جاما ( جبهه اتحاد مردم ایران ) tag:http://damanbagh.mihanblog.com 2017-03-23T14:45:09+01:00 mihanblog.com پاسخ قاطع همسر شهید مدافع حرم به برخی شبهه افکنی ها. 2017-03-23T05:18:27+01:00 2017-03-23T05:18:27+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3426 محمد دامن باغ همسر شهید مدافع حرم اسماعیل خانزاده گفت: اسماعیل  همیشه می گفت وقتی قبول کردی که همسر یک نظامی باشی، دیگر برای مأموریتهایی که می روم نباید بهانه ای داشته باشی.جاما :فاطمه صالحی همسر شهید مدافع حرم اسماعیل خانزاده ، با بیان اینکه زندگی شیرین من و اسماعیل 10 سال طول کشید، اظهار کرد: "نرگس" مهمترین یادگار من از همسر شهیدم است؛ او متولد اسفند ماه سال 88 است و به تازگی هفت سالش تمام شده است.وی با بیان اینکه اسماعیل سرباز ولایت فقیه و عاشق رهبرش بود، تصریح کرد: او یازدهم آذر ماه 1394 برای دفاع از
همسر شهید مدافع حرم اسماعیل خانزاده گفت: اسماعیل  همیشه می گفت وقتی قبول کردی که همسر یک نظامی باشی، دیگر برای مأموریتهایی که می روم نباید بهانه ای داشته باشی.
اسماعیل خانزاده
جاما :فاطمه صالحی همسر شهید مدافع حرم اسماعیل خانزاده ، با بیان اینکه زندگی شیرین من و اسماعیل 10 سال طول کشید، اظهار کرد: "نرگس" مهمترین یادگار من از همسر شهیدم است؛ او متولد اسفند ماه سال 88 است و به تازگی هفت سالش تمام شده است.

وی با بیان اینکه اسماعیل سرباز ولایت فقیه و عاشق رهبرش بود، تصریح کرد: او یازدهم آذر ماه 1394 برای دفاع از حرم عازم سوریه شد.

این همسر شهید مدافع حرم ادامه داد: اسماعیل همیشه می گفت وقتی قبول کردی که همسر یک نظامی باشی، دیگر برای مأموریتهایی که می روم نباید بهانه ای داشته باشی؛ او استدلال می کرد که اگر من نروم و بقیه نروند، چه کسی باید برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) برود. 

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که "واکنش شما در برابر کسانی که به کنایه می گویند مدافعان حرم برای پول به سوریه رفتند، چیست؟" گفت: اگر عده ای بر این باور هستند که مردان مبارز و مدافع ما برای دریافت امکانات و وجوه نقدی به سوریه و عراق و لبنان می روند پس چرا نشسته اند؟ آنها هم راهی شوند؛ مگر حرف از پول و مال دنیا نمی زنند و دغدغه این چیزها را ندارند؟ بروند و ببینند می توانند یک روز هم در آنجا دوام بیاورند و با دشمنان بجنگند.

همسر شهید خانزاده در پایان با بیان اینکه این افراد دانسته یا ندانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند، عنوان کرد: این افراد قطعا نمی دانند که مردان ما از همه دوست داشتنی ها و تعلقات دنیایی‌شان برای چیزی والاتر و بالاتر گذشتند و از این جهان فانی رفتند.
]]>
دوش وقت سحراز غصه نجاتم دادند. 2017-03-23T04:57:41+01:00 2017-03-23T04:57:41+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3425 محمد دامن باغ دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادندواندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادندبیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردندباده از جام تجلی صفاتم دادندچه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبیآن شب قدر که این تازه براتم دادندبعد از این روی من و آینه وصف جمالکه در آن جا خبر از جلوه ذاتم دادندمن اگر کامروا گشتم و خوشدل چه عجبمستحق بودم و این‌ها به زکاتم دادندهاتف آن روز به من مژده این دولت دادکه بدان جور و جفا صبر و ثباتم دادنداین همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزداجر صبریست کز آن شاخ نباتم دادندهمت حافظ و انفاس سحرخیزان بودکه ز بند غم ایام دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادندواندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادندبیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردندباده از جام تجلی صفاتم دادندچه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبیآن شب قدر که این تازه براتم دادندبعد از این روی من و آینه وصف جمالکه در آن جا خبر از جلوه ذاتم دادندمن اگر کامروا گشتم و خوشدل چه عجبمستحق بودم و این‌ها به زکاتم دادندهاتف آن روز به من مژده این دولت دادکه بدان جور و جفا صبر و ثباتم دادنداین همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزداجر صبریست کز آن شاخ نباتم دادندهمت حافظ و انفاس سحرخیزان بودکه ز بند غم ایام نجاتم دادند ]]> ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت حل معظلات اقتصادی وارد میدان میشود. 2017-03-23T04:36:37+01:00 2017-03-23T04:36:37+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3424 محمد دامن باغ دستور ستاد کل نیروهای مسلح برای ورود ارتش به بحث اقتصاد مقاومتی/ تلخ ترین حادثه سال 95 از نظر رئیس عقیدتی سیاسی ارتشجاما: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم گفت: بر  اساس خط مشی هایی که از سوی ستادکل نیروهای مسلح به صورت سلسله بندی ابلاغ می شود، ارتش هم در رونق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی نقش موثری را ایفا می کند.حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با بیان اینکه در سالی که گذشت "حادثه پلاسکو"
جاما: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم گفت: بر  اساس خط مشی هایی که از سوی ستادکل نیروهای مسلح به صورت سلسله بندی ابلاغ می شود، ارتش هم در رونق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی نقش موثری را ایفا می کند.
رئیس عقیدتی سیاسی ارتش
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با بیان اینکه در سالی که گذشت "حادثه پلاسکو" به دلیل حجم بالای انبوه و غمی که بر دل ملت گذاشت، تلخ ترین حادثه سال 95 بود، عنوان کرد: در جریان این حادثه نیروهای ارتش از اولین گروههایی بودند که برای بیرون آوردن زیرآوارماندگان به محل حادثه اعزام شدند.

وی همچنین با بیان اینکه به تبعیت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری، دغدغه اصلی مردم و همه دستگاهها و تشکل های کشوری و لشکری در سال جاری باید مساله "اقتصاد" باشد، تاکید کرد: همانگونه که اقتصاد بد در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، ما را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند، اقتصاد خوب نیز بر مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور تاثیرگذار است.

رئیس عقیدتی سیاسی ارتش همچنین با بیان اینکه دولت باید از افراد و نهادهایی که توان سرمایه گذاری در بحث تولید ملی دارند حمایتهای لازم را انجام دهد، تصریح کرد: اگر تولید ملی را جدی بگیریم، بحث اشتغال جوانان و مشکل بیکاری خود به خود حل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در پایان با بیان اینکه ارتش هم در رابطه با رونق بخشیدن به اقتصاد کشور نقش موثری ایفا می کند، خاطرنشان کرد: بر اساس خط مشی هایی که از سوی ستادکل نیروهای مسلح به صورت سلسله بندی ابلاغ می شود، ارتش هم در رونق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی نقش موثری را ایفا می کند.

