جاما ( جبهه اتحاد مردم ایران )
پادشاه باش حتی اگر قلمروات به اندازه عرض شانه هایت باشد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد دامن باغ
نویسندگان
۹۵/۰۷/۳۰ :: ۲۰:۴۵

معاون تفحص سیره شهدا:

ملت ایران هیچگاه از ارزش‌های خود دست نمی‌کشد

خبرگزاری فارس: ملت ایران هیچگاه از ارزش‌های خود دست نمی‌کشد

معاون تفحص سیره شهدا گفت: دشمن با تحریم‌ها و رنگ‌کردن ضدارزش به‌ جای ارزش نمی‌تواند ما را از صحنه خارج کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت‌الاسلام محمدباقر نادم عصر امروز در شانزدهمین یادواره شهدای دقوق‌آباد از توابع بخش نوق رفسنجان اظهار داشت: استان کرمان خاستگاه یادواره شهدا و از مناطقی است که یادواره و این فرهنگ را به استان‌های دیگر صادر کردند.

وی بیان داشت: حضور در این یادواره یک فرصت مغتنم است و جزو ساعات عمرمان نباید بدانیم، چراکه میهمان خانه خداوند هستیم و خداوند این لحظات را روز قیامت دربست از ما خریداری می‌کند.

نادم تصریح کرد: شهدا شاگرد اول‌های مکتب سیدالشهدا (ع) بودند، شهدای ما معرفت نابی داشتند و برگ برنده زندگی‌شان که اگر بالانشین شدند و نزد خدا روزی می‌گیرند و شاهد و ناظر و حاکم به جامعه ما هستند و نیز وجه امتیاز و برندگی‌شان، ولایتمداری‌ آنها بود.

معاون تفحص سیره شهدا خاطرنشان کرد: معرفت به حق امام حسین (ع)، سیاه پوشیدن و مجلس گرفتن نیست، ما تکلیفی فوق همه مجالس داریم که زنده نگه‌داشتن شعائر الهی است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «کوچک‌ترین حق نمک‌شناسی شهدا این است که در مسیری که شهدا با جان و خون خود باز کردند یعنی مسیر نظام و انقلاب و سربلندی در برابر ابرقدرت‌های دنیا گام برداریم»، است.

نادم ابراز داشت: در جبهه‌ها بین رزمنده‌ها و تاریکی‌ها همه‌جا خدا بود و این زیبایی جبهه‌ها بود و چون خدا در رأس کارشان بود به این مقام رسیدند.

وی افزود: قرآن می‌فرماید «ایمان و تقوا داشته باشید خداوند گره از کارتان باز می‌کند»، روزی که تمام دنیا به عراق تسلیحات می‌دادند و حمایت می‌کردند، بچه روستایی ما با دست خالی در جبهه عراقی دستگیر می‌کرد و این جرأت را از خدا می‌گرفت.

نادم ادامه داد: چرا امروز باید در تربیت فرزند بمانیم، چرا در زندگی‌های ما این جرأت‌ها نیست و در مدیریت خانواده‌هایمان مانده‌ایم.

وی جنگ و انقلاب اسلامی را دانشگاهی دانست که با وجود شهید میرافضلی‌ها و حاج‌علی محمدی‌ها، ابراهیم هادی و ... اولیای الهی تربیت کرد.

معاون تفحص سیره شهدا تأکید کرد: اگر در این مجالس در دست شهدا بگذاریم راه را گم نخواهیم کرد، امروز در دانشکده‌های افسری فرانسه فرمول‌های عملیات آبی والفجر 8 را تدریس می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز دشمن با تحریم و فشار اقتصادی، تطمیع و تزویر و رنگ‌کردن ضدارزش به‌ جای ارزش نمی‌تواند ما را از صحنه خارج کند، این را از آنجایی می‌گویم که علی محمدی‌پور در بدر 63 فرمانده گروهان بود و جانشین گردان می‌شود و در کربلای 5 فرمانده گردان 412 می‌شود در حالی که در هیچ دانشکده افسری درس نخوانده بود و جنگ ما اثبات کرد که بدون درس و فرمول هم می‌شود به این مقام رسید.

