جاما ( جبهه اتحاد مردم ایران ) tag:http://damanbagh.mihanblog.com 2017-06-26T03:13:41+01:00 mihanblog.com پنتاگون؛اگر ایران وسوریه میخواهند با داعش بجنگند ..ما مشکلی نداریم. 2017-06-25T22:05:11+01:00 2017-06-25T22:05:11+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4063 محمد دامن باغ پنتاگون: اگر ایران و سوریه می‌خواهند با داعش بجنگند «ما مشکلی نداریم»چاپ تاریخ: 04 تیر 1396سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضدداعش امروز به سوالی در خصوص مبارزه ارتش یک کشور با تروریست‌های حاضر در خاک آن کشور واکنش نشان داد و گفت که آمریکا با این قضیه «مشکلی» ندارد.  «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضدداعش با پررنگ‌تر شدن احتمال شکست قریب‌الوقوع داعش در برابر ارتش سوریه گفت که آمریکا با اصل جنگیدن ارتش این کشور با تروریست‌ها مشکلی ندارد.دیلون که با ارتباط زنده ویدئویی از بغداد به سوالات

پنتاگون: اگر ایران و سوریه می‌خواهند با داعش بجنگند «ما مشکلی نداریم»

سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضدداعش امروز به سوالی در خصوص مبارزه ارتش یک کشور با تروریست‌های حاضر در خاک آن کشور واکنش نشان داد و گفت که آمریکا با این قضیه «مشکلی» ندارد.

 

 «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضدداعش با پررنگ‌تر شدن احتمال شکست قریب‌الوقوع داعش در برابر ارتش سوریه گفت که آمریکا با اصل جنگیدن ارتش این کشور با تروریست‌ها مشکلی ندارد.

دیلون که با ارتباط زنده ویدئویی از بغداد به سوالات خبرنگاران مستقر در مقر پنتاگون پاسخ می‌داد، ابتدا گفت که هدف اصلی امریکا از بین بردن داعش، فارغ از جا و مکان این نبرد است.

سخنگوی پنتاگون در ادامه گفت که اگر ارتش سوریه و متحدانش یعنی ایران و روسیه هم بخواهند مانند آمریکا با افراط‌گرایان مبارزه کنند «مطمئناً آمریکا مشکلی با این قضیه نخواهد داشت.»

تاکنون حتی در مصوبه‌های شورای امنیت یا بیانیه‌های قرائت‌شده در مجمع عمومی سازمان ملل به ایجاد یا سلب حق از ارتش سوریه برای مبازره با داعش اشاره‌ای نشده ا

]]>
حلول ماه شوال. وعید سعیدفطر بر مسلمانان جهان و هموطنان گرانقدر مبارک. 2017-06-25T16:30:13+01:00 2017-06-25T16:30:13+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4055 محمد دامن باغ عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت / عید سعید فطر بر شما مبارک بادعید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت / عید سعید فطر بر شما مبارک باد عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت / عید سعید فطر بر شما مبارک باد ]]> بیا دستی بگیر شمعی بیفروز. 2017-06-25T15:34:43+01:00 2017-06-25T15:34:43+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4061 محمد دامن باغ بیا دستـی بگیر، شمعـی بیفــروز اگـــر روزی گــرفتـی جـایگـاهیو یــا نـامی، مقـــامی یـا سپــاهیبدان ایـن جایگـــاه محکــم نباشدبلـــرزد بـــا نگـــاهِ بــی گنــاهیدَمی رو کـن بـه احـوال گـذشتـهبـه یـاد آور کـه بـودی بی کلاهیاگـر بــر مـرکـب بختت نشـستیمشـو غافـل زِ دود و داد و آهـیدر این دنیـای سیل آسـای مـاتـمکه می بـارد همیشـه رو سیـاهیبگیــر دسـت تهیــدستــان عـالمکـه درگــاه الهــی هست پنـاهـیشبی چون روز و روزی پُرستارههمیـن بـاشد زِ کـردارت گـواهیبیا دستـی بگیر، شمعـی بیفــروزبدان دن

بیا دستـی بگیر، شمعـی بیفــروز 

بیا دستـی بگیر، شمعـی بیفــروز (غزل)
اگـــر روزی گــرفتـی جـایگـاهی
و یــا نـامی، مقـــامی یـا سپــاهی

بدان ایـن جایگـــاه محکــم نباشد
بلـــرزد بـــا نگـــاهِ بــی گنــاهی

دَمی رو کـن بـه احـوال گـذشتـه
بـه یـاد آور کـه بـودی بی کلاهی

اگـر بــر مـرکـب بختت نشـستی
مشـو غافـل زِ دود و داد و آهـی

در این دنیـای سیل آسـای مـاتـم
که می بـارد همیشـه رو سیـاهی

بگیــر دسـت تهیــدستــان عـالم
کـه درگــاه الهــی هست پنـاهـی

شبی چون روز و روزی پُرستاره
همیـن بـاشد زِ کـردارت گـواهی

بیا دستـی بگیر، شمعـی بیفــروز
بدان دنیـا نیـرزد خـود بـه کـاهی
]]>
داعش جنایتکار هفت غیر نظامی را روز عید فطر سر برید. 2017-06-25T11:48:54+01:00 2017-06-25T11:48:54+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4060 محمد دامن باغ داعش جنایتکارهفت 7 غیرنظامی را بمناسبت عید فطرذبح کردندچاپ تاریخ: 04 تیر 1396تروریستهای خونخوار و درنده داعش در ادامه جنایات ضد بشری خود هفت غیرنظامی را در الحویجه در جنوب غرب کرکوک به مناسبت عید فطر ذبح کردند. به نقل از روسیاالیوم، یک منبع محلی در استان کرکوک اعلام کرد: داعش هفت غیرنظامی را بعد از نماز عید فطر ذبح کرد.این منبع بیان کرد: آنچه دادگاه شریعت وابسته به داعش در الحویجه (در ۵۵ کیلومتری جنوب غرب کرکوک) نامیده می شود هفت غیرنظامی را به اتهام جاسوسی برای نیروهای عراقی به اعدام

داعش جنایتکارهفت 7 غیرنظامی را بمناسبت عید فطرذبح کردند

تروریستهای خونخوار و درنده داعش در ادامه جنایات ضد بشری خود هفت غیرنظامی را در الحویجه در جنوب غرب کرکوک به مناسبت عید فطر ذبح کردند.