]]>
این عمار چیست و چه خصوصیاتی باید داشته باشد. 2017-03-22T18:15:21+01:00 2017-03-22T18:15:21+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3422 محمد دامن باغ مقام معظم رهبری :در برخی سخنرانی ها جمله معروف (( أینَ عمار )) را با ذکر برخی نکات برای مردم بیان کردند ؛ ولی تا به حال از خود سوال نموده اید که عمّار چه خصوصیتی داشت که مقام معظم رهبری ایشان را به عنوان فردی شاخص معرفی کردند ؟! حال برای روشن شدن ماجرا با هم مروری داریم بر زندگی جناب عمار ( رضی الله عنه ) ... :پدرش یاسر از قبیله عنس و اهل یمن بود . برای پیدا کردن برادرش به مکه رفت ولی در آنجا ماندگار شد و با دختری به نام سمیه ازدواج کرد . حاصل ازدواج آنها فرزندی شد به نام عمار . پس از اسلام مقام معظم رهبری :در برخی سخنرانی ها جمله معروف (( أینَ عمار )) را با ذکر برخی نکات برای مردم بیان کردند ؛ ولی تا به حال از خود سوال نموده اید که عمّار چه خصوصیتی داشت که مقام معظم رهبری ایشان را به عنوان فردی شاخص معرفی کردند ؟! حال برای روشن شدن ماجرا با هم مروری داریم بر زندگی جناب عمار ( رضی الله عنه ) ... :


پدرش یاسر از قبیله عنس و اهل یمن بود . برای پیدا کردن برادرش به مکه رفت ولی در آنجا ماندگار شد و با دختری به نام سمیه ازدواج کرد . حاصل ازدواج آنها فرزندی شد به نام عمار . پس از اسلام آوردن آنها توسط پیامبر ص خانواده یشان به شدت از طرف مشرکان مکه مورد آزار و شکنجه قرار گرفت ؛ پدرش یاسر را به قدری زدند که زیر شکنجه جان داد و پاهای مادرش را به دو شتر بستند و هر کدام را به طرفی حرکت دادند به طوری که مادرش از وسط دو شقه شد ؛ولی خود عمار تقیه کرد و در ظاهر گفت که از دین اسلام برگشتم ولی دلش پر از ایمان بود همان طور که به پیامبر ص خبر آوردند که عمّار زیر شکنجه از دینش برگشت که حضرت فرمود : (( کلّا ! انّ عمّار مُلِئ ایماناً من قَرَنه الی قَدمه... )) هرگز ! همانا عمار از سر تا قدمش مملوّ از ایمان است . همچنین مفسرین و اصحاب ترجمه ( مترجمین ) قرآن می گویند که آیه 106 سوره مبارکه نحل  (( الا من اکره و قلبه مطمئن بالایمان )) در مورد جناب عمار نازل شده است. 

اما بارزترین نشانه جناب عمار این بود که یاران پیامبر ص او را نشانه حق می دانستند ؛ ایشان به خاطر بینش نافذ و بصیرت زیادی که داشتند از طرف پیامبر ص نیز به عنوان افسر جنگ نرم و کسی که حقایق را برای مردم بر ملا می سازد، معرفی شده بود تا جایی که حضرت فرمودند : عمار با حق است و حق با عمار ، به هر طرف که حق بچرخد عمار نیز با آن می چرخد. در جنگ صفین نیز عمر و عاص که به گواه تاریخ فردی حیله گر بود نقشه ای طراحی کرد و فتنه بزرگی را به راه انداخت(همان طور که می دانید یکی از ویژگی های فتنه این است که جو را غبارآلود می کند و شناختن حق از باطل بسیار دشوار است ) به طوری که بین لشکریان علی ع زمزمه هایی افتاد که آیا علی ع حق است یا معاویه ؟! در این هنگام جناب عمار نقش بسیار پر رنگی را ایفا کردند ؛ ایشان هر وقت می دیدند که بین یاران شبهه ای افتاده سریع خود را به آنجا می رساندند و از انحراف آنها جلوگیری می کردند و باز هم در جای دیگری حضور پیدا می کردند ؛ سرانجام نیز خود راهی میدان جنگ شد ولی هنگام رفتن خطاب به علی ع گفت : (( به خداقسم با بصیرت و بینش از شما پیروی می کنم ؛ زیرا در روز جنگ حنین از پیامبر ص شنیدم که فرمود : ای عمار ! پس از من فتنه و آشوبی پیش می آید در این موقع از علی ع پیروی کن که حق با اوست و او با حق است )) بالاخره جناب عمار هم پس از زحمات فراوانی که متحمل شدند در میدان جنگ با اصابت نیزه به شهادت رسیدند که بعد از شهادتش علی ع خود را بر بالینش رساند و بسیار گریست ... رحمت خدا بر او باد ..... به اتفاق مروری کردیم بر زندگی این بزرگوار تا بارزترین ویژگی شخصیتی ایشان را بدانیم ، و دانستیم که فرد با بصیرت و بینشی بودند که به اذعان خودشان نسبت علی ع که فرمود : از تو با بصیرت و بینش پیروی کردم نه با چشمی بسته و کورکورانه ...

آری ! مقام معظم رهبری نیز با شاخص قرار دادن این شخصیت عظیم بر آن بودند تا نقش خواص ، طلاب و دانشجویان را که به گفته ایشان افسران جنگ نرم هستند ؛ در فتنه ها و جریانات سیاسی ، در جاهایی که تشخیص برای همه و عموم مردم ممکن نیست ، بیان کنند و اهمیت حضور آنها در صحنه برای شبهه زدایی و غبارروبی را برای همه مشخص نمایند 

]]>
ما از نسل حیدریم مطیع فرمان رهبریم. 2017-03-22T15:16:13+01:00 2017-03-22T15:16:13+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3421 محمد دامن باغ جاما:" حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی و از فعالین جریان اعتدال‌گرا یک جور نظام اسلامی را تهدید می‌کند؛ عبدالرضا داوری، مشاور احمدی‌نژاد و از فعالین جریان بهاری نیز جور دیگر!اصلاحطلبان نیز که سال‌هاست شمشیر از رو بسته‌اند و از تهدید علنی و غیرعلنی علیه نظام اسلامی هیچ ابایی ندارند . . .اصولگرایان هم که توسط نفوذی‌ها دچار استحاله از درون شده‌اند و هرکدام رنگی دارند و اصول‌شان با هم متفاوت شده است!منافقین و سلطنت‌طلبان و گروهک‌های ریز و درشت هم که از ابتدای انقلاب مدام در حال شرارت بر علیه نظ

جاما:" حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی و از فعالین جریان اعتدال‌گرا یک جور نظام اسلامی را تهدید می‌کند؛ عبدالرضا داوری، مشاور احمدی‌نژاد و از فعالین جریان بهاری نیز جور دیگر!

اصلاحطلبان نیز که سال‌هاست شمشیر از رو بسته‌اند و از تهدید علنی و غیرعلنی علیه نظام اسلامی هیچ ابایی ندارند . . .

اصولگرایان هم که توسط نفوذی‌ها دچار استحاله از درون شده‌اند و هرکدام رنگی دارند و اصول‌شان با هم متفاوت شده است!

منافقین و سلطنت‌طلبان و گروهک‌های ریز و درشت هم که از ابتدای انقلاب مدام در حال شرارت بر علیه نظام هستند!

آمریکا و انگلیس و رژیم کودک‌کش صهیونیستی هم که دشمنان اصلی این مملکت هستند و از هر شخص و یا گروهی که بر علیه نظام اسلامی ایران قدمی بردارد آشکارا و پنهانی حمایت می‌کنند!

در این میان ولی‌فقیه مانند همیشه تنهاست و ندای أین عمارش مانند همیشه به گوش میرسد و خواص به جای لبیک گفتن دندان تیز کرده اند تا یک گوشه از نظام و قدرت را به چنگ آورند . . .