وی عنوان کرد: نباید طوری زندگی کنیم که جایی که باید با حق و حقیقت معامله کنیم رأیمان را به دشمن دهیم، در کربلا کسانی که به عمر سعد رأی دادند دشمن امام حسین (ع) شدند.

نادم با بیان اینکه برای عزیز شدن پیش خدا راه زیاد است، متذکر شد: راه شهداست که ما را به خدا می‌رساند، شهدا از مادر و پدر خود گذشتند و به خدا رسیدند.

وی ابراز داشت: مقام شهدا به حدی است که خداوند آنها را شافعان قرار داده که می‌توانند گره‌گشای ما باشند و رمز موفقیت شهدا در قرآن بود.

به گزارش فارس این مراسم با نوحه‌سرایی و برپایی نمایشگاه همراه بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 یکی از مراجع تقلید گفت: دشمن در جنگ نتوانست نظام اسلامی را مورد تاثیر قرار دهد اما با استفاده از ابزاری همانند فضای مجازی به دنبال فروپاشی نظام اسلامی از درون است.
فضای مجازی سبب فساد جوانان می‌شود/ دشمن به دنبال فروپاشی نظام است آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه اینترنت به عنوان یک وسیله ارتباطی وارد کشور شده است،‌ اظهار کرد: فضای مجازی بسیار خطرناک شده است، چراکه جوانان نظام اسلامی به راحتی می‌توانند به منابع وهابیت دسترسی داشته باشند و مورد تأثیر تبلیغات دروغ قرار گیرند.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی سبب فساد جوانان می‌شود، اضافه کرد: دشمن در جنگ نتوانست نظام اسلامی را مورد تاثیر قرار دهد اما با استفاده از ابزاری همانند فضای مجازی به دنبال فروپاشی نظام اسلامی از درون است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اکنون سرورهای اصلی و منابع فضای مجازی در اختیار دشمن است در حالی که این بسترها و اختیارات باید در اختیار اندیشمندان داخلی نظام اسلامی قرار گیرد و این رسالت بر عهده وزارت ارتباطات است که باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اینترنت مستقل در نظام اسلامی راهگشاست، عنوان کرد: جوانان جامعه اسلامی با فضای مجازی مورد تأثیر قرار می‌گیرند به همین علت اینترنت مستقل نگهبان ناموس و دین نظام اسلامی می‌شود.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه ایجاد اینترنت مستقل وظیفه شرعی مسؤولان مربوطه است، اضافه کرد: امیدواریم این پیام به مسؤولان مربوطه انتقال داده شود تا برنامه‌های لازم را برای رفع مشکلات در دستور کار قرار گیرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
بدان که نان رساندن به دیگران کار مردان است.

آنگاه که غرور کسی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران

می کنی، آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده

ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد

شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می

گیری ، می خواهم بدانم،دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا

برای خوشبختی خودت دعا کنی؟

بسوی کدام قبله نماز می گزاری که دیگران نگزارده اند؟

طریقت بجز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیستنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

از ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﺍﯼ ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ : چه کسی ﺭﺍ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯼ ؟

ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ خندید و ﮔﻔﺖ: "ﻋﺸﻘﻢ" ﺭﺍ...
ﮔﻔﺘﻨﺪ : "ﻋﺸﻘﺖ" ﮐﯿﺴﺖ ؟؟ ﮔﻔﺖ : "ﻋﺸﻘﯽ" ﻧﺪﺍﺭﻡ !!