 به نقل از روسیاالیوم، یک منبع محلی در استان کرکوک اعلام کرد: داعش هفت غیرنظامی را بعد از نماز عید فطر ذبح کرد.

این منبع بیان کرد: آنچه دادگاه شریعت وابسته به داعش در الحویجه (در ۵۵ کیلومتری جنوب غرب کرکوک) نامیده می شود هفت غیرنظامی را به اتهام جاسوسی برای نیروهای عراقی به اعدام محکوم کرد. داعش این حکم را صبح امروز پس از نماز عید فطر در برابر مردم اجرا کرد.

منبع مذکور افزود: داعشی ها اجساد ذبح شدگان را به قطعات کوچک مشابه آنچه قصاب ها انجام می دهند، تقسیم کردند و سپس این تکه های اجساد را در کیسه هایی گذاشتند و در حومه جنوبی الحویجه انداختند.

شایان ذکر است داعش هنوز مناطق الحویجه و نواحی الرشاد، العباسی، الزاب و الریاض تحت اشغال داعش قرار دارد.

منبع: مهر
]]>
اصل خبرحمله به مکه خبر سازی شیطانی ست. 2017-06-25T09:51:13+01:00 2017-06-25T09:51:13+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4059 محمد دامن باغ روجردی مطرح کرد:اصل خبر حمله به بیت‌الله الحرام خبرسازی شیطانی برای انحراف افکار عمومی از مساله تغییر ولیعهد است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  معتقد است خبر حساسیت برانگیزی مثل حمله به خانه خدا به زعم سعودی‌ها بهترین راهکار برای انحراف افکارعمومی از مسأله تغییر ولیعهد است.علاءالدین بروجردی با اشاره به خبر حمله انتحاری اخیر به مکه مکرمه گفت: بازداشت سه ایرانی و ارتباط دادن آن به حادثه تروریستی مکه یک خبرسازی شیطانی و بدون واقعیت است.نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شو
روجردی مطرح کرد:
 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  معتقد است خبر حساسیت برانگیزی مثل حمله به خانه خدا به زعم سعودی‌ها بهترین راهکار برای انحراف افکارعمومی از مسأله تغییر ولیعهد است.
بروجردیعلاءالدین بروجردی با اشاره به خبر حمله انتحاری اخیر به مکه مکرمه گفت: بازداشت سه ایرانی و ارتباط دادن آن به حادثه تروریستی مکه یک خبرسازی شیطانی و بدون واقعیت است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه حادثه تروریستی مکه را در راستای بحران اخیر عربستان در پی تصمیم پادشاه سعودی مبنی بر تغییر ولیعهد دانست و افزود: تغییر ولیعهد عربستان با مخالفت‌های داخلی آل سعود مواجه شده لذا لازم داشتند مسیر افکارعمومی داخلی را تغییر دهند.

وی افزود: خبر حساسیت برانگیزی مثل حمله به خانه خدا به زعم سعودی‌ها بهترین راهکار برای انحراف افکارعمومی از مسأله تغییر ولیعهد بود که به لحاظ سیاست داخلی عربستان بسیار مهم است.

بروجردی در ادامه دستگیری سه ایرانی در این خصوص را فاقد هرگونه ارزش واقعی دانست و گفت: ارتباط حادثه تروریستی مکه به ایران و دستگیری سه ایرانی بخشی از طراحی شیطانی سعودی‌ها است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه امروز در عربستان به لحاظ وضعیت داخلی این کشور می‌گذرد یک بحران پنهان حاکمیتی است که به دنبال تغییر ولیعهد صورت گرفته و تعداد قابل توجهی از خاندان آل سعود نیز به مخالفت با این تصمیم برخاسته اند.
 
انتهای پیام/ 
منبع: خانه ملت
]]>
سر نی در نینوا می ماند اگر زینب(س)نبود. 2017-06-24T22:10:39+01:00 2017-06-24T22:10:39+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4058 محمد دامن باغ سرنی در نینوا می ماند اگر زینب نبود          کربلا درکربلا می ماند اگر زینب نبود           چهره سرخ حقیقت بعد ازآن طوفان رنگ        پشت ابری از ریا می ماند اگر زینب نبود       چشمه فریاد مظلومیت لب تشنگان              درکویر تفته جا می ماند اگرزینب نبود&nbsp سرنی در نینوا می ماند اگر زینب نبود          
کربلا درکربلا می ماند اگر زینب نبود       
    چهره سرخ حقیقت بعد ازآن طوفان رنگ        
پشت ابری از ریا می ماند اگر زینب نبود   

    چشمه فریاد مظلومیت لب تشنگان              
درکویر تفته جا می ماند اگرزینب نبود      
   زخمه زخمی ترین فریاد درچنگ سکوت         
ازطرازنغمه وا می ماند اگر زینب نبود       
     در طلوع داغ اصغر،استخوان اشک سرخ        
در گلوی چشم ما می ماند اگر زینب نبود  
ذوالجناح خسته ،تنها بی سوار وبی لگام       
دربیابان ها رها می ماند اگر زینب نبود      
درعبورازبستر تاریخ ،سیل انقلاب              
پشت کوه فتنه ها می ماند اگر زینب نبود .
تقدیم به خانواده های معظم شهدای مدافع حرم .
و همه ی عزیزانی که با ایثار و نثار جان خود از حرمین شریفین دفاع میکنند .
درود بر شرفتان .و خدا نگهدارتان .وبهشت برین جایگاه ابدی تان باد.
]]>
نظر تحلیل گران امریکا در موردحمله ی موشکی ایران به داعش. 2017-06-24T21:40:56+01:00 2017-06-24T21:40:56+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4056 محمد دامن باغ مریکن هرالد تریبیون:اقدام موشکی ایران‌ِ صلح‌طلب علیه داعش درست و بجا بود / ترامپ و نتانیاهو «نادان» منطقه را به خاطر خود به نابودی می‌کشانند + تصاویرچاپ تاریخ: 04 تیر 1396تحلیلگر پایگاه آمریکایی معتقد است هر گونه تحریک ایران به اقدامات متقابل بیشتر اصلا به صلاح اسراییل و آمریکا نیست.  - پایگاه تحلیلی «آمریکن هرالد تریبیون» در مقاله اخیر خود به موضوع تحریکاتی که ترامپ و نتانیاهو در خاورمیانه جهت بروز یک جنگ و وارد کردن ایران به آن می‌کنند پرداخت. به اعتقاد نویسنده مقاله، برنام

مریکن هرالد تریبیون:

اقدام موشکی ایران‌ِ صلح‌طلب علیه داعش درست و بجا بود / ترامپ و نتانیاهو «نادان» منطقه را به خاطر خود به نابودی می‌کشانند + تصاویر

تحلیلگر پایگاه آمریکایی معتقد است هر گونه تحریک ایران به اقدامات متقابل بیشتر اصلا به صلاح اسراییل و آمریکا نیست.

 

 پایگاه تحلیلی «آمریکن هرالد تریبیون» در مقاله اخیر خود به موضوع تحریکاتی که ترامپ و نتانیاهو در خاورمیانه جهت بروز یک جنگ و وارد کردن ایران به آن می‌کنند پرداخت. به اعتقاد نویسنده مقاله، برنامه مشترک این دو این است که با تحقق یک جنگ لزوما با حضور ایران، فشار افکار عمومی و منتقدین داخلی را از روی پرونده‌های فساد خود بردارند. وی، پاسخ قدرتمند ایران به حمله تروریستی اخیر داعش به تهران را امری درست و بسیار بجا خواند.

«رابرت فانتینا» در مقاله خود به تاریخ ۲۰ ژوئن در «آمریکن هرالد تریبیون» نوشت: آمریکا پیوسته در سیاست‌های اتخاذی خود در سرتاسر دنیا یا صورت مسئله‌ها را پاک می‌کند و یا به دنبال ایجاد تنش و افزایش بی‌ثباتی در هر منطقه‌ای است که به مزاج‌اش خوش نیاید. حالا هم دوباره نوبت خاورمیانه فرارسیده است. خاورمیانه چند سالی است که بخاطر همین سیاست آمریکا به شدت رنج می‌کشد. بمباران‌ها و جنگ‌ها و سقوط حکومت‌های مختلف ماحصل همین رویکرد آمریکایی است. بی‌خانمانی و مهاجرات ناخواسته میلیون‌ها انسان بی‌گناه، و بیکاری و گرسنگی و قحطی برای میلیون‌ها انسان که هنوز زنده‌اند اما معلوم نیست که فردا قربانی یکی از همین بمب‌هایی که شرکای آمریکا بر سرشان می‌ریزند نشوند.

رابرت فانتینا

معروف است که یک انسان می‌تواند دست به عملی بزند اما پیامدهای آن عمل دست او نیست. آمریکا این درس را می‌داند اما به روش دردناک‌اش. چند سال گذشته را باید به واقع اینگونه دید که آمریکا از گروه‌های جهادی و افراطی جهت سرنگون کردن حکومت‌های خاورمیانه استفاده کرده است؛ به این امید که دولت‌های در خدمت «آپارتاید اسراییلی» بر روی کار بیایند.

در مارس ۲۰۱۵ بود که «لس آنجلس تایمز» نوشت «شبه‌نظامیان تحت حمایت آمریکا در سوریه، با جنگ‌افزارهای ماشین جنگی آمریکا در منطقه حلب و مرز ترکیه به جان هم افتاده‌اند. در واقع، برای آمریکا اصلا اهمیت ندارد که چه کسی را لزوما مورد حمایت قرار می‌دهد. هر گروهی که می‌تواند به حکومت اسد ضربه بزند، برای آمریکا مطلوب است. حالا اینکه در این میان با «جنگ‌افزارهای آمریکایی» به هم ضربه می‌زنند اصلا برای آمریکا نگرانی ایجاد نمی‌کند.

البته در حمایت از تروریست‌های حاضر در سوریه و عراق، آمریکا تنها نیست. شرکایی چون انگلیس، اسراییل، ترکیه، و عربستان سعودی با آن همراه هستند. البته همراهی اسراییل در این قضیه منطقی‌تر از همه به چشم می‌آید چرا که ترجیح می‌دهد شیطنت‌ها، کشتارها، و پلیدی‌کاری‌ها آمریکا غالبا از مرزهای فلسطین فراتر برود و خودش نیز در داخل اراضی اشغالی به همت تسلیحات آمریکایی با نسل ‌کشی آپارتاید به راه بیاندازد. اسراییل این ۴ سال اخیر را تماما صرف تقویت تروریست‌های ضد بشار اسد کرد تا حکومتی جایگزین وی شود که خیال اسراییلی‌ها را راحت کند. واقعیت این است که رهبران اسراییلی هیچگاه به حقوق بشر، زندگی انسانها، و خواسته آنها توجهی نداشته‌اند.

حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به دانش‌آموزان فلسطینی در یوم‌النکبت

سوریه پیوسته نشان داده که دارای جسارت و شجاعت لازم برای حمایت از حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین است؛ سازمان‌هایی که به مردم‌شان در جهت اعتلای وضع‌ موجودشان کمک می‌کنند. اسراییل اصلا نمی‌تواند چنین وضعی را تحمل کند. از طرف دیگر، حکومت و ملت قدرتمند ایران از آنها دفاع می‌کنند. در نتیجه لزومی نابودی آنها همچون حکومت‌های لیبی و عراق برای آمریکا و اسراییل معنا می‌یابد.

کار جایی پیچیده‌تر می‌شود که ارتش اسراییل بر خلاف تصور اولیه آمریکا وشرکایش نشان داد که هم خیلی سرسخت‌تر از ارتش‌های لیبی و عراق است و هم قدرتمندانه‌تر از اسراییل عمل می‌کند و هم حمایت مردمی را داراست. حالا این حقیقت را به مطلب اضافه کنید که ایران صلح‌طلب، طی ۲۰۰ سال گذشته به هیچ کشوری حمله نکرده است.حالا با گذشت سی سال از پایان جنگ عراق و ایران، این کشور در دفاع از حق مسلم خود و در پاسخگویی قانونی به اقدام تروریستی داعش در تهران و تجاوز به حریم مردم‌اش، اقدام به پرتاب موشک به دیرالزور که مقر تروریست‌های داعش است نموده. عمیقا معتقدم که هر گونه تحریک ایران به اقدامات متقابل بیشتر اصلا به صلاح اسراییل و آمریکا نیست. آنکه با آتش بازی می‌کند، سرانجام دست‌اش می‌سوزد.

پاسخ مقتدرانه و مدبرانه سپاه پاسداران ایران به حمله تروریستی اخیر داعش در تهران

این همان درسی است که آمریکا و اسراییل یاد نگرفته‌اند؛ درست به رغم شواهدی که ثبات و لزوم آن را بیشتر می‌کند. در سال ۲۰۰۷ بود که «رند پل» سناتور جمهوریخواه به گزارش کمیسیون ۱۱ سپتامبر اشاره کرد و بخشی از آن را خواند: «انتخاب‌های سیاسی آمریکا پیامدهایی را به همراه دارد. خوشمان بیاید یا نه، اقدامات آمریکا در عراق در معرض تفسیرهای مردم ملل مختلف جهان اسلام قرار گرفته است». سپس به نقل قولی از «بن لادن» اشاره کرد: «اگر بی‌عدالتی کنونی سیاست خارجی آمریکا تداوم یابد، قطعا یک روز جنگ به خاک آمریکا کشیده خواهد شد». درست چندی پس از سخنان ران پل، شاهد حمله آمریکا به عراق بودیم. این یعنی آمریکا نمی‌خواهد از واقعیات درس بگیرد.

رند پل

سخنان رند پل، اثری نداشت که هیچ بلکه با واکنش حماقت‌بار و خشمگینانه «رودی جولیانی» شهردار وقت نیویورک و دوست گرمابه و گلستان ترامپ که در پی سوءاستفاده از احساسات آن زمان مردم آمریکا بود همراه شد: «آنها به اینجا حمله‌ کرده‌اند و ما را به خاطر آزادی در دین و آزادی زنانمان می‌کشند و از ما نفرت دارند». این یعنی اینکه آمریکا به چنین پاسخ‌هایی ساده‌انگارانه‌ای متوسل می‌شود تا -حتی در صورت وجود شواهد- مسائل را پیچیده‌تر کند.

رودی جولیانی

اسراییل دارای بیش از یک توجیه برای فرار از واقعیت است. تحریم‌های جهانی که از سوی آمریکا شامل حال مخالفان می‌شود، کاملا در جهت رفاه اسراییل اعمال می‌گردد. سرمایه‌گذاری‌های عظیم آمریکایی که در اراضی اشغالی به سود این رژیم می‌شود کاملا جلوی هر گونه ضربه و صدمه به اقتصادش را می‌گیرد. همچنین، آنقدر به لطف آمریکا و لابی‌های گسترده هزینه کرده است که جامعه غرب این رژیم را تنها دموکراسی منطقه خاورمیانه می‌خواند و بی‌شرمانه‌تر از آن، در حرکتی مضحک، ارتش خونخوار اسراییل را اخلاقی‌ترین ارتش جهان معرفی کرده‌اند. من نام این ابتذال جهانی را می‌گذارم «عصر افزایش گوش‌های ناشنوا».

بنابراین با توجه به حمایت بی‌دریغ آمریکا و اسراییل از گروه‌های تروریستی بر علیه ایران و تحریک این کشور جهت به میان آوردن‌اش در عرصه عملی تنش‌ها و مناقشات، باید گفت که آنها عملا دارند بازی خطرناکی را شروع می‌کنند که بی‌صبرانه منتظرش بوده‌اند. ما به وضوح به این حقیقت واقف‌ایم که ایران به مفاد توافق هسته‌ای وفادار بوده و از آنها تخطی نکرده است و آمریکا دائما بهانه‌جویی می‌کند. نیک می‌دانیم که ایران تحقیقات هسته‌ای در جهت دستیابی به تکنولوژی صلح‌آمیز پیش می‌برد و اتفاقا خطر بزرگ اسراییل است که هیچ تعهد و توافقی را گردن ننهاده و می‌تواند تهدیدی بزرگ برای سایر کشورها باشد.

خوب به یاد داریم که تحریم‌های آمریکا علیه عراق در سال‌های واپسین قرن بیستم چه فاجعه‌ای به بار آورد و منجر به مرگ دست‌کم نیم میلیون کودک بی‌گناه شد. آن زمان، «مادلین آلبرایت» -وزیر خارجه وقت آمریکا- در کمال بی‌شرمی عنوان کرد که این عمل ارزشش را داشت. اگر ارزشش را داشت، پس چرا چند سال بعد همین آمریکا به عراق حمله کرد و هزاران هزار بزرگسال و کودک جان خود را از دست دادند؟ من در اینجا به جرات اذعان می‌کنم که ایران عراق نیست. هم پهناورتر است و هم بسیار قدرتمندتر از اوج قدرت صدام حسین. پس، تبعات و پیامدهای تحریم‌های مستمر آمریکا علیه ایران می‌تواند متفاوت باشد و برای آمریکا گران تمام شود.

از دید من، خاورمیانه مانند یک «تیندرباکس» (جعبه آتش‌زا) عظیم است که دو نادان به نام «دانلد ترامپ» و «بنیامین نتانیاهو» در درون آن نشسته‌اند و مشغول بازی با کبریت هستند. هر دو آدم تندرو و افراطی، درگیر مشکلات داخلی هستند. پرونده ترامپ، در مورد بزهکاری‌های قضایی و سایر کثیف‌کاری‌های سیاسی در جریان است و پرونده نتانیاهو و همسرش نیز به اتهام فساد مالی بر روی میز قاضی است. پس، عقل سلیم به ما می‌گوید که این دو، با هم برنامه‌ریزی کرده‌اند که با ایجاد یک جنگ در خاورمیانه، اذهان عمومی داخلی خود را از موضوع فسادها و پرونده‌شان منحرف کنند و علاوه بر آن، با دستکاری ابعاد ذهنی مردم‌شان، حمایت نیز بدست آورند.

وقتی دیپلماسی حماقت‌بار به نظر بیاید، جنگ می‌شود تجارت بزرگترامپ و نتانیاهو به شدت در تلاش‌اند تا دنیا را متقاعد کنند که راه حل مسالمت‌آمیزی برای صلح در خاورمیانه وجود ندارد. اگر جنگ در خاورمیانه رخ دهد، ابعاد گسترده آن برای ملت‌های موجود در آن منطقه فاجعه‌بار خواهد بود؛ آتشی بزرگ که بی‌شک دامان سایر کشورهای جهان را هم خواهد گرفت.


منبع:

http://ahtribune.com/world/north-africa-south-west-asia/syria-crisis/۱۷۳۴-iran-israel-united-states.html

]]>
روسیه پهپادجاسوسی امریکا را در سوریه هدف قرار داد. 2017-06-24T20:00:26+01:00 2017-06-24T20:00:26+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4054 محمد دامن باغ روسیه پهپاد جاسوسی آمریکا را در سوریه زدچاپ تاریخ: 04 تیر 1396رسانه های روسی و خارجی، از شلیک موشکی از شهر طرطوس سوریه به سوی دریای مدیترانه خبر دادند.خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد کاربران شبکه های اجتماعی در شهر طرطوس روز پنجشنبه شلیک این موشک به سمت دریای مدیترانه را تأیید کردند.شلیک موشک به طور تصادفی انجام نشد بلکه اطلاعات تأیید نشده ای وجود دارد که نشان می دهد یک موشک روسی به یکی از هواپیماهای جاسوسی آمریکا از نوع بدون سرنشین اصابت کرده است.روزنامه «میرنووستی» نوشت احتمالا آمریکا با کمک

روسیه پهپاد جاسوسی آمریکا را در سوریه زد

رسانه های روسی و خارجی، از شلیک موشکی از شهر طرطوس سوریه به سوی دریای مدیترانه خبر دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد کاربران شبکه های اجتماعی در شهر طرطوس روز پنجشنبه شلیک این موشک به سمت دریای مدیترانه را تأیید کردند.

شلیک موشک به طور تصادفی انجام نشد بلکه اطلاعات تأیید نشده ای وجود دارد که نشان می دهد یک موشک روسی به یکی از هواپیماهای جاسوسی آمریکا از نوع بدون سرنشین اصابت کرده است.

روزنامه «میرنووستی» نوشت احتمالا آمریکا با کمک آن هواپیما که از نوع RQ 4 Global Hawk و بسیار گران قیمت بود قصد بررسی سامانه های ضد هوایی روسیه در بندر طرطوس و پایگاه حمیمیم را داشته است.

این روزنامه افزود: این که صبح پنجشنبه 22 ژوئن، خبر گم شدن یک هواپیمای مشابه در آسمان کالیفرنیا منتشر شد تصادف بسیار عجیبی است.

منبع: العالم
]]>
ارتش سوریه ورود داعش به دمشق را سد کرد. 2017-06-24T19:23:25+01:00 2017-06-24T19:23:25+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4053 محمد دامن باغ ارتش سوریه ورود داعش به دمشق را سد کرد/حمله به پایگاه‎های تروریست‎ها در 2 منطقه راهبردی- نیروهای ارتش سوریه روز شنبه موفق شدند که حمله گروه  تروریستی داعش برای ورود به دمشق را دفع کنند.یک مقام نظامی سوریه گفت: نیروهای ارتش عناصر تروریستی را که قصد ورود به ریف شرقی دمشق را داشتند به هلاکت رساندند.بنابر گزارش‎ها این عناصر تروریست به دنبال ورود به حومه دمشق از طریق منطقه الثلیظه بوده‎اند.وی با اشاره به اینکه پایگاه داعش در ریف شرقی حماه هدف گلوله نیروهای سوری قرار گرفته است اظهار داشت: در
- نیروهای ارتش سوریه روز شنبه موفق شدند که حمله گروه  تروریستی داعش برای ورود به دمشق را دفع کنند.
ارتش سوریهیک مقام نظامی سوریه گفت: نیروهای ارتش عناصر تروریستی را که قصد ورود به ریف شرقی دمشق را داشتند به هلاکت رساندند.

بنابر گزارش‎ها این عناصر تروریست به دنبال ورود به حومه دمشق از طریق منطقه الثلیظه بوده‎اند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه داعش در ریف شرقی حماه هدف گلوله نیروهای سوری قرار گرفته است اظهار داشت: در این عملیات چندین نفر از تروریست‎ها به هلاکت رسیده و خودروی آنها منهدم شده است.

این مقام نظامی سوری افزود: ارتش سوریه مواضع گروهک النصره را در اطراف درعا هدف قرار داده است.

در این عملیات چندین نفر از اعضای النصره کشته و مجروح شدند.
]]>
عکس .کامل از هلاکت اعضای یک تیم تروریستی در غرب کشور. 2017-06-24T16:57:04+01:00 2017-06-24T16:57:04+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4052 محمد دامن باغ عکس کامل ازهلاکت اعضای یک تیم تروریستی در غرب کشور (18+)چاپ تاریخ: 03 تیر 1396یک تیم تروریستی که قصد انجام اقدامات تروریستی و ایجاد ناامنی در داخل کشور را داشت، بامداد امروز (جمعه) توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) سپاه شناسایی و در یک درگیری که در منطقه‌ی کردستان انجام شد، تعداد سه تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و یک نفر از آنان دستگیر شد." به نقل از مشرق است ...انهدام تیم تروریستی در کردستانانهدام تیم تروریستی در کردستانانهدام تیم تروریستی در کردستانانهدام تیم تروریستی در کردس

عکس کامل ازهلاکت اعضای یک تیم تروریستی در غرب کشور (18+)

یک تیم تروریستی که قصد انجام اقدامات تروریستی و ایجاد ناامنی در داخل کشور را داشت، بامداد امروز (جمعه) توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) سپاه شناسایی و در یک درگیری که در منطقه‌ی کردستان انجام شد، تعداد سه تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و یک نفر از آنان دستگیر شد.

" به نقل از مشرق است ...

]]>
بیانیه داعش در مورد سرنوشت ابوبکر البغدادی 2017-06-24T14:45:38+01:00 2017-06-24T14:45:38+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4051 محمد دامن باغ بیانیه داعش درباره سرنوشت «ابوبکر البغدادی»چاپ تاریخ: 03 تیر 1396 "به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک منبع عراقی استان نینوی امروز(شنبه) اعلام کرد که گروه تروریستی تکفیری داعش اطلاعیه‎ای را درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی در بیشتر مساجد «تلعفر» در غرب استان نینوی پخش کرد.منبع عراقی افزود: داعش در این اطلاعیه تاکید کرد که درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی بیانیه مهمی منتشر خواهد شد و داعشی‌ها منتظر صدرو این بیانیه مهم باشند.از سوی دیگر، رسانه‎های عراقی گزارش دادند که داعش سرنوشت ابوبکر ال

بیانیه داعش درباره سرنوشت «ابوبکر البغدادی»

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهان


"به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک منبع عراقی استان نینوی امروز(شنبه) اعلام کرد که گروه تروریستی تکفیری داعش اطلاعیه‎ای را درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی در بیشتر مساجد «تلعفر» در غرب استان نینوی پخش کرد.

منبع عراقی افزود: داعش در این اطلاعیه تاکید کرد که درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی بیانیه مهمی منتشر خواهد شد و داعشی‌ها منتظر صدرو این بیانیه مهم باشند.

از سوی دیگر، رسانه‎های عراقی گزارش دادند که داعش سرنوشت ابوبکر البغدادی طی روهای آینده را بیان خواهد کرد.

منابع خبری عراق گزارش دادند که «داعش در ساعات اولیه صبح امروز در اغلب مساجد تلعفر در غرب نینوی اطلاعیه‌ای را در این باره منتشر کرد.»

رسانه‎های عراقی تاکید کردند، «به نظر می‎رسد که گزارش‎های مربوط به کشته شدن ابوبکر البغدادی صحت دارد و در این بیانیه خبر هلاکت البغدادی تائید و یا تکذیب می‌شود.»

این اولین باری است که داعش درباره اظهارات مسئولان روسی در خصوص احتمال کشته شدن ابوبکر البغدادی واکنش نشان می‎دهد. مقامات و رسانه‎های روسیه بارها اعلام کردند که به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی در حمله هوایی روسیه در الرقه سوریه کشته شد.

 

]]>
پاسخ قاطع ناوگروه دریایی کشورمان بهنیروهای اشغالگر قدس. 2017-06-24T12:38:25+01:00 2017-06-24T12:38:25+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4050 محمد دامن باغ پاسخ قاطع ناوگروه دریایی کشورمان به نیروهای اشغالگر قدس +فیلمچاپ تاریخ: 03 تیر 1396نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به قدرتی جهانی در آب‌های آزاد تبدیل شده است."کی از مهمترین ارکان نظامی یک کشور، نیروی دریایی آن محسوب می‌شود. خوشبختانه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و سقوط شاه  ایران اسلامی در عرصه دفاعی وامنیتی با تکیه بر توان داخلی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به  شمار ‌می‌رود.نیروی دریایی کشورمان نیز با استفاده از متخصصین داخلی توانسته

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به قدرتی جهانی در آب‌های آزاد تبدیل شده است.

"کی از مهمترین ارکان نظامی یک کشور، نیروی دریایی آن محسوب می‌شود. خوشبختانه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و سقوط شاه  ایران اسلامی در عرصه دفاعی وامنیتی با تکیه بر توان داخلی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به  شمار ‌می‌رود.

نیروی دریایی کشورمان نیز با استفاده از متخصصین داخلی توانسته است با ساخت ناوشکن‌های جنگی و آموزش نیروی نظامی به سطحی از قدرت در آب‌های آزاد جهان دست پیدا کند که سایر کشورهای جهان به این توانایی سر تعظیم فروآورند. ناوگروه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران عاملی برای تامین امنیت کشتی‌های باری حتی در آب‌های دوردست هستند و این مهر تاییدی بر توانایی بالای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

در ویدئو زیر امیر دریادار حبیب‌الله سیاری از برخورد قاطع ناوگروه  جمهوری اسلامی ایران پس از دریافت پیام از نیروهای رژیم اشغال‌گر قدس می‌گوید. 

 

                                                            فیلم اصلی

]]>
حمله ی انتحاری در مکه. 2017-06-24T12:33:18+01:00 2017-06-24T12:33:18+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4049 محمد دامن باغ نخستین فیلم از محل انفجار انتحاری در مکهچاپ تاریخ: 03 تیر 1396در این خبر اولین فیلم از محل انفجار انتحاری پس از حادثه،در محله اجیاد المصافی را مشاهده می کنید."صبح روز گذشته اعضای یک گروهک تروریستی با استقرار در موقعیتهای مختلف از جمله جده، العسیله و محله اجیاد المصافی در مکه، قصد انجام عملیات انتحاری را داشتند.اولین عملیات در محله العسیله بود که توسط نیروهای امنیتی خنثی شد اما تروریستی که در یکی از منازل قدیمی محله اجیاد المصافی نزدیکی مسجدالحرام پنهان شده

نخستین فیلم از محل انفجار انتحاری در مکه

در این خبر اولین فیلم از محل انفجار انتحاری پس از حادثه،در محله اجیاد المصافی را مشاهده می کنید.

"صبح روز گذشته اعضای یک گروهک تروریستی با استقرار در موقعیتهای مختلف از جمله جده، العسیله و محله اجیاد المصافی در مکه، قصد انجام عملیات انتحاری را داشتند.

اولین عملیات در محله العسیله بود که توسط نیروهای امنیتی خنثی شد اما تروریستی که در یکی از منازل قدیمی محله اجیاد المصافی نزدیکی مسجدالحرام پنهان شده بود، هنگامی که حلقه محاصره  توسط ماموران امنیتی بر او تنگ شد، پس از اصرار نیروهای امنیتی برای تسلیم شدن، خود را منفجر کرد.


بنا بر گفته های منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، به دنبال این حادثه، سه زائر زخمی و پنج تن از نیروهای امنیتی نیز دچار جراحات سطحی شدند، همچنین در ادامه بررسی ها پنج متهم از جمله یک زن دستگیر شدند و تحقیقات در این زمینه در جریان است.

گفتنی است بنا بر اطلاعات منتشر شده در خبرگزاری عاجل سعودی ، افرادی که قصد انجام عملیات انتحاری در جده را نیز داشتند دستگیر شدند.

 

                                          فیلم اصلی

]]>
قانون بشر قانون جنگل است. 2017-06-24T09:52:12+01:00 2017-06-24T09:52:12+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4048 محمد دامن باغ قانون بشر مانند قانون جنگل شده است.هرکس برای بقای خود تلاش میکند.درجنگل هرحیوانی که درنده خوتراست بیشتر سهم میبرد.ودوامش هم بیشتر است.در جنگل انچه حاکم است خشونت .درنده گی و بی رحمی ست.ضعیف همیشه قربانی.وقوی همیشه مصون از هرگزند.این است قانون طبیعت . هرکس برای بقای خود تلاش میکند.
درجنگل هرحیوانی که درنده خوتراست بیشتر سهم میبرد.
ودوامش هم بیشتر است.
در جنگل انچه حاکم است خشونت .
درنده گی و بی رحمی ست.
ضعیف همیشه قربانی.
وقوی همیشه مصون از هرگزند.
این است قانون طبیعت .
]]>
فتنه ی بدهکاران کلان بانکی. 2017-06-24T09:41:05+01:00 2017-06-24T09:41:05+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/4047 محمد دامن باغ اقتصاد > اقتصاد کلان - کم کم ابعادی از پشت پرده انتشار اخباری  در خصوص ورشکستگی بانک ها در حال آشکارشدن است ، آنجا که مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی معنا دار پای بدهکاران بزرگ بانکی و مخالفان دولت را به ماجرا باز می کند. زهرا علی‌اکبری: بلندترین روز تابستان، زیر سایه بحران بانک ها در حالی سپری شد که دامنه ناآرامی ها در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در حال گسترش است.این بحران این بار نه غیر مجازها که مجازها را نشانه رفته است.سال هاست غیر مجازها با ف

اقتصاد > اقتصاد کلان - کم کم ابعادی از پشت پرده انتشار اخباری  در خصوص ورشکستگی بانک ها در حال آشکارشدن است ، آنجا که مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی معنا دار پای بدهکاران بزرگ بانکی و مخالفان دولت را به ماجرا باز می کند. 

زهرا علی‌اکبری: بلندترین روز تابستان، زیر سایه بحران بانک ها در حالی سپری شد که دامنه ناآرامی ها در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در حال گسترش است.

این بحران این بار نه غیر مجازها که مجازها را نشانه رفته است.سال هاست غیر مجازها با فراغ بال در فضای اقتصادی ایران فعالیت می‌کنند و در حالی کارشناسان حضور و فعالیت تابلودار و رو زمینی این گروه را به چالش می کشند که یک فعالیت قانونی مولد در ایران مستلزم دریافت مجوزهای متعدد است. 

تلاش دولت یازدهم برای ساماندهی بحران غیر مجازها هر چند به مجوزدار شدن فعالیت بخشی از نهادهای فاقد مجوز در ایران منجر شد که بررسی ها نشان می دهد بیش از 10 درصد از نقدینگی کشور در این موسسات بلوکه شده است. درست زمانی که چالش غیر مجازها در اقتصاد ایران به راه افتاد، برخی از قدرت نقش آفرینی منفی این گروه برای اقتصاد سخن می گفتند ، در حالی که این چالش این بار نه غیر مجازهایی که سالهاست در شهرهای کوچک و بزرگ در حال فعالیتند، که مجازهای تحت پوشش بانک مرکزی را نشانه رفته اند. 

پس از آنکه موسسه مالی و اعتباری میزان، فرشتگان، آرمان و سپس ثامن الحجج و ... به بحران برخوردند ، حلقه دوم عملیات آغاز شد ، این بار بانک ها در سیبل قرار گرفتند و انتشار اخباری از دهان منتقدان دولت مبنی بر ورشکستگی بانک ها دور جدیدی از بحران را رقم زد. 
 حالا این بار شعب برخی بانک ها شاهد حضور غیر عادی سپرده گذارانی بودند که درخواست دریافت پول هایشان را داشتند و اتفاقا این درخواست، آنهایی را که در معرض خطر نبودند را نیز با مشکل مواجه کرد.

فتنه‌گران بانکی

بنا به گفته محمد علی کریمی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی: " بدهکاران بزرگ بانکی و مخالفانی که فکر می کنند هجوم مردم به بانکها دولت را به چالش می کشد خواب بدی برای کشور دیده اند. هوشیاری و آرامش مردم این فتنه را زمین گیر می کند."
در این میان نام کسانی مطرح شده است که پیش تر نیز اقتصاد ایران را به چالش کشیده اند، با دریافت تسهیلات کلان و عدم بازپرداخت آن به سیستم بانکی. 

آیا در این اتفاق تازه که مدیر روابط عمومی بانک مرکزی صفت فتنه را بدان اطلاق کرده است، ردپای بدهکاران بزرگ بانکی دیده می شود؟ 

سال 1393 بود که معاون نظارتی وقت بانک مرکزی ، حمید تهرانفر از شمایل بدهکاران بانکی رمزگشایی کرد . پیش تر افکار عمومی واژه بدهکاران بانکی را از زبان رییس جمهور سابق شنیده بودند، با این ادعا که فهرست این بدهکاران در جیب من است اما این بگم بگم ها هیچ گاه به "گفتن "ختم نشد تا دولت یازدهم در پاستور مستقر شد و کوه یخ بدهی بانکی از آب بیرون زد. چیزی در حدود 100 هزار میلیارد تومان . 

به گفته تهرانفر تنها 30 درصد مطالبات معوق نظام بانکی کشور سهم بخش تولید است. در آن زمان بدهی های بانکی 14 درصد سپرده های بانکی را از گردونه کمک به تولید خارج کرده بود. از سوی دیگر وثایق غیر قابل نقد شدن، دارایی های سمی در بانک ها را شکل داده بود تا اینکه بالاخره معاون اول رییس جمهور که تاکید می کرد هیچ خط قرمزی برای دولت برای مقابله با فساد وجود ندارد، از ارسال فهرست 575 نفره بدهکاران بانکی به قوه قضاییه خبر داد . 

محاسبات اولیه نشان می داد 15 درصد از تسهیلات معوق در اختیار 10 نفر یا به عبارت دیگر بخش مهمی از این تسهیلات پرداخت نشده در اختیار 23 نفر است .

نقشه فرار بدهکاران

آیا اتفاقات تازه نیز بخشی از سناریوی این گروه برای فرار از بازپرداخت تسهیلاتی است که سال ها پیش با نزدیکی به قدرت و ثروت از آن خود کرده اند؟

چندان بیراه نیست . مدیر آلبرت بغزیان، استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی، وقتی با این پرسش روبرو شد که چرا وضعیت بانک ها به اینجا رسید؟ گفت: بدهکاران در سال های اخیر هر راهی را برای فرار از بازپرداخت اقساط خود آزموده اند و ممکن است حالا نیز نقشه ای تازه برای رهایی از فشارهای دولت و بانک ها برای بازپرداخت تسهیلات تدارک دیده باشند . 

داستان تلخ بانک ها در ایران این روزها تلخ تر از گذشته شده است. بانک هایی که سال ها در رقابت های افقی و عمودی ، تمامی تلاش خود را برای دور زدن دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک مرکزی در خصوص توقف بنگاه داری، واگذاری دارایی های مازاد، کنترل نرخ سود و عمل در دامنه مد نظر ابلاغی به کار گرفته اند امروز در توری افتاده اند که خودشان نیز در پهن کردن آن در سال های پیش سهیم بوده اند. 

ممکن است غائله بانک ها ختم به خیر شود؟ به نظر می رسد تحرکات تازه بانک مرکزی با هدف خنثی سازی نقشه طراحی شده از سوی بدهکاران و منتقدان آغاز شده است، هر چند باید پذیرفت دولت دوازدهم روزهای سختی را به واسطه بحران جاری بانک ها پیش رو دارد.

]]>