جالب اینجاست که همه اینها میگویند مردم ما را میخواهند و اگر ما نباشیم یعنی رأی و نظر مردم لگدمال شده است . . .!

ای بی‌بصیرت‌ها و پیاده‌شدگان از قطار انقلاب! به خود آیید !

مردم خسته از بازی‌های سیاسی شما هستند!
مردم نه اصلاحطلب هستند، نه اصولگرا، نه اعتدال‌گرا و نه بهاری!

مردم انقلابی هستند و گوش به دهان مولا و امامشان دارند . . .
دست از تهدید نظام اسلامی بردارید!

خشم انقلابی مردم فقط مختص به 9 دی نبوده و نیست!
فقط کافی‌ست ولی امر مسلمین اشاره کنند تا بساط جریان نفاق در هم پیچیده شود و نیروهای مومن و انقلابی وارد میدان شوند و به اذن امام خامنه‌ای یوم الله جدیدی براه بیاندازند . . .

#   امام خمینی(ره) خطاب به فتنه‌گران: 
"خدا نکند آن روز بیاید که من احساس وظیفه بکنم؛ که اگر اینطور بشود، دست همه را قطع خواهم کرد . . .

#   رهبر نشان داده مرد میدان عاشورایست برای حفظ اسلام "جان ناقابلی دارم ....بدنی مجروح ......"
خناسان بدانند شیوه خشکاندن فتنه را آموخته ایم پس دست از پا درازتر نکنند و پایشان را اندازه گلیمشان دراز کنند...
که ما از نسل حیدریم و فدایی رهبریم.


]]>
رئیس جمهوری طی نامه ای به رهبرمعظم انقلاب عنوان کرد. 2017-03-22T05:41:55+01:00 2017-03-22T05:41:55+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3420 محمد دامن باغ رییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی:‏بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شدرییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ‏تاکید کرد: نخستین جلسه دولت در سال جدید، به تقسیم کار ملی برای جهش در تولید داخلی و ‏افزایش اشتغال اختصاص خواهد یافت و گزارش پیشرفت کار به طور منظم به اطلاع مردم ‏عزیز و رهبری معظم خواهد رسید.‏جاما:به نقل از روابط عمومی  دولت، رییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی، با قدردانی از بیانات راهگشای ‏معظم له در نخستین ر
رییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی:‏
رییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ‏تاکید کرد: نخستین جلسه دولت در سال جدید، به تقسیم کار ملی برای جهش در تولید داخلی و ‏افزایش اشتغال اختصاص خواهد یافت و گزارش پیشرفت کار به طور منظم به اطلاع مردم ‏عزیز و رهبری معظم خواهد رسید.‏
روحانیجاما:به نقل از روابط عمومی  دولت، رییس جمهور در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی، با قدردانی از بیانات راهگشای ‏معظم له در نخستین روز سال نو که مایه دلگرمی همه خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد، ‏تاکید کرد: نخستین جلسه دولت در سال جدید، به تقسیم کار ملی برای جهش در تولید داخلی و ‏افزایش اشتغال اختصاص خواهد یافت و گزارش پیشرفت کار به طور منظم به اطلاع مردم ‏عزیز و رهبری معظم خواهد رسید.‏

متن نامه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:‏
بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک مقام معظم رهبری
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی)‏
با عرض سلام و تحیات وافره، بیانات راهگشای حضرتعالی در نخستین روز سال نو و توجه ‏ویژه‌ای که در نامگذاری امسال و سال‌های اخیر به اقتصاد کشور داشته‌اید و با ابلاغ و تأکید ‏بر اجرای مستمر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی و اشتغال جوانان را به ‏طور خاص در دستور کار همه کارگزاران نظام قرار داده‌اید؛ مایه دلگرمی ‏خادمان ملت و همه فعالان اقتصادی و موجب تشکر و قدردانی است.‏

بی‌شک حمایت مستمر رهبری که می‌تواند پایه اصلی هماهنگی همه نهادها و قوا در نظام ‏باشد، سرمایه گرانقدر دستگاه‌های مسئول اقتصادی در دولت است تا بر تلاش خود بیفزایند و ‏رشد حاصل شده در تولید ملی را پایدار کنند و با شتاب افزون‌تر در روند اشتغالزایی به دست ‏آمده، پاسخگوی نیروی عظیم جوانان جویای کار باشند.‏

اطمینان دارم که با اعتقاد عمیق دولت تدبیر و امید به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، که به رشد ‏چشمگیر در تولید داخلی و پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی بر واردات، و شغل‌آفرینی کم‌سابقه ‏انجامیده است و با هماهنگی بیشتر در فضای حقوقی، فرهنگی و مدیریتی ‏نظام که با رهنمودهای صریح حضرتعالی در نوروز امسال حاصل خواهد شد؛ کاستی‌های ‏موجود هم جبران خواهد شد و دستاوردهای ملموس‌تر در اشتغال جوانان و معیشت اقشار ‏کم‌درآمد، کارنامه پرافتخار نظام را درخشان‌تر خواهد ساخت.‏

خدای بزرگ را شاکریم که ثبات، آرامش و گشایشی که با تلاش و بردباری مردم و حمایت ‏جنابعالی در اقتصاد کشور فراهم شده است، بهترین زمینه را برای گسترش سرمایه‌گذاری ‏اشتغالزا آماده نموده است که با تقویت امنیت سرمایه‌گذاری، می‌تواند زمینه‌ساز کار و ابتکار ‏سرمایه عظیم جوانان کشور شود.‏

نخستین جلسه دولت در سال جدید، به تقسیم کار ملی برای جهش در تولید داخلی و افزایش ‏اشتغال اختصاص خواهد یافت و گزارش پیشرفت کار به طور منظم به اطلاع مردم عزیز ‏و رهبری معظم خواهد رسید.‏
مزید توفیقات و دوام برکات آن جناب را از خداوند بزرگ مسألت دارم.‏

]]>
کدام اظهار نظر دیروز رهبری دشمن را عصبانی کرد. 2017-03-22T05:20:47+01:00 2017-03-22T05:20:47+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3419 محمد دامن باغ هجمه به جریان سازترین چهره ایرانی در حوزه اقتصاد ملیکدام اظهار نظر رهبری دیروز بیش از همه ضدانقلاب را عصبانی کرد؟چاپ تاریخ: 02 فروردین 1396اظهار نظر جدید رهبری، به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و یک مسیر حرکتی جدید برای کنش های انقلابی گشوده است، به همین دلیل جریان بیگانه را به شدت ملتهب و خشمگین کرده و به واکنش سخت وا داشته است.جاما. مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود می گوید: «چون از وضع مردم مطلع هستم، لذا تلخی را با همه وجود حس می کنم»؛ همین چند جمله کاملا متفاوت، کافیست تا در فضای مجا

هجمه به جریان سازترین چهره ایرانی در حوزه اقتصاد ملی

کدام اظهار نظر رهبری دیروز بیش از همه ضدانقلاب را عصبانی کرد؟

اظهار نظر جدید رهبری، به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و یک مسیر حرکتی جدید برای کنش های انقلابی گشوده است، به همین دلیل جریان بیگانه را به شدت ملتهب و خشمگین کرده و به واکنش سخت وا داشته است.

جاما. مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود می گوید: «چون از وضع مردم مطلع هستم، لذا تلخی را با همه وجود حس می کنم»؛ همین چند جمله کاملا متفاوت، کافیست تا در فضای مجازی موجی از تحلیل راه بیفتد و گروه های وسیعی از مردم را به همذات پنداری با خود وا دارد.