ﺧﻨﺪﯾﺪﻧﺪ ﻭ ﮔﻔﺘﻨﺪ : ﺑﺮﺍﯼ "ﻋﺸﻘﺖ" ﺣﺎﺿﺮﯼ ﭼﻪ کارها ﮐﻨﯽ....؟

ﮔﻔﺖ : ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻋﺎﻗﻼﻥ ﻧﻤﯿﺸﻮﻡ، ﻧﺎﻣﺮﺩﯼ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻢ...، خیانت نمیکنم...
دور نمیزنم.... وعده سر خرمن نمیدهم...دروغ نمیگویم..خیانت نمیکنم....

و ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﺩﺍﺷﺖ، ﺗﻨﻬﺎﯾﺶ ﻧﻤﯿﮕﺬﺍﺭﻡ، ﻣﯿﭙﺮﺳﺘﻤﺶ...
ﺑﯽ ﻭﻓﺎﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ، ﺑﺎ ﺍﻭ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﺑﻮﺩ ..
برایش فداکاری خواهم کرد..ناراحت و نگرانش نمیکنم...غمخوارش میشوم...

ﮔﻔﺘﻨﺪ : ولی ﺍﮔﺮ ﺗﻨﻬﺎﯾﺖ ﮔﺬﺍﺷﺖ ...، ﺍﮔﺮ ﺩﻭﺳﺘﺖ ﻧﺪﺍﺷﺖ ..، اﮔﺮ ﻧﺎﻣﺮﺩﯼ ﮐﺮﺩ ، ﺍﮔﺮ ﺑﯽ ﻭﻓﺎ ﺑﻮﺩ..اگر ترکت کرد ﭼﻪ...؟

اشک بر چشمانش حلقه زد و ﮔﻔﺖ : ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﻧﺒﻮﺩ ﮐﻪ ﻣﻦ "ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ" ﻧﻤﯿﺸﺪم..نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزرا و مسؤولان مسن بروند و استراحت کنند/ وزرای دیگری از دولت هم باید بازنشسته شوند/ وزیر 70 ساله چطور می‌تواند امور وزارت‌خانه را انجام دهد؟

خبرگزاری فارس: وزرا و مسؤولان مسن بروند و استراحت کنند/ وزرای دیگری از دولت هم باید بازنشسته شوند/ وزیر 70 ساله چطور می‌تواند امور وزارت‌خانه را انجام دهد؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزرا و مسؤولان مسن باید بروند و استراحت کنند، گفت: لازم است تعداد دیگری از وزرای دولت هم بازنشسته شوند.

بهروز بنیادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری فارس در شمال استان تهران درباره استعفای وزرای دولت یازدهم اظهار کرد: تغییر در کابینه، تصمیمی است که از طرف رئیس‌جمهور گرفته شده و در اختیار شخص ایشان است که این تحولات را انجام دهند.

وی ادامه داد: از بین وزرای مستعفی که به‌ نوعی با هماهنگی‌های صورت‌گرفته رئیس‌جمهوری کنار رفته‌اند، دو نفر جزء گزینه‌های اول دکتر روحانی در بحث انتخاب وزرای وزارت‌خانه‌ها در کابینه دولت نبودند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه مجلس نهم کارشکنی‌هایی نسبت به دولت داشت، تصریح کرد: یکی از این مباحث هم در بحث رأی اعتماد به وزرای دولت یازدهم بود که دیدید گزینه‌های آخر دکتر روحانی را انتخاب کرده بودند.

بنیادی گفت: با تشکیل مجلس دهم و مطالبه مردم و اعتمادی که دکتر روحانی به مجلس جدید پیدا کرد، امیدوار بود شاید بتواند در این برهه از زمان به شعارها و وعده‌های انتخاباتی که داده بود، به شکل کامل‌تری جامه عمل بپوشاند.

وی با بیان اینکه فرهنگیان مطالباتی داشتند و باید محقق می‌شد، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در مورد برخی از وزرا مکرر صحبت و تذکراتی را مطرح کرده بودند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: دکتر روحانی بنا به لزوم احترام گذاشتن به مجلس، این کار را با استعفای سه وزیر انجام داد؛ با وجود این مباحث، می‌توان استعفای سه وزیر دولت یازدهم را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

بنیادی با اشاره به استیضاح احتمالی سایر وزرای دولت تصریح کرد: 6 ماه از حیات دولت یازدهم تا انتخابات ریاست جمهوری باقیمانده است ومجلس اگر در این راستا اقداماتی را بخواهد کلید بزند، شاید آثار مثبتی به همراه نداشته باشد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور طبق قانون می‌تواند به مدت سه ماه این وزارت‌خانه‌ها را با سرپرست اداره کند، اضافه کرد: مطالبات بیشتر در جامعه وجود دارد و وزرای دیگر هم هستند که باید زودتر بازنشسته شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت نیاز به توان زیاد دارد، گفت: از حضور در جلسات تا سرکشی‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و حضور در استان‌ها نیاز به انرژی دارد و متأسفانه برخی از وزرا با وجود تجربیات ارزشمند، این انرژی و توان را ندارند.

بنیادی با تأکید بر اینکه وزیر بالای 70 سال چطور می‌تواند امور وزارت‌خانه را انجام دهد، تصریح کرد: وزیر از 24 ساعت شبانه‌روز، باید 15 تا 16 ساعت آن را بیدار باشد و عملاً این افراد حتی خارج از مجموعه دولت کم‌کم باید بروند و استراحت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این وزرا و مسؤولان باید بازوی مشاوره‌ای مدیران جوان قرار گیرند.

انتهای پیام/2568/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
کد خبر: 234925
تاریخ انتشار: 12:56 - 30 مهر 1395 - 2016 October 21

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بمباران کشور یمن از سوی آل سعود و کشتار 140 نفر از کودکان بی دفاع یمنی گفت: این کشتار عظیم در مقابل چشمان مجامع مدعی حقوق بشری در حالی صورت می گیرد که رئیس رفوزه سازمان ملل ابتدا محکوم می کند و سپس بعد از گرفتن پول از آل سعود حرف خود را پس می گیرد.
رئیس رفوزه سازمان ملل با گرفتن پول حرف از عربستان حرف خود را پس گرفت/ سوفیانی شخص نیست بلکه همین جریان سلطه غرب است
 آیت الله کاظم صدیقی در خطبه های امروز نمازجمعه تهران با محکومیت کشتار مردم یمن توسط جنگنده های سعودی گفت: این جنایت در حالی مقابل چشمان مجامع بین المللی حقوق بشر صورت گرفت که رئیس رسوا و رفوزه سازمان ملل بعد از این جنایت را محکوم کرد از آل سعود پول گرفت و حرف خود را پس گرفت. بالاتر از این رسوایی نبود.آیا می شود به اینها امید بست؟!.باید اعتنایی به این مجامع بین اللملی نداشته باشیم و به انها دل خوش نکنیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین به دیدار نخبگان کشوری با رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: در این دیدار مقام معظم رهبری  توجه ویژه ای به نعمت نخبگان داشتند نشان دادند این توجه شکر نعمت است.

وی ادامه داد: رهبری با برنامه های خود نخبگان را به وجود آوردند و قدر آنها را هم می دانند.

آیت الله صدیقی با تاکید براینکه هم مسئولین و هم نخبگان وظایفی سنگینی به دوش دارند، خاطرنشان کرد: نخبگان سرمایه هستند و سرمایه ها همیشه آفت دارند و باید آنها را هدایت کرد. بنابراین یک مدیریت صحیح باید از این نخبگان استفاده کند.

امام جمعه موقت تهران  در بخشی از سخنان خود بیان کرد: در بحث پیوستن به جامعه جهانی بعضی ها فکر می کنند مگر می شودکسی قدرت بزرگ آمریکا را نادیده بگیرد و خودش زنده بماند؟ اگر حیات انقلابی و باور حسینی و ولایی داشتید شما هم مثل امام می گفتید امریکا باید زیر پا له شود.