چند ساعت بعد تصویری هنرمندانه، فضای مجازی را پر می کند؛ یک طرح گرافیکی که در آن نامه ای شامل همین چند جمله رهبری، به دست یک کارگر ساده با پشت زمینه ای از انبار پیاز، در حال قرائت است. دست های سیاه کارگر جوان که معلوم است به دهک های پایین جامعه تعلق دارد، احساس تلخی را به ذهن خواننده مخابره می کند.

انتشار این تصویر در کانال تلگرامی رهبری، صدها هزار بازدید کننده پیدا می کند (تا لحظه تحریر این یادداشت) و بازنشر آن در کانال های دیگر، میلیون ها نفر مخاطب را به خود جذب می کند. موج وسیعی از تحلیل های تکمیلی کارشناسان و نویسندگان مطبوعاتی، پشتوانه استدلالی و صحت دیدگاه رهبری را اثبات می کند.
 اما به طور همزمان و درست در نقطه مقابل، شبکه های بیگانه و کانال های ضد انقلاب، هجمه ای سهمگین بر علیه این موضع گیری رهبری به راه می اندازند.

تجربه نشان داده است جریان مخالف با انقلاب، ابداً نسبت به برخی موارد خاص تحمل نداشته و تمام قد وارد میدان می شود. یکی از نقاط حمله، مواردی است که یک اظهار نظر انقلابی، خاصیت و گیرایی عمومی پیدا کرده و اذهان عمومی جامعه را به خود جلب کند، آن وقت است که تمام جبهه رسانه ای خود را به خط کرده تا با انواع حیله ها آن اظهار نظر مقبول را کم اثر و یا به ضد خود تبدیل کند.

حالا این اظهار نظر رهبری، به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و یک مسیر حرکتی جدید برای کنش های انقلابی گشوده است، به همین دلیل جریان بیگانه را به شدت ملتهب و خشمگین کرده و به واکنش سخت وا داشته است.
 
گزارش رهبری از تلخی ماجرا، واقعیست


در ساده زیستی رهبری شک و تردیدی نیست. ایشان زندگی اش را در سطح پایین ترین گروه های اقتصادی جامعه تنظیم کرده است. حتی دشمنان نیز بر این معنا گواهند. ایشان در تعامل جدی با مردم است و هیچوقت جامعه را از پشت شیشه دودی خودرو ضد گلوله نگاه نمی کند.

او اطلاع دقیق از وضع مردم دارد و با هر اطلاعی از رنج و درد مردم، خود رنجور و دردمند می شود، آنچنان که حتی در لحن و چهره ایشان، آشکار می شود.

رهبری در مقام حاکم اسلامی وظیفه دارد برای رنج جامعه، دردمند شود و مدام به مسؤولین یادآوری کند این ها عائله شما هستند؛ اما خیلی وقت ها سبک مدیریت لیبرال در این کشور و افکار واداده نسبت به نظام سرمایه داری، توانایی همراهی با دردمندی رهبری و دغدغه مندی او را ندارد.

خودتان قضاوت کنید

چه کسی در این سالیان بیش از ایشان به مسأله اقتصاد پرداخته است؟ حرف زده است، واژه سازی کرده است، نظریات اقتصادی را به متن جامعه کشانده است، مبدع و مروج نظریه اقتصاد مقاومتی بوده است، برای کالای ایرانی دل سوزانده است، واردات کالای غیر ضرور را حرام شرعی و قانونی اعلام کرده است، بر علیه باندهای قاچاق فریاد کشیده است، مسؤولان را نسبت به گرانی و تورم، بازخواست کرده است؟

جریان سازترین چهره ایرانی در این سال ها در حوزه اقتصاد ملی، چه کسی جز رهبری بوده است؟ حداقل از سال 88 به این طرف، شاهدیم که مدام متن و هسته اسامی انتخابی سال ها توسط ایشان، تماما متوجه حوزه اقتصاد بوده است: حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف، کار مضاعف، جهاد اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل. اما به هر طریق و تقدیر گروهی یا گروه هایی نمی توانند یا نمی خواهند اوضاع نابسمان اقتصادی را چاره کنند و بندهای شفاف و معجزه آسای اقتصاد مقاومتی را به اقدام برسانند، پس رهبری ناچار می شود از سنگر اقتصاد عبور نکرده و یک بار دیگر برای سال جدید به یک اسم تقریبا تکراری متوسل شود: «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»

ضمناً یادمان باشد که رهبری همواره خود را بیشتر از هرکس دیگر پاسخگو دانسته است: «همه ما مسؤولیم؛ هم پیش خدای متعال هم پیش ملت بایستی پاسخگو باشیم» و این بار عظیمی است بر دوش تک تک مسؤولان که خود را پاسخگوی خدا و مردم دانسته و برای این وضعیت رنج آور اقتصادی، اندیشه ای بپرورانند.

قاعدتاً حمله به رهبری ادامه خواهد داشت و البته شدیدتر هم خواهد شد، چراکه ایشان از این حرف کوتاه نخواهد آمد و هرگز از تکلیف خود شانه خالی نخواهد کرد؛ حال هرکدام از ما قضاوت کنیم که در همراهی ایشان، چقدر حاضر به هزینه دادن هستیم؟

 

]]>
شرط شهادت از زبان حاج قاسم سلیمانی. 2017-03-22T00:48:18+01:00 2017-03-22T00:48:18+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3411 محمد دامن باغ شرط شهادت از زبان حاج قاسم سلیمانی .چاپ تاریخ: 01 فروردین 1396برای شهادت باید شهید بود.تاکسی احساس شهادت نکند. شهید نمیشود.جا ما:حاج قاسم سلیمانی شرط شهید شدن را اینگونه بیان می‌کند: "تا کسی شهید نبود شهید نمی‌شود. شرط شهید شدن شهید بودن است. اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام او، از رفتار او و از اخلاق او استشمام می‌شود بدانید او شهید خواهد شد. تمام شهدای ما این مشخصه را داشتند. قبل از اینکه شهید شوند شهید بودند. نمی‌تواند کسی قبل از اینکه علم بیاموزد عالِم شود. شرط عالِم ش

شرط شهادت از زبان حاج قاسم سلیمانی .

برای شهادت باید شهید بود.تاکسی احساس شهادت نکند. شهید نمیشود.

جا ما:حاج قاسم سلیمانی شرط شهید شدن را اینگونه بیان می‌کند: "تا کسی شهید نبود شهید نمی‌شود. شرط شهید شدن شهید بودن است. اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام او، از رفتار او و از اخلاق او استشمام می‌شود بدانید او شهید خواهد شد. تمام شهدای ما این مشخصه را داشتند. قبل از اینکه شهید شوند شهید بودند. نمی‌تواند کسی قبل از اینکه علم بیاموزد عالِم شود. شرط عالِم شدن علم‌آموزی است. شرط شهید شدن شهید بودن است".

در ره منزل لیلی که خطرهاست دران.

شرط اول قدم انست که مجنون باشی.