وی پیوستن به جامعه جهانی را مطابق با آنچه که خواست غربی ها است را آغازی دوباره برای وابستگی به غرب و بازگشت به دوران قاجار و پهلوی خواند و  تصریح کرد: ملت ایران چون زنده است با دنیای ارتباط دارد اما در دنیا ذوب نمی شود.

امام جمعه موقت تهران  با اشاره به بمباران آل سعود و کشتار 140 نفر از کودکان بی دفاع یمنی گفت: این کشتار عظیم در مقابل چشمان مجامع مدعی حقوق بشری در حالی صورت می گیرد که رئیس رفوزه سازمان ملل ابتدا محکوم می کند و سپس بعد از گرفتن پول از آل سعود حرف خود را پس می گیرد.

آیت الله صدیقی جنایتکاران آل سعود را که بر سرکودکان یمنی بمب فرو ریختند، حرمله زمان خواند و  ادامه داد: امروز ابوسفیان زمان، آمریکای ظالم است که عربستان و اسرائیل کودک کش محصول خباثت شیطان بزرگ و سوفیانی است.


وی با اشاره از نقل قولی از آیت الله بهجت بیان داشت: سوفیانی شخص نیست بلکه همین جریان سلطه غرب است.

امام جمعه موقت تهران در پایان اظهار داشت: عزاداری های امسال، ستاد استقبال از امام زمان(عج) بود و مردم اعلام کردند زیر پرچم ولایت ایستاده ایم تا پرچم را به دست صاحب اصلی اش بدهیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 فاکس نیوز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که صبح جمعه افرادی مسلح به پایگاه‎های نیروی پلیس در کرکوک عراق حمله کردند.
 فاکس نیوز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که  صبح جمعه افرادی مسلح به پایگاه‎های نیروی پلیس در کرکوک حمله کردند.

همچنین با شروع حمله افراد مسلح به پایگاه پلیس کرکوک، چندین انفجار در شهر گزارش شده و صدای تیراندازی در نقاط دیگر شهر نیز شنیده می شود.

در انفجاری در نزدیک نیروگاه برق شهر کرکوک دست‌کم 16 نفر کشته شدند.

در پی این عملیات نیروهای امنیتی عراق تا اطلاع ثانوی قانون منع آمدو شد در این استان اعمال کرده‌اند.


تروریست‌های داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفته‌اند و به گفته شاهدان عینی تروریست‌ها دست‌کم به 6 منطقه شهر کرکوک حمله کرده‌اند.

عبدالله نورالدین الصالحی شهردار کرکوک در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه همچنین اعلام کره است که در میان کشته‌شدگان 4 نفر تکنسین ایرانی نیز حضور دارند.

حملات انتحاری داعش در شهر کرکوک عراق 16 نفر کشته برجا گذاشت/شهادت 4 تکنسین ایرانی

نیروها امنیتی عراق موفق شدند که 5 تن از عناصر داعش را به هلاکت برسانند.

براساس گزارش خبرگزاری «ای بی سی»، «کمال کرکوکی» یکی از فرمانده‌هان ارشد نیروهای پیشمرگه کُرد نیز اعلام کرد : پایگاه نیروهای پیشمرگه که بیرون از شهر کرکوک قرار دارد؛ بامداد جمعه هدف حمله تروریستی قرار گرفته ، اما پایگاه اکنون در کنترل کامل نیروهای پیشمرگه است.

گفتنی است این حملات تروریستی داعش در حالی صورت می  گیرد که نیروهای ارتش عراق به همراه متحدان خود عملیات سنگینی را از محورهای مختلف برای آزادسازی شهر موصل، پایگاه اصلی این گروهک تروریستی آغاز کرده اند و در روزهای گذشته تلفات سنگینی را به تروریست‌های داعش تحمیل کرده‌اند و براساس اعلام «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق تا آزادسازی کامل موصل و شکست داعش در عراق زمان زیادی باقی نمانده است.


حملات انتحاری داعش در شهر کرکوک عراق 16 نفر کشته برجا گذاشت/شهادت 4 تکنسین ایرانی


به گفته کارشناسان این عملیات انتحاری داعش در کرکوک برای منحرف کردن توجه فرماندهان عملیات ائتلاف برای آزادسازی موصل است و بی شک داعش هرچه بیشتر به نابودی خود در عراق نزدیک شود، به عملیات انتحاری بیشتری در عراق دست خواهد زد و در واقع عملیات انتحاری پی در پی در نقاط مختلف عراق،  آخرین حربه  این گروهک تکفیری برای به تعویق انداختن شکست خود در موصل است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
- حجت الاسلام و المسلمین مظفری بر اجرای دقیق سیاستهای ابلاغی از ناحیه ریاست محترم قوه قضائیه با محوریت حبس زدایی تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی .حجت الاسلام والمسلمین مظفری که در جمع قضات دادگستری خراسان رضوی سخن می گفت با اشاره به برنامه های اصولی دستگاه قضایی در زمینه اجرایی کردن سیاستهای کلان نظام اسلامی در حوزه قضا اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه هایی که طی سالهای اخیر مورد تأکید مسئولان عالی دستگاه قضایی از جمله آیت الله آملی لاریجانی قرار گرفته مباحث مربوط به حبس زدایی، مجازاتهای جایگزین حبس و همچنین ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری بوده است.

 وی با اشاره به فعالیت‌های مجموعه قضایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه که با هدف کاهش جمعیت کیفری که در آن بر استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس تأکید شده، در واقع نقشه راه واحدهای قضایی است و بر همین اساس دادگستری خراسان رضوی نیز در سطوح مختلف صف و ستاد از جمله شورای قضایی استان خراسان رضوی، شورای معاونین دادگستری استان، محاکم کیفری و تجدید نظر استان، محاکم عمومی وانقلاب و شعب دادسراهای عمومی و انقلاب مورد توجه، اقدام و عمل قرار گرفته است.

وی برگزاری جلسات کارشناسی با حضور اساتید، کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان قضایی و اجرایی را از جمله اقدامات مؤثری دانست که زمینه های اجرای بخشنامه موصوف را فراهم آورده است و امیدواریم استمرار اقدامات در دست انجام، تحولی در زمینه کاهش جمعیت کیفری بوجود آورد به نحوی که ضمن اجرای این سیاستها، زندانها بیش از پیش به محلی برای نگهداری افراد خطرناک و مخل نظم و امنیت عمومی جامعه و همچنین مجرمان حرفه ای تبدیل شود تا با تلاشهای صورت گرفته، این گونه افراد را به توان به جامعه بازگرداند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: در جلسات متعددی که با حضور دادستانها و رؤسای حوزه های قضایی استان خراسان رضوی تشکیل شده بر لزوم اجرای دقیق بخشنامه های صادره از ناحیه  ریاست قوه قضائیه بویژه بخشنامه اخیر با موضوع کاهش جمعیت کیفری و استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس در چارچوب شرع و قانون تأکید شده و از کلیه مسئولان خواسته شده که در این زمینه تلاش مضاعفی بکار بندند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 29 مهر 1395 - 17:08:58  چاپ

فیلم | خودکشی یک داعشی با کمربند انفجاری در میان نیروهای پیشمرگه (۱۴+)

چند رسانه‌ای > فیلم - نیروهای پیشمرگه یکی از نیروهای داعش را در نزدیکی شهر موصل عراق زخمی و محاصره کرده بودند که این داعشی با نزدیک شدن نیروهای پیشمرگه کمربند انفجاری را منفجر و خود را تکه تکه کرد.