]]>
با شعر زیبای حضرت حافظ به استقبال انتخابات ۹۶ میرویم 2017-03-21T16:55:20+01:00 2017-03-21T16:55:20+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3415 محمد دامن باغ مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آیدکه ز انفاس خوشش بوی کسی می‌آیداز غم هجر مکن ناله و فریاد که دوشزده‌ام فالی و فریادرسی می‌آیدزآتش وادی ایمن نه منم خرم و بسموسی آنجا به امید قبسی می‌آیدهیچ کس نیست که درکوی تواش کاری نیستهرکس آنجا به طریق هوسی می‌آیدکس ندانست که منزلگه معشوق کجاستاین قدر هست که بانگ جرسی می‌آیدجرعه‌ای ده که به میخانهٔ ارباب کرمهر حریفی ز پی ملتمسی می‌آیددوست را گر سر پرسیدن بیمار غم استگو بران خوش که هنوزش نفسی می‌آیدخبر بلبل این باغ بپرسید که منناله‌ای می‌شنوم کز قفسی می‌آیدیار

مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آید

که ز انفاس خوشش بوی کسی می‌آید

از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش

زده‌ام فالی و فریادرسی می‌آید

زآتش وادی ایمن نه منم خرم و بس

موسی آنجا به امید قبسی می‌آید

هیچ کس نیست که درکوی تواش کاری نیست

هرکس آنجا به طریق هوسی می‌آید

کس ندانست که منزلگه معشوق کجاست

این قدر هست که بانگ جرسی می‌آید

جرعه‌ای ده که به میخانهٔ ارباب کرم

هر حریفی ز پی ملتمسی می‌آید

دوست را گر سر پرسیدن بیمار غم است

گو بران خوش که هنوزش نفسی می‌آید

خبر بلبل این باغ بپرسید که من

ناله‌ای می‌شنوم کز قفسی می‌آید

یار دارد سر صید دل حافظ یاران

شاهبازی به شکار مگسی می‌آید.

......................................................

انتخابات سال ۹۶ از مهمترین و پرشور ترین انتخابات درطول انقلاب است .

باید فرامین رهبری جهت محرومیت زدایی .

کاملا دقیق با سرعت ونظارت  وعمل اجرا شود.دلسوزان مهیای ورد به این عرصه مهم باشند وکشور را از وابسته گی نجات دهند.هرکسی که درنهایت سکان اجرایی کشور را بدست بگیرد همه باید جهت رشد وتعالی وشکوفایی مددکار وی باشند.کالای ایرانی تولیدات داخلی فقرزدایی وتعامل باجهان باید در راس اهداف رئیس  اموراجرایی قرار بگیرد.

]]>
کاش روحانی با هواپیمای اختصاصی به کیش نمی رفت. 2017-03-21T16:26:51+01:00 2017-03-21T16:26:51+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3414 محمد دامن باغ انتقاد سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی:کاش روحانی برای استراحت به همراه خانواده با هواپیمای دولت به کیش تشریف نمی‌بردچاپ تاریخ: 01 فروردین 1396سازنده فیلم تبلیغاتی حسن روحانی با انتشار توئیتی از سفر رئیس جمهور و خانواده اش با هواپیمای اختصاصی دولت، انتقاد کرد.  حسین دهباشی، سازنده فیلم تبلیغاتی حسن روحانی با انتشار توئیتی از سفر رئیس جمهور  انتقاد کرد.وی در این مطلب نوشت: کاش روحانی برای استراحت نوروزی به همراه خانواده با هواپیمای اختصاصی دولت به کیش تشریف نمیبردند.

انتقاد سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی:

کاش روحانی برای استراحت به همراه خانواده با هواپیمای دولت به کیش تشریف نمی‌برد

سازنده فیلم تبلیغاتی حسن روحانی با انتشار توئیتی از سفر رئیس جمهور و خانواده اش با هواپیمای اختصاصی دولت، انتقاد کرد.

  حسین دهباشی، سازنده فیلم تبلیغاتی حسن روحانی با انتشار توئیتی از سفر رئیس جمهور  انتقاد کرد.

وی در این مطلب نوشت: کاش روحانی برای استراحت نوروزی به همراه خانواده با هواپیمای اختصاصی دولت به کیش تشریف نمیبردند.

]]>
بازتاب گسترده ی بیانات انقلاب در رسانه ها ی خارجی . 2017-03-21T15:39:46+01:00 2017-03-21T15:39:46+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3413 محمد دامن باغ بازتاب گسترده بیانات رهبر انقلاب در رسانه های خارجیچاپ تاریخ: 01 فروردین 1396 بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس بازتاب گسترده ای در میان رسانه های خارجی داشت.جاما:  بی بی سی با پوشش خبری سخنان رهبر انقلاب، بیانات ایشان در اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی را مهم ارزیابی کرد. این رسانه انگلیسی نوشت: رهبر ایران در سخنرانی در میان زائران امام هشتم شیعیان گفت بنده در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم این کس یا آن کس را انتخاب کنید. یک جا دخالت می‌

بازتاب گسترده بیانات رهبر انقلاب در رسانه های خارجی

 بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس بازتاب گسترده ای در میان رسانه های خارجی داشت.

جاما:  بی بی سی با پوشش خبری سخنان رهبر انقلاب، بیانات ایشان در اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی را مهم ارزیابی کرد. این رسانه انگلیسی نوشت: رهبر ایران در سخنرانی در میان زائران امام هشتم شیعیان گفت بنده در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم این کس یا آن کس را انتخاب کنید. یک جا دخالت می‌کنم آنجا جایی است که عده‌ای بخواهند مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند.
پایگاه تحلیلی المانیتور وجهه اقتصادی بیانات رهبر ایران را مورد تحلیل قرار داد. این پایگاه نوشت: رهبر معظم ایران در سخنرانی نخستین روز سال جدید ایرانیان، بار دیگر سال جدید را، سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری کرد.
شبکه تلویزیونی المنار با پوشش بخش هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری، سخنرانی ایشان را حول محور انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران و اقتصاد مقاومتی دانست. همچنین سایت المنار مشروح سخنرانی آیت الله خامنه ای را بر روی سایت خود قرار داد.
پایگاه خبری دیلی میل نیز محور اقتصادی سخنرانی آیت الله خامنه ای را پوشش داد و نوشت: رهبر ایران در سخنرانی خود بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد. همچنین جلوگیری از قاچاق کالا جزو تاکیدات ایشان بود. براساس اعلام رهبر ایران، سالانه ۱۵ میلیارد دلار کالا در ایران قاچاق می شود.

]]>
ناوجنگی امریکا ازورود به ابهای خلیج فارس.چه هدفی دارد. 2017-03-21T15:31:36+01:00 2017-03-21T15:31:36+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3412 محمد دامن باغ اولین ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج‌فارس در دوره ترامپچاپ تاریخ: 01 فروردین 1396یک ناو هواپیمابر آمریکایی برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» وارد آب‌های خلیج فارس شد.جاما:"برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، یک ناو هواپیمابر آمریکایی وارد آب‌های بین‌المللی خلیج فارس شد.خبرنگار «رویترز» از روی عرشه ناو هواپیمابر «جورج اچ دبلیو بوش» گزارش داد که این ناو امروز (سه‌شنبه) از تنگه استراتژیک هرمز عبور و به سمت خلیج فارس پیشروی کرد.بنا به گفته خبرنگار رویترز

اولین ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج‌فارس در دوره ترامپ

یک ناو هواپیمابر آمریکایی برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» وارد آب‌های خلیج فارس شد.

جاما:"برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، یک ناو هواپیمابر آمریکایی وارد آب‌های بین‌المللی خلیج فارس شد.
خبرنگار «رویترز» از روی عرشه ناو هواپیمابر «جورج اچ دبلیو بوش» گزارش داد که این ناو امروز (سه‌شنبه) از تنگه استراتژیک هرمز عبور و به سمت خلیج فارس پیشروی کرد.
بنا به گفته خبرنگار رویترز، 20 قایق تندروی ایرانی به فاصله نزدیک این ناو آمدند و حین عبور در تنگه هرمز حضور پیدا کردند. خدمه ناو نیز حالت اضطراری به خود گرفته و سعی کردند با قایق‌ها ارتباط برقرار کنند.
بالگردهای نظامی آمریکا نیز به چرخ‌زنی بالای منطقه پرداختند. این کشتی جنگی آمریکایی به همراه یک ناوچه دانمارکی و یک ناوشکن فرانسوی وارد خلیج فارس شد.

]]>
هدف احمدی نژاد از این نامه نگاری ها چیست. 2017-03-21T12:29:01+01:00 2017-03-21T12:29:01+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3410 محمد دامن باغ هدف احمدی نژاد از نامه نگاری ها!چاپ تاریخ: 01 فروردین 1396المانیتور نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران دائما در حال نوشتن نامه و بیانیه خطاب به دولت ایران و مقامات مختلف جهان از جمله دونالد ترامپ است.المانیتور نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران دائما در حال نوشتن نامه و بیانیه خطاب به دولت ایران و مقامات مختلف جهان از جمله دونالد ترامپ است. جاما."   به نقل از انتخاب، احمدی نژاد سعی دارد حضور خود در صحنه ی سیاسی کشور را با جلب توجه رسانه ها و افکار عمو

هدف احمدی نژاد از نامه نگاری ها!

المانیتور نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران دائما در حال نوشتن نامه و بیانیه خطاب به دولت ایران و مقامات مختلف جهان از جمله دونالد ترامپ است.

المانیتور نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران دائما در حال نوشتن نامه و بیانیه خطاب به دولت ایران و مقامات مختلف جهان از جمله دونالد ترامپ است.
 
جاما."   به نقل از انتخاب، احمدی نژاد سعی دارد حضور خود در صحنه ی سیاسی کشور را با جلب توجه رسانه ها و افکار عمومی از طریق صدور بیانیه و تشویق حمید بقایی به شرکت در انتخابات حفظ کند.
 
نامه ی اخیرا احمدی نژاد به ترامپ باعث انتقادات زیادی در ایران شد. سفارت سوئیس نیز که حافظ منافع امریکا در ایران است حاضر به پذیرفتن این نامه نشد و گفت که ما نامه رسان نیستیم.
 
جدا از نامه نگاری با رئیس جمهور امریکا، احمدی نژاد بیانیه های متعددی علیه دولت حسن روحانی منتشر کرده است. 
 
او ضمن انتقاد از حسن روحانی گفت که باید مشخص شود چرا در استانه مذاکره با بیگانگان موضوع خالی بودن خزانه طرح شده؟
 
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در واکنش به بیانیه های مکرر احمدی نژاد به صورت طعنه امیز گفت که احمدی نژاد دست به نامه نگاری اش خوب است.
 
با این حال، جنجال های احمدی نژاد به نامه نگاری ختم نشده است. اخیرا گزارش هایی مبنی بر عدم ثبت نام بقایی و در عوض ثبت نام احمدی نژاد و مشایی در انتخابات منتشر شده است. البته به نظر می رسد، احمدی نژاد و مشایی هر دو از سوی شورای نگهبان در صورت کاندیداتوری رد صلاحیت شوند
]]>
سخنرانی مهم مقام معظم رهبری استان قدس رضوی. 2017-03-21T12:23:55+01:00 2017-03-21T12:23:55+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3409 محمد دامن باغ سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضویچاپ تاریخ: 01 فروردین 1396رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم، اما هر کسی بخواهد با نتیجه آرای ملت در بیافتد، من در مقابلش می‌ایستم.جاما /: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز برای ایراد سخنان نوروزی در جمع پرشور زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند. **مهمترین محورهای سخنان امام خامنه‌ای در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهدمقدس به شرح ذیل است:در سال 955 با وجود اینکه کشور دچار مشکلات

سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم، اما هر کسی بخواهد با نتیجه آرای ملت در بیافتد، من در مقابلش می‌ایستم.

جاما /: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز برای ایراد سخنان نوروزی در جمع پرشور زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند.
 **مهمترین محورهای سخنان امام خامنه‌ای در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهدمقدس به شرح ذیل است:
در سال 955 با وجود اینکه کشور دچار مشکلات اقتصادی بود، ولی ملت ایران خوش درخشید، از 2 جهت؛ هم از جهت پایبندی به مسائل و ارزش‌های انقلاب و نظامی اسلامی که مظهر آن، پرشور بودن راهپیمایی عظیم 22 بهمن بود و اجتماعات مردم در مورد مسائل مربوط به انقلاب که نشان‌دهنده پایبندی و شور و هیجان و دلبستگی ملت ایران به مسائل انقلاب بود.
 جهت دوم، پایبندی مردم به مسائل ایمانی و دینی بود، امسال به گزارش مورد اطمینانی که از سراسر کشور در ماه مبارک رمضان، ماه محرم و ماه صفر و بقیه مراسم دینی داده شد، شور و حضور و دلبستگی مردم به مسائل ایمانی از همیشه بیشتر بود.
نه راهپیمایی 222 بهمن مربوط به یک سلیقه سیاسی است و نه جلسات محرم و اعتکاف و راهپیمایی اربعین مربوط به یک سلیقه سیاسی است، بلکه مربوط به همه ملت ایران است و این نشان می‌دهد که سمت و سوی ملت ایران، سمت و سوی انقلابی است.
البته حوادث تلخ در طول سال 955 وجود داشت که آخرین آن آتش‌نشانان جانباخته عزیز بود که فداکاری کردند و این حادثه تلخی بود؛ حوادث تلخ همیشه هست، اما مهم این است که حرکت و همت مردم، مژده‌بخش و نشانه پیشرفت باشد که این بحمدالله وجود داشت.
 امسال ملت ایران هم باید اتحاد ملی خودشان را نشان دهند و هم باید پایبندی خود به نظام و انقلاب و مباحث دینی را نشان دهند و اثبات کنند و هم باید سمت و سوی حرکت خود را به رخ دشمنان ایرانی و جمهوری اسلامی و ملت ایران بکشند.
 مسئله اقتصاد، مسئله اولویت‌دار کشور است، نه فقط امسال، بلکه چند سال است که این مسئله جزو اولویت‌های فوری کشور قرار دارد و کارهایی برای تحرکات اقتصادی به شکل صحیح در این چند سال انجام شده است.
 اولویت امروز ملت ایران، مسئله اقتصادی است و توجه کنید که اولویت دشمن هم مسئله اقتصادی است.
 امروز دشمنان جمهوری اسلامی برای اینکه بتوانند اهداف خودشان را در برابر ایران و ایرانی و جمهوری اسلامی محقق کنند، دنبال راهکارهای اقتصادی و به تعبیر درست‌تر دنبال ضربه زدن اقتصادی به ملت ایران هستند.
 هدف دشمن این است که بتواند با فشار اقتصادی، ملت ایران را نسبت به نظام اسلامی دل سرد و دل‌زده کند و بین ملت و نظام اسلامی فاصله بیاندازد و هدف‌های خود را دنبال کند، اما بنده به شما عرض کنم که دشمن نادان و بی‌ایمان ما سال‌هاست که تلاش می‌کند و این هدف را دنبال می‌کند و تاکنون موفق نشده و بعد از این هم به حول و قوه الهی موفق نخواهد شد.
 دشمن در تبلیغات وسیع خودش، تلاش می‌کند که کمبودهای معیشتی و اقتصادی کشور را به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی ایران نسبت بدهد و این نقشه دشمن است؛ آنها می‌خواهند این طور وانمود کنند که نظام اسلامی قادر نبوده و نیست که مشکل اقتصادی ملت ایران و مشکلات اساسی ملت ایران را حل کرده و گره‌ها را باز کند و می‌خواهند سوء استفاده برای کوبیدن نظام اسلامی کنند؛ این حرف ناشی از بغض و کینه آنها به نظام اسلامی است و این حرف خلاف واقعی است.
 خدماتی که نظامی اسلامی و جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران کرده، خدماتی برجسته و فوق‌العاده است؛ وضع ملت و کشور را اگر مقایسه کنیم با قبل از دوران اسلامی، یعنی دوران طاغوت، آن وقت معلوم می‌شود که چه خدمات بزرگ و ارزشمندی را نظامی اسلامی انجام داده است.
 بله، ضعف‌هایی وجود دارد که این مربوط به ضعف‌های ماست، نظام اسلامی مدیرانی را تربیت کرده که توانستند کارهای بزرگی را برای این کشور انجام دهند، آن هم در حالی که در این سی و چند سال ملت از همه طرف در فشار تحریم و فشار اقتصادی دشمنان بوده است.
 ما هر جا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم، کار پیش رفته و هر جا مدیریت‌های ضعیف بی‌حال و بی‌تحرک و غیرانقلابی داشتیم، کارها یا بی‌تحرک مانده یا به انحراف رفته است. باید مدیران ما کارآمدتر و پرانگیزه‌تر باشند که به حول و قوه الهی همین‌طور هم خواهد شد.
 ما کشورمان از لحاظ نیروی انسانی و طبیعی، جزو کشورهای ثروتمند محسوب می‌شود؛ از لحاظ نیروی انسانی، 5 میلیون دانشجو یک ثروت عظیمی برای کشور است و علاوه بر این، حدود 10 میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که می‌توانند کارهای زیادی برای کشور انجام دهند.
 اخیرا آماری به بنده دادند، معلوم شد که ما از لحاظ گاز هم اول هستیم، یعنی هیچ کشوری در دنیا روی هم به اندازه ما نفت و گاز ندارد و هیچ کشوری هم اندازه ما گاز ندارد.
 صاحب نظران اقتصادی مشکل عمده را در رکود و بیکاری می‌بینند و حق با آنهاست. اینها در اقتصادی مقاومتی هست، منتهی اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است.
در سال 955 کارهای خوبی انجام گرفت، حق این است که به تلاشی که مسئولان محترم انجام دادند، بپردازیم و از آنها قدردانی کنیم.
 ما امروز مشکلات‌مان در زمینه بخشی از شاخص‌ها زیاد است، بعضی شاخص‌ها البته خوب است. شاخص تورم کاهش را نشان می‌دهد که خوب است، اما شاخص بیکاری افزایش یافته، اینها آمارهایی است که مسئولان می‌د‌هند یا مثلا رشد سرمایه‌گذاری منفی است که این از عیوب بزرگ است.
 توصیه بنده، مطالبه بنده، تکیه بر تولید داخلی است. تولید داخلی، یک کلید واژه است؛ سرفصل‌های متعددی از این مسئله ناشی می‌شود و اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق دهیم، اشتغال به وجود می‌آید و یکی از مصیبت‌های امروز کشور که بیکاری جوانان است، بر طرف شده و یا کاهش خواهد یافت.
 امروز یکی از بلاهای اجتماعی و اخلاقی بزرگ ما، این است که مارک‌های خارجی را به رخ هم می‌کشیم؛ این کفش، این کیف و این محصول را به رخ هم می‌کشند. این بلای فرهنگی و مشکل فرهنگی را می‌توانیم با رونق تولید کم کنیم.
 صندوق توسعه ملی یعنی هر سال از درآمد نفت کشور یک درصدی کنار گذاشته شود که وابستگی اقتصاد کشور به نفت کم شود، اول گفتیم 20 درصد و بعد هر سال 3 درصد اضافه می‌شود و اگر بنا بود که این 3 درصدها را اجرا کنیم الان باید 36 درصد از فروش نفت در صندوق توسعه ملی ذخیره می‌شد. یکی از بدبختی‌های کشور ما و برخی کشورهای دیگر وابسته بودن به نفت است. در سال 94 مسئولان دولتی گفتند که درآمدهای نفتی و فروش نفت کم بوده و هم قیمت نازل بوده، درخواست کردند که از اختیارات رهبری استفاده کنند که فقط 20 درصد را در صندوق ذخیره کنند و ما هم موافقت کردیم.
 بعضی می‌گویند ما ابزار مدرن نداریم؛ بنده می‌گویم که جوان ایرانی که می‌تواند غنی‌سازی اورانیوم را از 3 و نیم درصد به 20 درصد برساند که کار بسیار بزرگی بود، به راحتی می‌تواند تا 99 درصد هم برود. این مشکل کار را جوانان ما توانستند در مدت کوتاهی طی کنند و غنی‌سازی را از 3 و نیم درصد به 20 درصد برسانند، عرض می‌کنم که آن جوانی که این کار بزرگ را می‌تواند انجام دهد یا می‌تواند در زمینه موشک و هواپیما کاری کند که آن افسر صهیونیست می‌گوید من با ایرانی‌ها دشمن هستم، اما نمی‌توانم این جوان ایرانی را تحسین نکنم. جوان ما توانایی دارد و مغز متفکر جوان ایرانی آماده است برای این کارها، میدان را باز کنید برای جوان‌ها و جوانان بسیاری از مشکلات و گره‌ها را می‌توانند، باز کنند.
 در کار جنگ و دفاع از کشور که معمولا کار دولت‌ها و ارتش‌هاست، جمهوری اسلامی با مدیریت درست و گزینش‌های صحیح، توانست مردم را بسیج کند و جنگ را ببرد.
 من گزارشی به دستم رسید از مسئولان دولتی که متاسفانه عمده صادرات کشور ما و عمده معاملات تجاری ما با 5 -6 کشور است که این خطاست.
 اینکه از کیف و کفش بانوان تا دفتر و قلم از خارج کشور بیاید، این مایه شرمندگی است، نگذارید این راه به این شکل ادامه پیدا کند و واقعا جلوی واردات به معنای واقعی کلمه گرفته شود.
 واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود، باید به صورت یک حرام شرعی و قانونی شناخته شود. آنچه در داخل تولید می‌شود، از خارج وارد نشود. به بنده گزارش دادند که از یک بندر مشخص، سه تا 5 هزار کانتینر وارد کشور می‌شود و از این همه فقط 150 کانتینر بازدید می‌شود، خب چرا؟
 انتخابات در کشور ما بسیار مهم است، نه فقط انتخاب ریاست‌جمهوری، انتخابات مجلس و شوراها هم همین‌طور است؛ انتخابات یکی از دو رکن مردم‌سالاری دینی است. ما به برکت انتخابات به دنیا فخر می‌فروشیم، دشمنان برای کوبیدن ملت ایران و جمهوری اسلامی انتخابات ما را ندیده می‌گیرند.
 انتخابات یک پدیده اقتدارآفرین است و مردم و صاحب نظران دنیا درباره فکر مردم‌سالاری دینی که در دنیا مطرح شده، مجذوب شده‌اند.
 ملت ایران باید در انتخابات بدرخشد؛ در درجه اول برای این حقیر، شرکت عمومی در انتخابات مهم است و همه آحادی که می‌توانند رای دهند و مشمول قانوند، وارد انتخابات شوند و انتخابات را پرشور کنند؛ این اولین خواسته ماست.
 در امر انتخابات، مر قانون باید عمل شود، نتیجه انتخابات ملت هر چه که شد، این معتبر است و قانون است. بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم و هیچ وقت به مردم نگفتم که این را انتخاب کنید و این را انتخاب نکنید، یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند.
 هر کسی بخواهد با نتیجه آرای ملت در بیافتد، من در مقابلش می‌ایستم. در سال‌های گذشته هم همین‌طور بوده، بعضی را مردم مطلع شدند و بعضی را مردم مطلع نشدند، در این سال‌ها کسانی بودند که می‌خواستند جلوی رای مردم بایستند، در همه این سال‌ها بنده ایستادم.
 من پیش بینی‌ام این است که انتخابات ما انتخابات پرشور و فراگیری خواهد بود، امیدواریم نتیجه انتخابات هم چیزی باشد که موجب سعادت و رضای الهی باشد، ملت با انتخابات خوب پیش خواهد رفت و دشمن هم به توفیق الهی هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.
 در حال تکمیل

]]>
سخنرانی ایت الله رئیسی استان قدس رضوی. 2017-03-21T12:19:29+01:00 2017-03-21T12:19:29+01:00 tag:http://damanbagh.mihanblog.com/post/3408 محمد دامن باغ آیت الله رئیسی: ورود آستان قدس به عرصه "اشتغال زایی"/ سمت و سوی فعالیت اقتصادی ما باید "گره گشایی" باشدچاپ تاریخ: 01 فروردین 1396تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سمت و سوی فعالیت اقتصادی ما باید گره گشایی باشد، گفت: یکی از نکاتی که همواره ما را رنج داده تقاضای اشتغال از آستان قدس است و درصدد هستیم ۱۰۰۰ شغل از طریق لایروبی قنات ایجاد کنیم.جاما /:  به نقل از تسنیم، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در سخنرانی پیش از فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار د

آیت الله رئیسی: ورود آستان قدس به عرصه "اشتغال زایی"/ سمت و سوی فعالیت اقتصادی ما باید "گره گشایی" باشد

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سمت و سوی فعالیت اقتصادی ما باید گره گشایی باشد، گفت: یکی از نکاتی که همواره ما را رنج داده تقاضای اشتغال از آستان قدس است و درصدد هستیم ۱۰۰۰ شغل از طریق لایروبی قنات ایجاد کنیم.

جاما /:  به نقل از تسنیم، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در سخنرانی پیش از فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار داشت: تقارن سال نو با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) را به فال نیک می‌گیریم و خداوند متعال انشاالله برکات را بر نظام ما نازل فرماید.
 وی با عرض خیر مقدم به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تصریح کرد: به عنوان خادم آستان قدس رضوی به محضر مبارک جان جانان و نور چشم امت اسلامی و ملجاء همه مستضعفان عالم، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای خیرمقدم عرض می‌کنم.
 رئیسی گفت: در همین روزهای آغازین سال گذشته بود که پس از رحلت عالم وارسته و خدمتگزار صادق، تولیت فقید آستان قدس رضوی آیت الله واعظ طبسی ماموریت خدمت در این آستان نورانی به حقیر محول شد، حکم مقام معظم رهبری صادر و ما این حکم را به عنوان منشور 7 گانه و سند اساسی در دستور کار قرار دادیم و براساس این سند تمامی ماموریت‌های آستان قدس رضوی باید تنظیم می‌شد.
 وی افزود: کار در سال گذشته در همین روزها با عناین حضرت حق آغاز شد، از محوری‌ترین نکات درباره ماموریت آستان قدس رضوی در این پیام به آن اشاره شده است ماموریت فرهنگی است در پرتو نورانیت حضرت رضا باید معارف الهی و قرآنی و فرهنگی و سیره رضوی نشر پیدا کند.
 تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: اگر عالم با امام رضا(ع) آشنا شود در خانه غیر امام رضا(ع) را نخواهد زد، تمام هدف این بود که این مهم تحقق یابد و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این راستا تشکیل شد و موسسات بسیار دیگری نیز در جهت این ماموریت مهم مامور شدند و مجموعه رسانه‌ای نیز در این راستا به کار گرفته شد و رادیو زیارت و تلویزیون ماهواره‌ای راه‌اندازی شد.
 رئیسی با اشاره به استفاده از ظرفیت این آستان برای معرفت افزایی زائران بیان کرد: تشکیل اردوگاه‌های فرهنگی با استفاده از امکانات آستان قدس و اعزام مبلغان نیز در دستور کار قرار گرفت. این بخش همواره مورد تاکید دلسوزان بوده و در مسیر تکامل قرار دارد و گام‌ها در سال جاری تکمیل می‌شود بخش دوم تبدیل مشهد مقدس با استفاده از ظرفیت حوزه و دانشگاه به مرجعیت علمی ایران اسلامی و جهان اسلام است.
 وی تصریح کرد: گام‌هایی در این راستا برداشته شده و امیدواریم این اقدامات در راستای متخصص پروری باشد تا انسان‌هایی عالم و انقلابی و چهره‌های اثرگذار در جهان اسلام تربیت شوند، در بخش مربوط به زائر و زائرمحوری نیز کارهای صورت گرفت، زائر را فقط در حرم مطهر زائر نمی‌دانیم، از مبدا تا مبدا زائر است.
وی گفت: امسال کار زائر اولی‌ها آغاز شد و 3000 هزار زائر اولی به این زیارت مشرف شدند و انشاء الله این برنامه با همکاری بسیج و کمیته امداد ادامه دارد تا کسی به واسطه فقدان مالی از این فیض محروم نشود و با خیالی آسان و با امکاناتی که فراهم شده است زائران به این فیض نائل شوند.
 آیت الله رئیسی گفت: نکته بعد موضوع مورد تاکید چندباره رهبری است که نسبت به محرومان توجه شود که مسئله توجه به محرومان موضوع بسیتر مهمی است که دغدغه همیشگی ایشان بوده و بارها به مدیران و مسئولان تذکر دادند و ما نیز مخاطب این پیام هستیم، تاسیس معاونت امداد و توجه به محرومان در دیگر استانها اقداماتی در این راستا بوده که البته مقدماتی است و نیازمند آن است که آنچه ایشان امسال به عنوان شعار سال بیان فرمودند تحقق یابد.
 وی گفت: یکی از نکاتی که همواره ما را رنج داده تقاضای اشتغال از آستان قدس رضوی است و درصدد هستیم 1000 شغل از طریق لایروبی قنات ایجاد کنیم و با کشاورزی گلخانه‌ای و دامپروری نیز این ظرفیت را افزایش می‌دهیم و امیدواریم که در این بعد و توجه به محرومان و نیازمندان بتوانیم گام‌هایی برداریم که مورد رضای حضرت رضا باشد و گره‌ای از کار مستضعفان گشوده کند.
 آیت الله رئیسی بیان کرد: کارهای اقتصادی آستان قدس باید سمت و سوی فعالیت‌های ما را داشته باشد و به دنبال تقویت بخش‌هایی در اقتصاد هستیم که بتواند مشکل زندگی مردم را برای مثال در حوزه دارویی برطرف کنیم، سمت و سوی فعالیت اقتصادی ما باید گره گشایی باشد و در این جهت تولید و اشتغال را ما برنامه ریزی داشته‌ایم و امیدواریم در سال جاری به ویژه با نسخه اصلی که اقتصاد مقاومتی است تطبیق دهیم. بیش از 180 اقدام برای نخستین بار در آستان قدس در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و زائر و زیارت برداشته شده که نیاز به گزارش مفصل دارد.

]]>