61264نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 سرلشکر ستاد «علی دبعون» به عزاداران اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) توصیه هایی ارائه کرد که مهمترین آن، پایبندی زوار به قوانین کشور عراق است.
توصیه‌ فرمانده رافدین عراق به زائران اربعین حسینی سرلشکر ستاد علی دبعون گفت: طرح جامع حفاظت از زوار کربلا برای اربعین حسینی را طراحی کردیم و تمام توصیه های لازم را به فرماندهی پلیس استان های چهار گانه تحت فرماندهی عملیات رافدین ارسال نموده ایم. 

وی افزود: این توصیه ها شامل آماده سازی خودروها برای انتقال زوار به کربلا و بازگرداندن آنان به استان هایشان پس از پایان مراسم اربعین، لزوم پایبندی زوار به آرامش و همچنین پیمودن مسیر در راه های تعیین شده توسط نیروهای امنیتی است. 

بنا بر اعلام العالم، دبعون همکاری زوار با نیروهای امنیتی و تماس با نیروهای امنیتی درباره هر گونه شیء یا وضع مشکوک، عاملی مهم برای موفقیت برگزاری این مراسم است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
- یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه اجرای قانون امر به معروف نیازمند عزم ملی است، گفت: رسالت علما و عالمان برای اجرای فریضه امر به معروف بسیار مهم است و لازم است به میدان بیایند.
قانون امر به معروف با نوشتن و برگزاری کلاس اجرا نمی‌شود
به گزارش گروه سیاسی  به نقل از قم به نقل از مرکز خبر حوزه؛ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر  مسئله‌ای بسیار مهم است که  توجه چندانی به ابعاد این فریضه چه در گذشته و زمان حال صورت نگرفته است اظهار کرد: در حقیقت امر به معروف ضمانت اجرا به سایر احکام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر منکرات بیدار باشد و حساسیت نشان دهد. قرآن دستور می‌دهد، باید مردم را به انجام امر به معروف دعوت کرد.

این مرجع تقلید بیان کرد: برای اهمیت امر به معروف داستان‌های مهمی بیان شده است. یکی از این داستان‌ها جنگ تبوک و دیگری داستان ماهیگیری مردم در روز شنبه است و با اینکه خدا آنها را نهی کرده بود اما از طریق کلاه شرعی این عمل را به اجر در آوردند و خدا نسبت به این دسته غضب کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه اجرای امر  به معروف و نهی از منکر نیاز به وزارتخانه مستقل دارد و باید خواست همگانی  باشد افزود: اجرای این مسئله تنها با نوشتن کتاب و برگزاری کلاس درست نمی‌شود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اجرای امر به معروف وظیفه عمومی است و باید از دولت خواست وگرنه برای اجرای آن بارها سخن گفته شد، ولی اجرا نشد. باید قدرتی باشد تا امر به معروف را به اجرا در بیاورد.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: امر به معروف وقتی باشد همه احکام خواهد بود، چون این فریضه در جامعه نیست، بیکاری و زشتی فراوان است.

این مرجع تقلید اضافه کرد: رسالت علما و عالمان برای اجرای فریضه امر به معروف بسیار مهم است و لازم است به میدان بیایند.

وی عنوان کرد: در بحث فقه شرایط خاصی برای اجرای امر به معروف و بحث‌های متعددی درباره آن شده و این نشان می‌دهد با نوشتن و قلم کار درست نمی‌شود. اگر جامعه سالم می‌خواهیم، باید به فکر عمل کردن و به دنبال عزم ملی و عمومی باشیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
- مقامات سوئد تاکید دارند که با تروریست‌های داعش در این کشور مانند مجرمین برخورد خواهد شد.
؛ مسئولین محلی شهر لوند سوئد گفتند که از این عده و دیگر عناصر گروه های افراطی، استقبال خواهد شد تا بتوانند بازپروری شوند.
آنان به اشاره به اینکه به این تروریست ها برای تحصیل و استخدام کمک خواهد شد، خاطر نشان ساختند که هدف از این اقدام تلاش برای ادغام این تروریست های بازگشته به کشور در جامعه و جلوگیری از تبدیل دوباره آنان به تروریست است.    
آنا گوستراند هماهنگ کننده شهرداری لوند در زمینه مبارزه با افراط گرایی و خشونت گفت که پیشنهاد استقبال و بازپروری آنان جنجالی است اما باید با همان شیوه ای بررسی شود که با جنایتکاران تواب و وابستگان به جنبش های نئونازی بررسی شده است. 

سوئد، میزبان تروریست‌های داعش می‌شود

پژوهش های اخیر حاکیست که عمده اروپایی هایی که به داعش ملحق شده اند، دارای پرونده و همچنین سابقه جنایت بوده و تحت تاثیر تبلیغات این گروه قرار داشته اند. داعش هم آن دسته از جوانان اروپا را هدف قرار داد که به دنبال رهایی از جوامع غرب بودند.   
گفتنی است، از مجموع 300 عضو سوئدی تبار گروه های افراطی 140 نفر از سوریه و عراق به سوئد بازگشته اند.
بنا بر اعلام العالم در همین حال، کشورهای غربی همزمان با آغاز عملیات آزادسازی موصل، اقدام به بررسی موضوع بازگشت تروریست ها کرده اند. برخی از گزارش های موجود حاکیست که یک پنجم یا حدود 3700 نفر از تروریست های خارجی عضو گروه های افراطی، مقیم یا دارای تابعیت اتحادیه اروپا هستند.

انتهای پیام/


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 جملات قصار, جملات آموزنده, جملات به یاد ماندنی


 جملات قصار, جملات آموزنده, جملات به یاد ماندنی


 جملات قصار, جملات آموزنده, جملات به یاد ماندنی


 جملات قصار, جملات آموزنده, جملات به یاد ماندنینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

خود را شبی در آینه دیدم دلم گرفت

از فکر اینکه قد نکشیدم دلم گرفت

از فکر اینکه بال و پری داشتم ولی

بالاتر از خودم نپریدم دلم گرفت

از اینکه با تمام پس انداز عمر خود

حتی ستاره ای نخریدم دلم گرفت

کم کم به سطح آینه برف می نشست

دستی بر آن سپید کشیدم دلم گرفت

دنبال کودکی که در آن سوی برف بود

رفتم ولی به او نرسیدم دلم گرفت

نقاشی ام تمام شد و زنگ خانه خورد

من هیچ خانه ای نکشیدم دلم گرفت

شاعر کنار جو گذر عمر دید و من

خود را شبی در آینه دیدم دلم گرفتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شـبیه كودك بی مادری كه دلتنگ است
شكسته ساز وجودم، بدون آهنگ است

دلــی كـه شــوق پـریـدن پـریـده از ســر او
كبوتری است كه از پا به سینه آونگ است

مكـیده خـون مـرا قطره قطره این زالـو
چه روزگار غریبی كه پر ز نیرنگ است

چـگـونه سـر بـگـذارم رهـا بـه دامـن شـب ؟
كه عشق با دل تنگم مدام در چنگ است

پرم ز حسـرت جان سـوز و باز می خندم
برای مرد، شكستن، گریستن ننگ است

غـرور فـاصـله هـا از دلم چه می خواهد ؟
كه تا شكوه رسیدن هزار فرسنگ است

نـمـی رسـد بـه خـیـالـت خـیـال مـشـتـاقم
به این نتیجه رسیدم كه پای دل لنگ است

بـه رغــم شـعـر مـعـاصــر بـلـنـد مــی گـویـم
دلم اسیر بتی شوخ و شاهدی شنگ است

بیـا كـه بـغـض نـفـس گـیـر و تـلـخ ثـانیه ها
گلوی عاشقی ام را فشرده در چنگ است

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 16 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی