جاما ( جبهه اتحاد مردم ایران )
پادشاه باش حتی اگر قلمروات به اندازه عرض شانه هایت باشد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد دامن باغ
نویسندگان

اغازهفته دفاع مقدس برشیرمردان ایران زمین گرامی باد

Print Friendly
فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گرامی باد

۳۱ شهریور سالروز آغاز هفته دفاع مقدس؛ یادآور غرور ملی پایان ناپذیر مردم ایران گرامی باد.

؛ ۳۱شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، در تقویم به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است. هشت سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن منشأ غرور ملی پایان ناپذیری برای مردم سلحشور ایران گردید و باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود.

این هفته یادآور خون های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی کنند. ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است.

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یادآور غرور ملی پایان ناپذیر مردم ایران گرامی باد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

خبرگزاری رویتر روز یکشنبه گزارش داد: ایران از خرید 6 فروند هواپیمای ایرباس که قرار بود تا پایان سال 2016 (اوایل دی ماه امسال) تحویل شود، انصراف داده است.

 روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه امروز خود نوشت: 

 
وزیر راه و شهرسازی 8 ماه پس از نمایش‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای درباره خرید ده‌ها فروند ایرباس می‌گوید تنها مشکل موجود بر سر خرید این هواپیماها، مخالفت وزارت خزانه‌داری آمریکاست!

به گزارش فرهیختگان، عباس آخوندی گفت: «تنها مشکل درباره قرارداد با ایرباس، «اوفک» است. اوفک یکی از زیرمجموعه‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا و مخفف دفتر کنترل دارایی‌های خارجی است. این دفتر براساس اهداف و سیاست‌‌های خارجی ایالات متحده علیه دولت‌ها، سازمان‌ها و افراد غیرآمریکایی تحریم‌های اقتصادی و بازرگانی اعمال می‌کند. این نهاد حالا به یکی از مشکلات اساسی بر سر راه روابط مالی و بانکی ایران با کشورهای بزرگ تبدیل شده است.»

فرهیختگان افزود: نزدیک به یک سال از امضای قرارداد میان ایران و شرکت هواپیمایی فرانسوی ایرباس می‌گذرد. در حالی که قرار بود تعدادی از این هواپیماها تا خرداد امسال به کشور وارد شود؛ اما هنوز خبری از آنها نیست.

آخوندی در حاشیه اجلاس کاپا 2016 گفته است:  مشکلی در رفع موانع مالی و بیمه‌ای وجود ندارد و می‌توانیم به محض موافقت اوفک بقیه بخش‌های قرارداد را حل و فصل کنیم. تنها مشکل موجود اوفک است و بقیه مشکلات حل شده است.

وی توضیح نداده که چگونه پارسال مدعی شد خرید ایرباس نهایی شده است؟ و چگونه با وجود برجام، آمریکا همچنان کارشکنی می‌کند؟!

یادآور می‌شود خبرگزاری رویتر روز یکشنبه گزارش داد: ایران از خرید 6 فروند هواپیمای ایرباس که قرار بود تا پایان سال 2016 (اوایل دی ماه امسال) تحویل شود، انصراف داده است.

این گزارش در کنار اظهارات وزیر راه در حالی است که دولت و وزارت راه، بهمن پارسا مانور تبلیغاتی فراوان بر سر خرید ایرباس انجام دادند و حتی یک فروند ایرباس پیشرفته به فرودگاه امام خمینی(ره) آورده شد و عکس‌های یادگاری هم با آن هواپیما گرفته شد اما همه این اتفاقات صرفا برای عوام‌فریبی در آستانه انتخابات مجلس دهم (هفتم اسفند) و القای گشایشگری برجام بود!!

همزمان با سخنان آخوندی و گزارش رویتر، روزنامه زنجیره‌ای آفتاب یزد در گزارشی نوشت: فقدان بودجه یکی از موانع اصلی نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از ایرباس است.

این روزنامه توضیح نداده که همراه هم‌طیفانش طی 8-9 ماه گذشته بر سر خرید واقعی کدام هواپیما به مردم دروغ می‌گفته است؟


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

این طبقه دارای خصوصیات و ویژگی‌های قابل تأملی است و نشان می‌دهد چگونه انقلابیون پشیمان و ضعیف می‌توانند به تجدیدنظرطلبانی قدرت‌طلب تبدیل شوند.

 

- پارس""دکتر محسن ردادی- انقلاب‌های بزرگ جهان شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی با هم دارند. انقلاب اسلامی ایران و انقلاب سوسیالیستی شوروی از جهات بسیار زیادی با هم فرق دارند و به همین دلیل هم جمهوری اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است با نظام سوسیال کمونیستی شوروی کاملاً ماهیت متفاوتی دارند. با این حال برخی رخدادها در جامعه پس از انقلاب شوروی به وقوع پیوسته که قابل تأمل است و می‌تواند برای امروز جمهوری اسلامی نیز درس‌آموز باشد.

یکی از آفت‌هایی که گریبانگیر انقلاب مارکسیستی شوروی شد، ظهور یک طبقه جدید از اشراف انقلابی بود. این طبقه جدید مرکب از انقلابیون سابق، کارگزاران حکومتی و خانواده‌های آنها بود که بی‌اعتقاد به ایده‌های کمونیسم بودند و در عین حال در رأس حکومت کمونیستی شوروی قرار داشتند. تأمین رفاه و منافع شخصی، کسب ثروت و حفظ قدرت، در رأس خواسته‌ها و اهداف اشراف جدید شوروی قرار داشت.

«میلوان جیلاس» یکی از کارگزاران حکومت شوروی بود که پس از مشاهده انحراف‌های کرملین نشینان، به نقد و اعتراض علیه رژیم سرخ برخاست و کتابی با عنوان «طبقه جدید» در رد و اعتراض به حکومت شوروی نوشت. او در این کتاب از ظهور و رشد طبقه‌ای از حکم‌رانان سیاسی پرده برمی‌دارد که عمدتاً از انقلابیون سابق بودند و به جای مبارزه و تلاش برای گسترش عدالت، به کسب قدرت و ثروت می‌پرداختند. این طبقه دارای خصوصیات و ویژگی‌های قابل تأملی است و نشان می‌دهد چگونه انقلابیون پشیمان و ضعیف می‌توانند به تجدیدنظرطلبانی قدرت‌طلب تبدیل شوند. برخی از خصوصیات طبقه جدید اشرافی در شوروی عبارت بود از:

اعضای این طبقه جدید اشرافی از انقلابیون سابقی تشکیل شده‌اند که دچار خستگی و ناامیدی شده بودند. آن‌ها صادقانه برای پیروزی انقلاب تلاش کرده بودند، اما ایمان و باور خود را به آرمان‌های انقلاب کم کم از دست دادند. مبارزه با آمریکا، مبارزه با سرمایه‌داری، عدالت‌گستری، کمک به طبقه محروم برای آنها دیگر آرزوهایی بیهوده و غیرقابل دسترس به شمار آمده و رنگ باخته بود.

طبقه جدید اشرافی به شکل یک حلقه بسته اداره می‌شد و تلاش می‌کردند صرفاً افراد داخل این طبقه قدرت را در دست بگیرند. افرادی که خارج از این حلقه بسته قدرتمندان مرفه تلاش می‌کردند به قدرت برسند با ابزارهای مختلف از میان برداشته و کنار گذاشته می‌شدند.

 طبقه جدید اشرافی در شوروی به جای آرمان‌های بلند، تنها یک هدف را در نظر داشت و آن استفاده از مظاهر مادی، رفاه زندگی و کام گرفتن از امتیازهای ویژه بود.

به اعتقاد میلوان جیلاس، طبقه جدید اشرافی به «میانه‌روی» اعتقاد داشت و «مردان انقلابی و تئوریسین» در آن جایی نداشتند. این طبقه از اشرافیت حکومتی، از انقلابی بودن و سیاسی بودن بیزار بود و به بروکراسی و دیوان‌سالاری عشق می‌ورزید. عمده افراد این طبقه جدید، بوروکرات‌ها بودند: مدیران با سابقه‌ای که سواد یا اعتقاد سیاسی نداشتند و صرفاً از سابقه مدیریت برخوردار بودند. آن‌ها از تندروی‌های رهبران انقلابی انتقاد می‌کردند و فردی میانه‌رو مانند «خروشچف» را می‌پسندیدند.

مهم‌ترین مسائل دولتی و کشوری در محافل خصوصی و دوستانه آنها طرح شده و برای آنها تصمیم‌گیری می‌شد. جلسات رسمی و اعلامیه‌ها صرفاً برای تأیید تدابیر و تصمیم‌های گرفته شده در محافل دوستانه و گعده‌های خانوادگی صادر می‌شد.

طبقه جدید اشرافی در شوروی، به طبقه سرمایه‌داران حریص و پول‌پرست شباهت داشت، اما در عین حال دلسوزی و علاقه سرمایه‌داران برای توسعه اقتصادی کشور را نداشت. طبقه جدید، مانند اشرافیت کهن، خود را متمایز و برتر از مردم عادی جامعه می‌دانست، اما اصالت و نزاکت اشرافیت کهن را نداشت.

این ویژگی اشرافیت جدید بود که نظام شوروی را دچار انحطاط کرد و از بین برد. بیش از اینکه آمریکا و غرب بتواند به شوروی ضربه بزند، طبقه جدید بروکرات شوروی بودند که این نظام را از درون پوک کردند و زمینه زوال آن را فراهم ساختند. تجربه طبقه جدید در شوروی این نکته را به ما گوشزد می‌کند که ممکن است میانه‌روهای گریزان از آرمان‌های انقلاب، بیش از آنکه خواسته‌های مردم خسته از سیاست‌بازی را نمایندگی کنند، در جستجوی تأمین رفاه، قدرت و ثروت شخصی باشند. «میلوان جیلاس» به سخنان یکی از کارگزاران شوروی که متعلق به طبقه جدید بود اشاره می‌کند که هدف از رسیدن به قدرت سیاسی را برخوردار شدن از «ماشین شخصی، ویلا و حقوق فوق‌العاده دولتی» توصیف می‌کند. این طبقه اشرافی جدید قدرت سیاسی را حق انحصاری خود می‌شمرد و بنابراین هرگونه بهره‌برداری از حقوق و مزایای فوق‌العاده را برای اعضای طبقه مدیران بروکرات، مشروع و قانونی تلقی می‌کرد. این نگاه به قدرت سیاسی هر نوع انقلابی را تهدید می‌کند و می‌تواند نظام بر آمده از آرمان‌های انقلابی را متزلزل کند. برای ادامه حیات انقلاب، باید با این طرز تفکر اشراف‌زده مقابله کرد و اجازه نداد طبقه جدید بروکرات‌ها مناصب حکومت انقلابی را تصرف کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تنها باری که صدام به ایران دروغ نگفت

  قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد، 29 تیر 1366 برای پایان دادن به «جنگ ایران و عراق» تصویب شد؛ جنگی که جنگ نبود، بلکه تجاوز عراق و دفاع ایران بود.

دولت عراق که در آن زمان در موضع ضعف قرار داشت، بلافاصله قطعنامه را پذیرفت، اما ایران در ابتدا واکنشی به قطعنامه 598 نشان نداد و یک سال و 7 روز بعد (27 تیر 1367) با آن موافقت کرد و بالاخره امام خمینی رحمةالله‌علیه در 29 تیر 1367 پیامی درباره پذیرش قطعنامه منتشر کردند و در آن پذیرفتن قطعنامه را به «نوشیدن جام زهر» تشبیه کرده بودند.

عراق که پذیرش قطعنامه را به منزله ضعف نظامی ایران تلقی کرده بود، دوباره وارد خاک ایران شد تا با همدستی سازمان مجاهدین خلق بتواند نقاط مهمی از خاک ایران را اشغال کند و در مذاکرات صلح، دست بالا داشته باشد. اما صدام با عملیات غرورآفرین «مرصاد» دریافت که دچار اشتباه استراتژیک شده و بنابراین در 17 مرداد 67 ناگزیر آتش‌بس را پذیرفت.
 
* جلسه 6 ساعته برای شروع

اولین مذاکرات سه‌جانبه با حضور نمایندگان ایران، عراق و دبیرکل وقت سازمان ملل، سوم شهریور 1367 در جهت رسیدن به توافق در «عقب‌نشینی به مرزهای شناخته شده بین‌المللی و خاتمه همه اقدامات نظامی»، «آزادی اسیران جنگی» و «کنترل آبراه اروندرود»، با حضور علی‌اکبر ولایتی وزیر خارجه ایران، طارق عزیز وزیر خارجه عراق و خاویر پرز دکوئیار دبیرکل وقت سازمان ملل آغاز شد که 6 ساعت و نیم به طول انجامید و از سوی دبیر کل سازمان ملل «شروعی جدی» خوانده شد.

دومین دور از مذاکرات هم 8 مهر 1367 در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، گرچه درباره آزادسازی اسرا سخنی به میان نیامد. سومین دور از مذاکرات این بار 10 آبان در ژنو برگزار شد و توافقاتی درباره مبادله اسیران بیمار و مجروح صورت گرفت. گرچه به دلیل پافشاری عراق بر حاکمیت کامل بر اروندرود بر خلاف موافقت‌نامه 1975 الجزایر، این نشست هم ناتمام ماند.

 * 12 نامه؛ 2 سال تاخیر

سازمان ملل متحد 10 شهریور 1367 در گزارشی تعداد اسیران عراقی را نزدیک به 70 هزار تن و تعداد اسیران ایرانی را نصف این مقدار اعلام کرد و از پیوستن 14 هزار اسیر عراقی به جمع حامیان امام خمینی (ره) خبر داد.

پس از این جمهوری اسلامی ایران گزارشی از رفتار ددمنشانه دولت عراق با اسیران جنگی منتشر کرد و مواردی از قتل، شکنجه و تهدید روانی آزادگان را به اطلاع جامعه جهانی رساند.

در این مقطع، عراق شرط خارج کردن نیروهای نظامی‌اش از خاک ایران را پذیرش حق حاکمیت آن کشور بر اروندرود از سوی ایران می‌دانست و جمهوری اسلامی ایران با عدم پذیرش این پیش‌شرط بر رسمیت موافقت‌نامه الجزایر تاکید می‌کرد.

این اختلافات باعث شد آزادسازی اسرا تا سال 1369 به تاخیر بیفتد. اولین نامه صدام حسین به مقامات عالیرتبه ایران و با واسطه یاسر عرفات، در پنجم اردیبهشت 1369 توانست راه دیگری برای رسیدن به توافق و آزادسازی اسرا باز کند. دیکتاتور عراق در نامه‌اش اظهار امیدواری کرده بود دیدار حضوری روسای جمهور دو کشور بتواند اختلافات را حل کند. این درخواست با پاسخ منفی ایران مواجه شد، گرچه 12 نامه رد و بدل شده توانست توافقاتی اصولی و جدی‌ به دست بیاورد.
 
* اسیرانی از 19 کشور در خاک ایران

پس از آنکه اولین گروه از آزادگان سرافراز در 26 مرداد 1369 به خاک میهن اسلامی وارد شدند، در چند مرحله باز هم تبادل اسرا انجام شد. در 13 مهر 1369 تا 20 اردیبهشت 1371، دولت عراق در 10 مرحله اقدام به آزادی 464 تن از آزادگان ایرانی کرد. ایران هم در 18 مرحله 3338 اسیر عراقی را به دولت آن کشور تحویل داد.

بررسی‌های کمیسیون تبادل اسرا و مفقودین در جمهوری اسلامی ایران نشان داد، اسیرانی از 19 کشور غیر از عراق، در میان اسرای عراقی وجود داشتند؛ کشورهایی مانند مصر، لبنان، سودان، سومالی، تونس، مراکش، اردن، فلسطین، سوریه، هند، امارات، موریتانی، لیبی، نیجریه و الجزایر.

جمهوری اسلامی ایران در مناسبت‌های مختلف اقدام به آزادسازی اسرای عراقی کرده است؛ شیخ احمد یاسین یکی از شخصیت‌های فلسطینی بود که درخواست آزادی بعضی از اسرا را به دولت ایران داده و با موافقت مقام معظم رهبری توانست آنها را به فلسطین ببرد. همچنین دبیر کل حزب‌الله لبنان موافقت جمهوری اسلامی ایران برای آزاد کردن تعدادی از اسرای عراقی را دریافت کرد.

 
* قطع یک‌جانبه

با این حال رژیم عراق از سال 1374 به طور یکجانبه اقدام به قطع مذاکرات مرتبط با تبادل اسرا کرد و ورود آزادگان به کشور متوقف شد. اما ابتکار عمل ایران در آزادسازی و بازگرداندن  150 اسیر عراقی در پنجم آبان 1375، توانست بار دیگر نمایندگان صلیب سرخ جهانی را به ایران بکشاند تا روند تبادل اسرا دوباره آغاز شود. میشل کانیو مدیر کل خاورمیانه و شمال افریقای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، 13 آذر 1375 به ایران وارد شد و در دو روز مذاکره با سرتیپ عبدالله نجفی رییس کمیسیون تبادل اسرا و مفقودین، تلاش برای تغییر رفتار دولت عراق آغاز شد.

جمهوری اسلامی ایران پس از آن هم با آزاد کردن 724 اسیر عراقی که 24 نفر از آنان مسیحی و بقیه مسلمان بودند، بار دیگر حسن نیت خود را اثبات کرد. اتحادیه جهانی آشوری‌ها این اقدام ایران را ستود و این اقدام ایران را که در روزهای دو عید مهم مسیحیان و مسلمانان انجام شده بود، موید نیات بشردوستانه ایران دانست.

وزیر امور خارجه عراق نیز 8 دی 1375 در پیامی آزادی این اسیران عراقی را اقدام مثبت از جانب ایران دانست. صلیب سرخ جهانی هم در پیام خود این اقدام را گام مهمی دانست که بایستی به حل مشکل اندوهبار افرادی که هنوز در اثر درگیری جنگ در اسارت هستند منجر شود.

سرانجام با تلاش‌های دولت ایران، سازمان صلیب سرخ جهانی و دولت عراق، آخرین گروه از آزادگان سرفراز دفاع مقدس، 27 اسفند 1381 در یک گروه 251 نفره پس از تحمل سال‌ها اسارت در چنگال دشمن بعثی به میهن اسلامی بازگشتند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

*مهمترین پیام ماجرای غدیر، تعیین «امامت» به عنوان ضابطه و قاعده حکومت در اسلام است/ *لازمه تمسک به ولایت امیرالمومنین (ع) را حرکت در مسیر خصوصیات و عمل به توصیه های آن شخصیت ممتاز است/ *تحریک احساسات دیگر فرق اسلامی به اسم شیعه، در واقع «شیعه انگلیسی» است و نتیجه آن، ظهور مزدوران وابسته به سرویس جاسوسی امریکا و انگلیس همچون داعش و النصره است/ *متأسفانه جامعه ما گرفتار پدیده زشت اسراف شده است/ *کسی که از بیت المال زیاده‌خواهی می‌کند، مایه عیب شیعه است.

 

همزمان با عید سعید غدیر خم، عید امامت و ولایت، و عیدُ اللهِ‌الاَکبر، صبح امروز (سه‌شنبه) هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم با امام خامنه ای در حسینیه امام خمینی (ره) دیدار کردند.


رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، مهمترین پیام ماجرای غدیر را تعیین «امامت» به عنوان ضابطه و قاعده حکومت در اسلام بیان کردند و با اشاره به ویژگیهای منحصر به فرد حضرت علی(ع) به ویژه خصوصیات حکومتی ایشان، لازمه تمسک به ولایت امیرالمومنین علی(ع) را حرکت در مسیر خصوصیات و عمل به توصیه های آن شخصیت ممتاز دانستند.
ایشان با اشاره به برخی تعابیر که از عید غدیر به عنوان «عید بزرگ الهی» یاد کرده اند، گفتند:
 علت این تعابیر، رویداد بسیار مهمی است که در ماجرای غدیر محقق شد و آن، تعیین ضابطه و قاعده‌ی حکومت در اسلام است.

ایشان افزودند: این ضابطه، همان امامت و ولایت در جامعه اسلامی است که به دستور خداوند و به وسیله پیامبر اسلام(ص) اعلام شد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: علاوه بر تعیین ضابطه، حضرت علی(ع) به عنوان مصداق امامت معرفی شدند که شخصیتی بزرگ، نورانی، قدسی و غیرقابل خدشه بودند.

ایشان افزودند: البته هیچ کس در مقام امامت و رهبری جامعه اسلامی به قله بی‌همتای امیرالمؤمنین دسترسی ندارد و بزرگ‌ترین شخصیتهای علمی و عرفانی تاریخ اسلام همچون امام بزرگوار ما که شخصیتی بزرگ، جامع‌الاطراف و برجسته بود، در مقابل امیرالمؤمنین(ع) همچون شعاع و پرتوی از نور خورشید هستند.

ایشان در جمع بندی این بخش از سخنان خود تأکید کردند:واقعه غدیر، پایه گذاری قاعده حکومت در جامعه اسلامی است و نشان می دهد اسلام به غیر از ضابطه امامت و ولایت، مدل های حکومت های سلطنتی، شخصی، زر و زور، زیاده خواه، متکبر، پیرو شهوات و اشرافی را قبول ندارد.

ایشان در بیان اهمیت موضوع غدیر به دستور خداوند به پیامبر اعظم(ص) مبنی بر اینکه ابلاغ رسالت در گروی ابلاغ امامت است، اشاره کردند و گفتند: این اعتقاد اسلامی مبتنی بر مبانی مستحکم و استدلال های غیرقابل خدشه است اما پایبندی به این اعتقاد و بیان آن، نباید با تحریک احساسات برادران اهل سنت، همراه باشد زیرا این کار خلاف سیره ائمه معصومین(ع) است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید مکرر بر اهمیت وحدت در دنیای اسلام و با اشاره به اینکه هرگونه ناسزاگویی به بزرگان اهل سنت، در واقع مانع از شنیده شدن مبانی منطقی و مستدلِ اعتقاد به امامت می شود، خاطرنشان کردند: تحریک احساسات دیگر فرق اسلامی به اسم شیعه، در واقع «شیعه انگلیسی» است و نتیجه آن، ظهور گروههای خبیث و مزدور وابسته به امریکا و سرویس جاسوسی انگلیس همچون داعش و النصره است که جنایات و ویرانی های زیادی را در منطقه به راه انداخته اند.

ایشان در ادامه با اشاره به صفات و خصوصیات معنوی و انسانی حضرت علی(ع) همچون ایمان عمیق، سبقت در اسلام، فداکاری در راه اسلام، اخلاص، علم و معرفت بالله، شجاعت، ترحُم، ایثار و گذشت، افزودند: بخش دیگری از خصوصیات آن حضرت مربوط به شیوه حکومت داری است که از جمله‌ی آنها عدالت، انصاف، برابر دانستن همه آحاد مردم، اجتناب از زخارف دنیا، تدبیر، سرعت عمل در انجام وظیفه، تبیین، هدایت جامعه به تقوا و بی باک بودن در عمل به حق و در عمل به عدل، است.

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص اجتناب امیرالمؤمنین علی(ع) از امکانات دنیوی و حکومتی برای مصارف شخصی، تأکید کردند: وسوسه شدن برای استفاده از منابع مالیِ در اختیار، یکی از بلاهایی است که حکومتها به آن مبتلا هستند، در حالی که حکومت امامت با این مسائل جداً مخالف، و استفاده شخصی از امکانات عمومی ممنوع است.

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تدبیر حضرت علی(ع) در جامعه اسلامی، تأکید کردند: آن حضرت در شناخت دوست و دشمن و در دسته بندی دشمنان نیز تدبیر داشتند و رفتار ایشان در سه جنگ خود با دشمنان کاملاً متفاوت بود.

ایشان، امیرالمومنین علی(ع) را شخصیتی جامع الأطراف، عظیم و غیرقابل توصیف دانستند و افزودند: وظیفه ما حرکت به سمت این قله و بهره مندی از آن صفات به اندازه توان و ایمان خود است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به لزوم زینت بودن شیعیان برای اهل بیت(ع) در اثر تبعیت و الگوگیری از آن بزرگواران گفتند: کسی که رشوه می‌گیرد یا از بیت المال زیاده‌خواهی می‌کند، یا بر بدیها چشم می‌بندد و هیچ احساس مسئولیتی در قبال هدایت جامعه نمی‌کند، برای نظام و جامعه اسلامی، زینت نیست و در واقع مایه عیب برای شیعه است.

 
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما هیچگاه نمی توانیم همچون حضرت علی(ع) زاهد باشیم اما می توانیم با حرکت در آن مسیر نورانی، از اسراف و زیاده روی پرهیز کنیم، گفتند:متأسفانه جامعه ما گرفتار پدیده زشت اسراف شده است و این اسراف در ابعاد مختلف از جمله در زندگی های شخصی خود را نشان می دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از تبعات سوء اسراف در جامعه را، ضربه خوردن اقتصاد کشور دانستند و خاطرنشان کردند: اگر جامعه ای بخواهد از لحاظ استحکام درونی اقتصاد به نقطه مطلوب برسد حتماً باید جلوی اسراف را بگیرد.

رهبر انقلاب اسلامی ممانعت از اسراف را در درجه اول وظیفه آحاد مردم برشمردند و با تأکید بر اینکه تمسک به ولایت امیرالمومنین (ع) باید در عمل خود را نشان دهد، گفتند: یکی از راههایی که دشمن از آن طریق ضربه می زند، استفاده از نقاط ضعف جامعه است که باید این نقاط ضعف اصلاح شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای، هدف اصلی دشمن در شرایط کنونی را اخلال در اقتصاد کشور دانستند و با اشاره به تأکید های مکرر خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزودند: دشمن به دنبال بد شدن شرایط اقتصادی مردم و در نهایت ایجاد نارضایتی از اسلام و نظام اسلامی است.

ایشان تأکید کردند: در چنین شرایطی، وظیفه دولت، مجلس و مسئولان بخشهای مختلف و همچنین آحاد مردم، برنامه ریزی و اقدام در نقطه‌ی مقابلِ هدف‌گیری دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال حرکت عمومی کشور را به برکت جوان های بی‌شماری که برای احیای اسلام و اقامه دین تلاش بی‌وقفه می کنند، خوب توصیف کردند و افزودند: این جوانها به فضل الهی هر دشمنی از جمله امریکا و رژیم صهیونیستی را به زانو در خواهند آورد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: علت اینکه مکرر در صحبت های خود، نسبت به آینده اظهار خوشبینی می کنم، وجود همین واقعیت های خوب است که می تواند کشور را به پیش براند.

ایشان، جوانان مؤمن، با انگیزه بالا و آماده حضور در میدانهای مجاهدت و دفاع از کشور را فراوان خواندند و تأکید کردند:این، همان انگیزه ای است که کشور را نجات خواهد داد و باید آن را تقویت کرد.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

دلم گرفته ای دوست، هوای گریه با من

دلم گرفته ای دوست، هوای گریه با من 
گر از قفس گریزم، کجا روم، کجا من؟
کجا روم؟ که راهی به گلشنی ندارم
که دیده بر گشودم به کنج تنگنا من
نه بسته‌ام به کس دل، نه بسته دل به من کس
چو تخته پاره بر موج، رها... رها... رها... من
ز من هرآن که او دور، چو دل به سینه نزدیک
به من هر آن که نزدیک، از او جدا جدا من
نه چشم دل به سویی، نه باده در سبویی
که تر کنم گلویی، به یاد آشنا من
ز بودنم چه افزون؟ نبودنم چه کاهد؟
که گویدم به پاسخ که زنده‌ام چرا من؟
ستاره‌ها نهفتم، در آسمان ابری
دلم گرفته‌ای دوست ، هوای گریه با من

*********


ای آشنا چه شد که تو بیگانه خو شدی؟
با مهرپیشگان ز چه رو کینه جو شدی؟
ما همچو غنچه یک دل و یک روی مانده‌ایم
با ما چرا چو لاله دو رنگ و دو رو شدی؟
نزدیک‌تر ز جان به تنم بودی ای دریغ
رفتی به قهر و دورتر از آرزو شدی
ای گل که لاف حسن زدی پیش آفتاب!
خشکید شبنم تو و بی‌آبرو شدی
ای چهره از غبار غمی زنگ داشتی
اشکی فشاند چشم من و ، شست و شو شدی
از گریه همچو غنچه گره در گلوی ماست
تا همچو گل به بزم کسان خنده رو شدی
سیمین! چه روزها که چو گرداب ، در فراق
پیچیدی از ملالت و در خود فرو شدینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

شرق شناس امریکایی "اریک ماتسون" در سفر به عراق مجموعه با ارزشی از اماکن مقدس کربلا و نجف عکاسی کرده که اکنون و با گذشت 80 سال از قدمت آن به عنوان سند تاریخی مصور قابل توجه است.

شرق شناس امریکایی "اریک ماتسون" در سفر به عراق مجموعه با ارزشی از اماکن مقدس کربلا و نجف عکاسی کرده که اکنون و با گذشت 80 سال از قدمت آن به عنوان سند تاریخی مصور قابل توجه است.
 
 "اریک ماتسون" شرق شناس و عکاس امریکایی که سال ها در عراق و شام فلسطین به تحقیق و پژوهش در تاریخ اسلام پرداخت در سال 1932 سفری به نجف و کربلا انجام داد تا از شهرهای مقدس شیعیان عکاسی کند. درست در همین تاریخ کشور عراق پس از 12 سال قیومیت دولت بریتانیا رسما مستقل شد. این کشور از سال 1535 در تصرف امپراتوری عثمانی بود تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و شکست عثمانی این کشور به تصرف ارتش بریتانیا درآمد و در سال 1916 به موجب موافقت‌نامه "سایکس-پیکوت"تحت قیومیت بریتانیا شد.
 
بریتانیا در سال 1920 با پیوستن سه ایالت بصره، بغداد و موصل کشور عراق را تاسیس کرد و یکسال بعد، فیصل اول را به عنوان پادشاه این کشور به قدرت رساند. پس از آنکه در سال 1932 قیمومیت انگلستان به پایان رسید این کشور رسماً به استقلال دست یافت و در همان سال به عضویت سازمان ملل متحد درآمد؛ سفر ماتسون به عراق و عکاسی از شهرهای مذهبی آن درست در همین زمان اتفاق افتاد.
 
ماتسون که در سفر به این منطقه اماکن تاریخی و مذهبی عربستان، عراق و فلسطین را مورد توجه قرار داد در عراق به دو شهر کربلا و نجف سفر کرد تا از حرم شریف امامان شیعه عکاسی کند. مجموعه عکس های ماتسون که به عنوان منابعی مهم از تاریخ معاصر اعراب به شمار می رود چندی بعد در آژانس عکسی با نام خودش "ماتسون" جمع آوری شد. به مناسبت عید سعید غدیرخم عید ولایت. (ع) نگاهی می اندازیم به عکس های او از شهر نجف و حرم مطهر امام اول شیعیان جهان.
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش
 
(تصاویر) نجف اشرف، هشتادسال پیش


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه گزارش‌هایی درباره انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به گوش می‌رسد، گفت:‌ برای شفاف سازی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان نیازمند تحقیق و تفحص و ورود جدی قوه قضائیه هستیم.

اتفاقات اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان نه تنها به یکی از مهمترین اخبار آموزش‌وپرورش در ماه گذشته تبدیل شده است بلکه ابهامات بسیاری را برای جامعه یک میلیون نفری فرهنگیان کشور در رابطه با عملکرد صندوق ذخیره و تخلفات مالی احتمالی ایجاد کرده است. 

طی هفته‌های گذشته اخبار مختلفی در رابطه با عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان منتشر شد که اغلب آنها از تخلفات مالی حکایت داشت، برخی نمایندگان مجلس، از تخلف ۶ تا ۸ هزار میلیاردی سخن می‌گویند اما شهاب الدین غندالی به صراحت تخلف ۶۸ هزار میلیاردی را تکذیب می‌کند. 

از میان اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، مرتضی حاجی که خود قبلاً وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات بوده و شهاب الدین غندالی در آن زمان معاون وی بوده است، به دفاع تمام قد از صندوق ذخیره پرداخته و تخلفات احتمالی را مربوط به دولت قبل می‌داند. 

از سوی دیگر شهاب الدین غندالی به عنوان مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از وام‌ ۳ هزار میلیاردی بانک سرمایه به ۵ نفر خبر می‌دهد که به دلیل عدم اخذ وثیقه‌های کافی، بازگرداندن آنها دشوار است. 

البته بانک سرمایه مبهم‌ترین وضعیت را در زیرمجموعه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان دارد و بیشترین اصرار نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص روشن شدن وضعیت مالی این بانک است چراکه بانک سرمایه عنوان بانک خدمتگزار به فرهنگیان تأسیس شد اما مزایای آن به افراد خاص می‌رسد. 

در گیرودار اخبار متعدد از تخلفات مالی صندوق ذخیره فرهنگیان اینبار خبر دیگری مبنی بر تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق به گوش رسید. براساس این اخبر اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان شامل شهاب‌الدین غندالی (مدیر عامل)، روح الله عالمی (رئیس هیئت مدیره)، بهروز امید علی، رحیم اسماعیلی دانا، سید محسن گلدانساز و سید احمد زرهانی بودند و نفر هفتمی که نامی از او مشخص نیست، به جز روح‌الله عالمی تغییر کرده‌اند. 

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تأیید تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به یکی از خبرگزاری‌ها می‌گوید:هیئت مدیره روی کاغذ تغییر کرده و از ۷ نفر قبلی ۶ نفر تعویض و یک نفر از قبل باقی مانده است تا مجموعاً هفت نفر شوند. 

بلافاصله پس از انتشار این خبر، صندوق ذخیره فرهنگیان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند:درباره هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، بدین وسیله اعلام می‌دارد که این هیئت مدیره کماکان و باقوت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تا لحظه تنظیم این خبر تمام شایعات مطرح شده پیرامون موسسه تکذیب می‌شود. 

وام ۳ هزار میلیاردی بانک صندوق فرهنگیان به ۵ نفر با وجود تکذیب این خبر از سوی صندوق ذخیره، شهاب الدین غندالی مدیرعامل این صندوق در اظهارنظری با پذیرش تغییر دراین صندوق می‌گوید:‌ در جلسه هفته گذشته هیئت امنا، پنج نفر از اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باقی ماندند و پنج نفر دیگر تغییر کردند. 

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و از نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گوید:‌ در رابطه با تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق گزارش‌هایی شنیده می‌شود و آنگونه که پیداست میان آنها بحث و درگیری‌هایی ایجاد شده است و برخی اعضای هیئت مدیره تغییر کرده‌اند. 

وی با اشاره به اینکه وزیر آموزش‌وپرورش از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فرصتی را دریافت کرد، ادامه می‌دهد: احتمالاً می‌خواهند در جلسه کمیسیون آموزش مجلس گزارش بدهند که تغییراتی را در هیئت مدیره صندوق ایجاد کرده‌ایم. 

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برای شفاف سازی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان نیازمند تحقیق و تفحص و ورود جدی قوه قضائیه هستیم، می‌افزاید:هم اکنون قوه قضاییه به صورت جدی در مسئله صندوق ذخیره فرهنگیان ورود نکرده است و صرفاً تعدادی از مسئولان این مجموعه احضار شده‌‌اند. 

وی بیان می‌کند: اسامی افرادی که به عنوان هیئت مدیره جدید صندوق ذخیره فرهنگیان به گوش می‌رسد از حرکت سیاسی حکایت دارد و این تغییرات نمی‌تواند اوضاع صندوق رابهتر کند.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

*ریشه اختلافات آقای لاریجانی و احمدی‌نژاد به انتخابات ریاست جمهوری سال۸۴ باز می‌گردد/ *آقای روحانی در مجلس منتقدان کمتری نسبت به احمدی‌نژاد داشت/ *الان پنج نفر از نمایندگان لیست امید به سفر برزیل رفته‌اند، رسانه‌ها[ی حامی دولت] چقدر به این موضوع پرداختند؟!/ *اصولگرایی که منزلش هزار متر است نمی‌تواند به من بگوید «تندرو»/ *بسیاری از مواضعی که در شرایط فعلی مطرح می‌شود از ترس بازگشت احمدی‌نژاد است/ *روحانی در سال ۹۲ به صد دلیل رای لب مرزی زیر ۵۱درصد را آورد

حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگویی به تشرح شرایط کشور و انتخابات ریاست جمهوری آینده پرداخته است.

متن کامل گفت‌وگوی رسایی با آرمان را در ادامه بخوانید:


چرا مجلس نهم در دو سال ابتدایی خود به صورت همه جانبه از احمدی‌نژاد حمایت کرد اما به یکباره با روی کار آمدن حسن روحانی تغییر موضع داد و به منتقد جدی دولت تبدیل شد؟

 این نظر شماست اما واقعیت با این تطبیق ندارد. اکثریت مجلس نهم با آقای لاریجانی همراه و همسو بود و آقای لاریجانی نیز با آقای احمدی‌نژاد اختلاف مبنایی داشت. به همین دلیل آقای لاریجانی در طول دوران مجلس نهم از همه اختیارات قانونی و غیرقانونی خود استفاده کرد تا دولت احمدی‌نژاد را به مجلس بکشاند. آقای لاریجانی به صورت طبیعی از آقای احمدی‌نژاد خوشش نمی‌آمد و به همین دلیل در نوع نگاه سیاسی خود دچار اختلاف جدی بودند. بخشی از ریشه این اختلافات نیز به انتخابات ریاست جمهوری سال۸۴ باز می‌گشت. در آن مقطع زمانی آقای لاریجانی که خودش را کاندیدای احزاب اصولگرا می‌دید، هرگز تصور نمی‌کرد که با یک رای یک میلیونی صحنه انتخابات را ترک کند و احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور شود. آقای لاریجانی در دوران اصلاحات یکی از ژنرال‌های جریان اصولگرایی بود که در صدا و سیما به شکل‌های مختلف با کجی‌های جریان اصلاحات مقابله کرد، ضربه ای که آقای لاریجانی با پخش پشت پرده کنفرانس برلین و برخی از اتفاقات دوران اصلاحات به اصلاح‌طلبان زد باعث شده بود که ایشان جایگاه بسیار مهمی در جریان اصولگرایی پیدا کند. برای همین انتظار داشت بدنه اصولگرایان هم با تمام قوا از وی در انتخابات ریاست جمهوری سال۸۴ حمایت کنند اما احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری رسید. در نتیجه ریشه اختلافات آقای لاریجانی و احمدی‌نژاد به انتخابات ریاست جمهوری سال۸۴ باز می‌گردد. البته برخی رفتارها و تصمیمات غلط آقای احمدی‌نژاد هم سبب تحریک برخی از نمایندگان مجلس نهم می‌شد تا به این وسیله اعضای دولت را به مجلس بکشانند. اما همین آقای لاریجانی زمانی که آقای روحانی به ریاست جمهوری رسید در سیاست‌های خود نسبت به دولت تغییر ایجاد کرد و چشم خود را نسبت به بسیاری از مسائل دولت بست. اکثریت نمایندگان مجالس هشتم و نهم هم همراه آقای لاریجانی بودند. بنابراین بر خلاف نظر شما و همان‌طور که واقعیت بیرونی هم حکایت می‌کند، مجلس در دوره احمدی‌نژاد به تبع لاریجانی بیشتر مانع و سنگ انداز در برابر دولت بود ولی در دوره روحانی به دلیل تغییر لاریجانی و چرخش وی در همسویی با‌ هاشمی، بیشتر مدافع رفتارهای دولت روحانی است. در حال حاضر لاریجانی از تمام اختیارات خود استفاده می‌کند تا دولت در تور مجلس گرفتار نشود.

چرا آقای روحانی برخلاف روسای جمهور قبلی از روزی که به ریاست جمهوری رسیدند از تریبون مجلس مورد انتقاد قرار گرفتند؟

آقای روحانی در مجلس منتقدان کمتری نسبت به احمدی‌نژاد داشت.البته این منتقدان از نظر کمیت کمتر اما از نظر کیفیت قوی‌تر بودند. برخلاف اظهارات آقای روحانی، منتقدان ایشان در مجلس و در بیرون از مجلس افراد باسوادی بودند که مستند و با شناخت از دولت انتقاد می‌کردند. انتقاداتی که از آقای روحانی صورت می‌گرفت نیز همگی مبتنی بر آمار و تحقیقات بود و بسیاری از انتقادات بی‌اساس و پایه صورت نمی‌گرفت. بنده در زمان آقای احمدی‌نژاد هم از دولت انتقاد می‌کردم و انتقادات من ربطی به دولت آقای روحانی نداشت. اما بدیهی است که شکل و حجم انتقاد یک نفر از دولتی که حرکت کلی او را قبول دارد با دولتی که جهت‌گیری او را قبول ندارد، با هم فرق داشته باشد. البته به ما حمله زیاد می‌کنند ولی یک نماینده مجلس به دلیل اینکه مشکلات مردم را از نزدیک لمس می‌کند باید برای مطالبات مردم هزینه بپردازد.

شما این مساله را قبول دارید که لحن و شیوه انتقاداتی که شما و طیف نزدیک به شما در مجلس انجام می‌دادند، باعث تشنج در مجلس می‌شد؟

این مساله بیشتر به القائات رسانه‌های گروهی برمی‌گردد. مثال می‌زنم؛ برخی رسانه‌ها هنگامی که آقای کوچک‌زاده صحبت می‌کرد عکس‌هایی از ایشان منتشر می‌کردند که در حالت عصبانی قرار داشت. با این وجود همین رسانه‌ها هنگامی که آقای علی مطهری از الفاظی مانند «خفه شو، بتمرگ!» در صحن علنی مجلس استفاده کرد، با سانسور این کلمات، ایشان را به عنوان یک نماینده اخلاقی مدافع حقوق مردم معرفی می‌کردند. یا درباره همین سفر برزیل شما ببینید چطور با دوگانگی برخورد می‌شود. بنده که قرار بود از طرف کمیسیون و با موافقت و نظر هیات رئیسه به یک سفر نظارتی بروم و از اولش هم گفته بودم که نمی‌توانم بروم. در ده روز حدود ۴۰۰ خبر علیه من در رسانه‌های مجازی و روزنامه‌ها زدند، حتی تیتر یک چند روزنامه شد با اینکه نرفتم، ولی الان پنج نفر از نمایندگان لیست امید به سفر برزیل رفته‌اند، همین رسانه‌ها چقدر به این موضوع پرداختند؟! البته قبول دارم که بنده و برخی از دوستان در مواقعی با قاطعیت و بدون تعارف در مجلس صحبت می‌کردیم و اساساً به نظر من همه قدرت یک نماینده در«زبان» او است و باید از زبان خود در جهت برآورده شدن اهداف و آرماهای انقلاب در مجلس استفاده کند. بالاخره در برخی اوقات بر خلاف آیین‌نامه هیات رئیسه مجلس اجازه نمی‌داد که ما صحبت کنیم به همین دلیل ما مجبور می‌شدیم با صدای بلند صحبت‌های خود را مطرح کنیم. هنگامی که یک نماینده تخلفی را مشاهده می‌کند و یا اینکه رفتارهایی را مشاهده می‌کند که خارج از چارچوب‌های قانونی است مجبور است تذکر بدهد و نمی‌تواند ساکت باشد.

در فضای سیاسی کشور از شما به عنوان «تندرو» نام می‌برند. شما از شنیدن لفظ تندرو درباره خودتان چه احساسی پیدا می‌کنید؟

تقسیم‌بندی «تندرو» و «میانه‌رو» بر اساس بیانات امام (ره) و رهبر انقلاب برگرفته از طراحی دشمن است که توسط برخی از رسانه‌ها و افراد آگاهانه یا ناآگاهانه در فضای سیاسی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنده پافشاری روی اصول انقلابی و اسلامی را یک اصل اساسی برای خود تعریف کرده‌ام و در این زمینه هیچ‌گونه کوتاهی را جایز نمی‌دانم. حالا برخی نام این را تندروی و افراط بگذارند برای من مهم نیست. حتی این را شیرین‌ترین فحش سیاسی به خودم می‌دانم.نکته مهم دیگر اینکه ما باید ببینیم چه کسی به ما می‌گوید تندرو؛ اگر اصلاح‌طلبانی که در فتنه سال ۸۸ حضور داشتند و خود سابقه تندروی‌هایی مانند استعفای دسته جمعی از نمایندگی مجلس را دارند به بنده بگویند تندرو، من اصلاً ناراحت نمی‌شوم. همان‌طور که اگر برخی از اصولگرایان با سابقه مواضع دوگانه و دوپهلو که در فتنه سال ۸۸ سکوت اختیار کردند و امروز با افراطیون اصلاح‌طلب سر یک سفره نشسته‌اند هم به بنده بگویند «تندرو»، من اصلاً تعجب نمی‌کنم و ناراحت نمی‌شوم. اصولگرایی که منزلش هزار متر است نمی‌تواند به من بگوید «تندرو» چون خودش سمبل اشرافیتی است که صد برابر مذموم‌تر از تندروی است.

استراتژی اصلی جریان اصلاحات در انتخابات مجلس سال۹۴ این بود که مانع از حضور مجدد تندروهای سیاسی در مجلس شورای اسلامی شوند. پس از انتخابات نیز اصلاح‌طلبان از عدم حضور تندروهای سیاسی ابراز رضایت کردند. چرا اصولگرایان نتوانستند به اهداف خود در انتخابات مجلس دست پیدا کنند و در تهران با شکست کامل مواجه شدند؟

در انتخابات مجلس شورای اسلامی چند اتفاق رخ داد که اصولگرایان نتوانستند در تهران به نتیجه دلخواهشان برسند و الا در کل کشور که نتیجه باب میل و طبع جریان اصلاحات نبود. نخست اینکه میزان مشارکت سیاسی در بین طبقات فرودست جامعه ۲۰درصد کاهش پیدا کرد و به جای آن میزان مشارکت سیاسی در طبقه متوسط به بالا۲۰درصد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که پایگاه رای جریان اصولگرایی عمدتا در طبقات متوسط به پایین است و پایگاه رای جریان اصلاحات طبقات متوسط به بالا را تشکیل می‌دهد. اینکه چرا در مناطق پایین شهر کاهش مشارکت داشتم به دلیل این است که مردم هیچ دستاوردی از دولت مستقر ندیدند و برای توده‌های عمومی جامعه چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگرا تفاوتی ندارد، او همه ما را یکی می‌بیند. شاید بگویید عملکرد ضعیف دولت چه ربطی به اصولگرایان منتقد دارد. پاسخم همین است که گفتم؛ . مساله دوماینکه بدنه جریان اصولگرایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی مانند بدنه جریان اصلاحات فعال نبود. این در حالی است که هر کدام از جریان‌های سیاسی دارای۲۰درصد خواص هستند که با حضور خود در انتخابات جذب رای می‌کنند. به نظر من لیستی که اصولگرایان در تهران ارائه کردند موفق نشد به خوبی این بدنه فعال و موتور محرک و رای ساز را به میدان بیاورد تا آرای خاکستری انتخاباتی را به سود اصولگرایان به سمت صندوق جذب کند. لیست اصولگرایان در انتخابات مجلس مجموعه ای از اضداد بود. کسانی در لیست اصولگرایان حضور داشتند که تا «خرخره» از دولت و برجام حمایت کرده بودند و در بزنگاه‌ها رفتارهای مناسبی از خود نشان نداده بودند. در لیست تهران هم افرادی حضور داشتند که به شکل‌های مختلف با دولت یازدهم همراهی می‌کردند و هم کسانی حضور داشتند که از سیاست‌های دولت انتقاد می‌کردند و با آن مخالف بودند. به دلیل همین خصلت شتر مرغی، لیست اصولگرایان موفق نشد جاذبه لازم را برای رای دادن مردم به وجود بیاورد.

قبول دارید که اصلاح‌طلبان منسجم‌تر عمل کردند؟

قبول دارم که آنها پادگانی عمل می‌کنند که البته به دنبالش رشد سیاسی و نتیجه نیست. وقتی شما بگویید چشمتان را ببندید به ۳۰ نفر رای بدهید بدون تحقیق و بدون مطالبه‌گری، این باعث رشد نمی‌شود. رفتار اصلاح‌طلبان در انتخابات‌ها کاملا «پادگانی» است. بر خلاف بدنه جریان اصولگرایی که برای رای خود ارزش و احترام قائل است و نمی‌شود با دستور و فرمان از او رای گرفت. منظورم از رفتار پادگانی این است که بزرگان جریان اصلاحات عنوان کردند که طرفداران این جریان به ۳۰نفر رای بدهند و طرفداران نیز به صورت چشم بسته و بدون اینکه از برخی از کاندیداها شناخت مناسبی داشته باشند به آنها رای دادند. برخی از مردم هوادار آنها الان به شکل‌های مختلف عنوان کرده اند که شناخت صحیحی از برخی از افراد که در لیست قرار گرفته بودند، نداشتند وتنها به دلیل توصیه بزرگان جریان اصلاحات از این لیست حمایت کرده اند. البته این بزرگان هم خودشان بسیاری از افراد لیست تهران را نمی‌شناختند. در نتیجه در لیست اصلاح‌طلبان از فردی که در سال۸۸ از محاکمه و اعدام سران فتنه سخن می‌گفت وجود داشت تا چهره‌هایی که در محله خودشان هم شناخته شده نبودند. این شیوه و روش البته بر خلاف مردم سالاری واقعی و رشد دادن به جامعه است.

چرا اصولگرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به شکل‌های مختلف به آقای روحانی چراغ سبز نشان می‌دهند؟

اصولگرایانی که به آقای روحانی چراغ سبز نشان می‌دهند به مرور زمان تغییر کرده‌اند و اهداف جدیدی برای خود تعریف کرده‌اند. اصولگرایی یک حزب و گروه نیست بلکه یک جریان فکری است که نمی‌توان برای آن چارچوب خاصی تعریف کرد و آن را به یک تفکر خاص تقلیل داد. طیف‌های مختلف اصولگرایی دارای شدت و ضعف هستند و هر کدام تفکرات و اهداف خاص خود را دنبال می‌کنند. با این وجود همگی از یک اصول خاص پیروی می‌کند که آنها را در بزنگاه‌ها به هم نزدیک می‌کند. این وضعیت در جریان اصلاح‌طلبی هم وجود دارد و این جریان نیز دارای طیف‌های مختلف فکری است که با اینکه همگی از یک اصول و مبانی پیروی می‌کنند اما در شیوه عمل و استراتژی متفاوت عمل می‌کنند. اصولگرایانی که به شکل‌های مختلف به آقای روحانی چراغ سبز نشان می‌دهند، باید عنوان کنند که چه نوع رفتاری در آقای روحانی مشاهده کرده اند که با مبانی اصولگرایی همخوانی دارد. آیا آقای روحانی براساس مبانی اصولگرایی در طول سه سال گذشته رفتار استکبار ستیزانه از خود نشان داده است؟ آیا آقای روحانی در سه سال گذشته در زمینه توجه به محرومان و مستضعفان قدمی برداشته؟ به نظر من در سال‌های اخیر مفاهیم اصلاح‌طلبی و اصولگرایی به هم خورده و دعوای اصلی در فضای سیاسی کشور بین تفکر اصولگرایی و تفکر اصلاح‌طلبی نیست. در شرایط کنونی دعوای اصلی بین دو دیدگاه است؛ دیدگاه اول روی مبانی و اصول انقلاب اسلامی پافشاری می‌کند و دیدگاه دوم در درون نظام برخلاف مبانی انقلاب حرکت می‌کند. تفکرات برخی از افراد که در درون نظام قرار دارند با تفکراتی که ما برای آن انقلاب کردیم متفاوت است. به بیان دیگر تقابل حقیقی بین دو دیدگاه است که یکی با رفتارهایش به ذخیره انقلاب تبدیل شده و دیگری با رفتارها و مواضعی که دارد به ذخیره ضد انقلاب تبدیل شده است. دعوا بین انقلابی‌ها با ضد انقلابیون درون نظام است.

آیا اصولگرایان به دلیل اینکه گزینه مناسب برای رقابت با آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ندارند به وی چراغ سبز نشان می‌دهند؟

 اگر این چنین باشد به معنای این است که این افراد اصولگرا نیستند. این گونه عملکرد سیاسی بیشتر به قدرت‌طلبی، کاسبی و «قبیله‌گرایی» شبیه است تا اصولگرایی. بدون شک اصولگرایی که به آقای روحانی چراغ سبز نشان می‌دهد به دنبال قدرت است.

ولی سخنگوی جامعه روحانیت مبارز صحبت‌هایی در این باره مطرح کرده است.

خب مطرح بکند. این سخنان نیز خیلی زود توسط دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تکذیب شد. البته این نشان دهنده نوعی تناقض در یک تشکل سیاسی است که نشان می‌دهد این گونه چراغ سبز نشان دادن‌ها واقعی نیست و برخاسته از تناقضات درون گروهی است. برخی از اصولگرایان دچار بغض و کینه نسبت به رئیس دولت قبل هستند. بسیاری از مواضعی که در شرایط فعلی در فضای سیاسی کشور مطرح می‌شود از ترس بازگشت محمود احمدی‌نژاد است. از سوی دیگر عملکرد آقای روحانی در سه سال گذشته در سیاست داخلی و همچنین سیاست خارجی ضعیف بوده و اطرافیان ایشان نیز به شکل‌های مختلف به این مساله اذعان دارند. در شرایط کنونی رفتار آقای روحانی به شکلی است که ایشان یا گمان می‌کند به صورت صد درصد رئیس‌جمهور آینده است و یا اینکه به صورت صد درصد احساس می‌کند نمی‌تواند دوران ریاست جمهوری خود را تکرار کند که البته به نظرمن حالت دوم بیشتر صحیح است. این برداشتی است که بسیاری از همراهان روحانی هم دارند و در رسانه‌های متمایل به او نیز کاملا مشهود است.

چه شرایطی برای روحانی تغییر کرده است؟

شرایط آقای روحانی در انتخابات سال۹۶ با شرایط ایشان در انتخابات سال۹۲ بسیار متفاوت است. روحانی دیگر یک چهره سفید برای مردم نیست بلکه مردم برای حمایت از ایشان عملکرد سه ساله دولت را در نظر می‌گیرند. روحانی در سال ۹۲ به صد دلیل رای لب مرزی زیر ۵۱درصد را آورد که الان بعد از چهار سال تقریبا هیچ یک از آن وعده‌ها محقق نشده، حتی وضع بدتر هم شده. کار رسیده به جایی که مردم در کنار مشکلات اقتصادی می‌بینند که تحقیر هم می‌شوند و توهین هم به آنها می‌کنند! به همین دلیل به نظر من در انتخابات ۹۶ مردم ممکن است به «چوب خشک» رای بدهند اما به آقای روحانی رای نخواهند داد!

آیا اگر احمدی‌نژاد وارد رقابت‌های ریاست جمهوری شود اصولگرایان حاضر خواهند بود دوباره به وی اعتماد کنند؟ آیا دوباره فضا دوقطبی می‌شود و رای می‌آورد؟

اصولگرایان یعنی چه کسانی؟ من به شما می‌گویم که حتی چوب خشک هم در برابر روحانی رای خواهد آورد بعد شما می‌گویید که اگر انتخابات ریاست جمهوری آینده شکل دو قطبی بگیرد و آقای روحانی و احمدی‌نژاد در مقابل هم قرار بگیرند آقای روحانی حتما شکست خواهند خورد؟! بدیهی است که احمدی‌نژاد بیاید، دوقطبی شکل می‌گیرد. آقای روحانی تنها رئیس‌جمهور تاریخ انقلاب است که بدنه اجتماعی و «سمپات» مستقل اجتماعی ندارد و فاقد ایدئولوژی است. این در حالی است که آقای‌هاشمی و حتی رئیس دولت اصلاحات و بیشتر از همه احمدی‌نژاد، دارای پایگاه اجتماعی مختص به خود بودند. پایگاه اجتماعی آقای‌هاشمی و نقطه رای ساز برای وی در تکنوکرات‌ها و شکم‌سیرهای جامعه بود، پایگاه رای رئیس دولت اصلاحات در بین نخبگان فکری، سیاسی و دانشجویی بود اما احمدی‌نژاد علاوه بر توجه به آن بخش‌ها، توانسته بود در طبقه فرودست و توده عمومی مردم از پایگاه قوی ومویرگی برخوردار شود.ولی روحانی تنها رئیس‌جمهور بدون ایدئولوژی، بدون گفتمان و بدون بدنه اجتماعی است، تا جایی که من به دولت روحانی می‌گویم دولت «خاشمی».

برخی از عقلای اصولگرایی عنوان می‌کنند حاضر نیستند در انتخابات ریاست جمهوری با جبهه پایداری سر میز مذاکره بنشینند.

بنده عضو جبهه پایداری به معنای یک تشکل سیاسی نیستم. بله، اگر جریان پایداری را یک جریان فکری و عملیاتی در عرصه سیاست بدانیم که در راس آن آیت ا... مصباح و برخی از علمای شفاف و با بصیرت قرار دارند، باید بگویم که این جبهه پایداری در بدنه پرجنب و جوش جریان اصولگرایی طرفدار و پایگاه رای دارد. برای همین به رغم میل باطنی برخی از چهره‌ها و شخصیت‌های کهنه این جریان اما در نهایت مجبور خواهند شد با جبهه پایداری سر میز مذاکره بنشینند. اصولگرایان چه بخواهند و چه نخواهند باید این نکته را بپذیرند که تفکر جبهه پایداری، دارای بدنه اجتماعی و پایگاه رای است و به همین دلیل مجبور خواهند بود با جبهه پایداری وارد مذاکره شوند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
￿باعرض تبریک عید سعید غدیرخم .روزی که خاتم انبیا حضرت محمد مصطفی رسول گرامی اسلام (ص) به فرمان خداوند با معرفی. حضرت علی مرتضی (ع ) به جانشینی وتکمیل رسالت ان حضرت واغاز امامت. امام علی (ع)بر همه جوانمردان .عدالت محوران وظلم ستیزان ومسلمانان جهان مبارک باد . ￿                تا صورت پیوند جهـــــــــــــــان بود علی بود
تا نقش زمین بود و زمــــــــان بود علی بود

آن قلعه گشایی که در قلعـــــــــه ی خیبر
برکند به یک حملــــــــه و بگشود علی بود

آن گُرد سرافراز که انـــــــــــــــدر ره اسلام
تا کـــــــــار نشد راست نیاسود، علی بود

آن شیــــر دلاور که برای طمـــــــــــع نفس
بر خوان جهـــــــــــــان پنجه نیالود علی بود

شاهی که ولی بود و وصــــی بود علی بود
سلطان سخــــــــــــــا و کرم و جود علی بود

هم آدم وهم شیث و هم ادریس و هم الیاس
هم صالــــــــــح پیغمبــــــــر و داوود علی بود

هم موسی و هم عیسی و هم خضر و هم ایوب
هم یوسف و هم یونس و هم هــود علی بود

مسجـــــود ملایک که شد آدم، ز علی شد
آدم چو یکی قبلـــــــــــه و مسجود علی بود
آن عارف سجّاد ، که خاک درش از قــــــــدر
بر کنگــــــره عرش بیفـــــــــــــــزود علی بود

هم اول و هم آخـــــر و هم ظاهـــــر و باطن
هم عابـــــــد و هم معبد و معبود ، علی بود

آن لحمک لحمـــــی ، بشنو تــــــا که بدانی
آن یـــــــــــــار که او نفس نبی بود علی بود

موسی و عصــــا و یــــــــد بیضــــــــا و نبوت
در مصــــــــــر به فرعون که بنمود ، علی بود

عیسی به وجود آمدو فی الحال سخن گفت
آن نطق و فصـــــــاحت که در او بود علی بود

خاتم که در انگشت سلیمان نبی بود علی بود
آن نور خدایــــی که بر او بــــــــــــود علی بود

آن شاه سرافـــــــراز که اندر شب معــــــراج
با احمــــــــــد مختــــــــــار یکی بود علی بود

آن کاشف قرآن که خــــــــــــدا در همه قرآن
کردش صفت عصمت و بستــــــــود علی بود

آن شیـــــــــر دلاور که ز بهر طمــــــــع نفس
بر خوان جهـــان پنجه نیالـــــــــــود علی بود

چندان که در آفـــــــــــــاق نظر کردم و دیدم
از روی یقین در همه موجــــــــــود ، علی بود

این کفر نباشد، سخـــــــن کفر نه این است
تا هست علی باشد و تابــــــــــود علی بود

سرّ دو جهــــــــــــــان جمله ز پیدا و ز پنهان
شمس الحق تبریز که بنمـــــــود، علی بود


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

علائمی وجود دارد که اگرچه به طور قطعی نشانۀ سرطان نیست، اما می‌تواند هشداری برای مراجعه به پزشک و بررسی وضعیت سلامتی باشد.

 سرطان بیش از دویست نوع است و شایع ترین انواع آن سرطان پروستات، تخمدان، پستان، مثانه، رودۀ بزرگ، راست روده، کلیه، رحم به علاوۀ سرطان خون و پوست است.

متأسفانه این سرطان ها به دلیل آن که در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شوند احتمال درمان کمی دارند اما جدی گرفتن این علائم می تواند به تشخیص سریع تر بیماری کمک کند:

 

1- کاهش وزن ناگهانی: معمولا کسانی که به طور ناگهانی وزن از دست می دهند ممکن است به سرطان ریه و یا پستان مبتلا باشند. کاهش وزن در پی از کار افتادن کبد و تضعیف عملکرد آن رخ می دهد که عبارت از کنترل اشتها و دفع سموم است. کاهش وزن ممکن است نشانۀ سرطان های دستگاه هاضمه مانند رودۀ بزرگ نیز باشد.

 

2- التهاب و تب دائمی: التهاب مکرر از عوارض سرطان خون است مخصوصا وقتی که خون به تولید مقادیر غیرطبیعی از گلبول سفید می پردازد و با علائمی مانند آنفلوانزا و آبریزش بینی همراه است.

 

3- ضعف و خستگی

 

4- تنفس دشوار و همراه با صدای سوت: این می تواند یکی از علائم سرطان ریه باشد.

 

5- درد قفسۀ سینه و سرفۀ دائم، سرطان خون و ریه می توانند همراه با چنین عوارضی باشند. اگر دردها گذرا و یا فصلی باشند جای نگرانی نیست اما اگر به صورت روزانه و دائمی باشند باید فورا به پزشک مراجعه شود.

 

6- نفخ

 

7- گر گرفتگی دائم

 

8- مشکلات روده ای

 

9- مشکلات بلع، که می تواند از عوارض سرطان گردن رحم و یا ریه باشد.

 

10- یرقان: زردی پوست و چهره به همراه زردی سفیدی چشم. این علائم به غیر از عوارض مشکلات کبدی می تواند نشانۀ سرطان پانکراس باشد.

 

11- تورم و توده های غیرعادی

 

12- عوارض پوستی و بروز لکه های جدید و متغیر روی آن.

 

13- تغییر در ناخن ها: تغییرات عجیب در ناخن ها از مهم ترین نشانه های سرطان است. بروز خطوط و لکه های سیاه یا قهوه ای نشانگر سرطان پوست است اما اگر رنگ آن ها زرد شود می تواند نشانی از سرطان کبد باشد.

 

14- دردهای ناحیۀ شکم و لگن خاصره: دردهای لگنی می تواند نشانۀ بیماری های خطرناکی باشد. این درد یکی از عوارض کیست های تخمدان است که معمولا نادیده گرفته می شود و به سرطان رحم تغییر شکل پیدا می کند.

 

15- درد ناشناخته ای که بیش از یک ماه طول بکشد: در صورت بروز هر دردی که بیش از یک ماه طول بکشد حتما باید به پزشک مراجعه شود زیرا ممکن است نشانۀ سرطان استخوان یا بیضه باشد.

 

16- خون ریزی دائمی و غیرطبیعی: یکی از عوارض اولیۀ ابتلا به سرطان رودۀ بزرگ و سرطان خون باشد و نیاز به مشاورۀ فوری با پزشک دارد.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 29 شهریور 1395 - 10:06:29  

اتفاقی که ملک سلمان برایش لحظه‌شماری می‌کند

بین الملل > خاورمیانه - انتخاب نوشت: نشریه هیل در تحلیلی نوشته است: ملک سلمان به دنبال نفسی راحت پس از خروج اوباما از کاخ سفید است.

هیل نوشت: باراک اوباما طی هشت سال ریاست جمهوری اش روابط غریبی با عربستان سعودی داشته است و شاخص ترین نمونه آن توافق هسته ای با ایران رقیب منطقه ای سعودی ها است. ریاض سخت مشتاق تغییر این روابط پس از خروج پرزیدنت اوباما از کاخ سفید است.

کارشناسان سیاست خارجی می گویند انتظار می رود در صورت ریاست جمهوری هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روابط گرمتری را با سعودی ها شاهد باشیم.

با وجود حمایت های هیلاری کلینتون از توافق هسته ای با ایران، او همچون همسرش بیل کلینتون در جهت تحکیم روابط با ریاض قدم برخواهد داشت.

روشن نیست دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چه رویکردی را در پیش بگیرد.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که طرح های ترامپ چون منع ورود مسلمانان خارجی به آمریکا و درخواست از شرکای آمریکا برای مشارکت بیشتر در حفظ امنیت بین المللی احتمالا برای ریاض خوشایند نخواهد بود.

با این وجود ترامپ نظر منفی به توافق هسته ای با ایران دارد.

با توجه به سابقه تاریخی، بعید است او از نقش سعودی ها به عنوان قدرتی منطقه ای حمایت کند.

فارغ از این که چه کسی پا به کاخ سفید بگذارد، ریاض نفس راحتی خواهد کشید.

اوباما صدها میلیارد دلار سلاح به سعودی ها فروخته، از حملات تحت رهبری عربستان به یمن حمایت کرده و به اقدامات دیگری در راستای ادامه دهه ها پشتیبانی از آل سعود دست زده است. با این وجود سعودی ها توافق هسته ای با ایران را ابزاری برای قدرت بخشیدن به رقیب منطقه ای دیرین خود می بینند.

دولت اوباما توافق با ایران را پنجره ای به بازتعریف تعامل آمریکا در خاورمیانه می بیند که در آن احتمالا اتکای کمتری به سعودی ها خواهد شد.

هیلاری کلینتون موضع سخت تری در مورد سوریه و نقش آمریکا در آن کشور خواهد داشت؛ امری که سعودی ها سالها است از دولت اوباما انتظارش را می کشند.

در عین حال، کلینتون و ترامپ هر دو از حامیان طرح مصوب کنگره هستند که به خانواده قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر امکان شکایت از عربستان سعودی را می دهد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: یکی از اجزاء مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر و در رأس آنها امریکا است و این بی اعتمادی باید روز به روز گسترش یابد.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار شرکت کنندگان در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمانها» دانستند و ضمن اشاره به برخی انحرافها برای مقابله با اجزاء اصلی قدرت نرم و معنوی نظام اسلامی و تحریف آنها، گفتند: یکی از اجزاء مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر و در رأس آنها امریکا است و این بی اعتمادی باید روز به روز گسترش یابد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، فرمان امام(ره) برای تشکیل نیروهای سه گانه سپاه را ناشی از نگاه نافذ و دوراندیشانه و دلِ نورانی آن مرد بزرگ و الهی دانستند و در خصوص اهمیت و ارزش و جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزودند: جمله معروف امام(ره) مبنی بر اینکه «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» به این دلیل بود که سپاه، شجره طیبه ای است که از هویت آن، ایمان و حرکت انقلابی و جهادی می تراود و حفظ کشور و انقلاب نیز منوط به استمرار این عناصر مهم است.
 
بی اعتمادی مطلق به امریکا، نتیجه عقلانیت ناشی از فکر و تجربه 
 

حضرت آیت الله خامنه ای لازمه رسیدن به آرمان بزرگ انقلاب یعنی «تشکیل تمدن نوین اسلامی» و دفاع از نظام اسلامی در برابر توطئه ها را «حرکت انقلابی و جهادی» بر شمردند و گفتند: اکنون بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی به خصوص بعد از دوران دفاع مقدس، حقیقت سخن آن انسان عمیق، مجرب و متوکل به خدا در مورد سپاه، بیش از پیش روشن تر شده و باید گفت «سپاه سنگر مستحکم انقلاب است».

ایشان با تأکید بر اینکه دفاع از امنیت داخل و خارج از مرزها یکی از وظایف اساسی سپاه پاسداران است، خاطرنشان کردند: سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش آفرین و تأثیرگذار است که این اقدامات باید ادامه یابند و به اطلاع مردم و افکار عمومی نیز رسانده شوند.

رهبر انقلاب اسلامی، اقدامات دفاعی، سازندگی و فرهنگی سپاه را برجسته و ممتاز خواندند و با تأکید بر اینکه چنین ارزیابی از اقدامات سپاه، واقع گرایانه و غیرجانبدارانه است، افزودند: حتی دشمنان نظام و انقلاب نیز چنین قضاوتی درباره سپاه پاسداران دارند.

فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه حفظ هویت سپاه، اقدامی مهم و نیازمند هوشیاری و آسیب شناسی دائمی است، خاطرنشان کردند: حفظ، به معنای توقف در زمان نیست بلکه باید همگام با تغییر ابزارها و پیشرفتهای دشمن، سپاه نیز به پیشرفتهای خود در عرصه های علم و فناوری و نوآوریها قانع نباشد و حرکت رو به جلو متوقف نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای، «امنیت» را موضوعی بسیار مهم و زمینه ساز پیشرفت معنوی و مادی جامعه خواندند و گفتند: از جمله وظایف سپاه، تأمین امنیت داخلی و خارجی است و اگر امنیت خارجی وجود نداشته باشد، و در خارج از مرزها جلوی دشمن گرفته نشود، امنیت داخلی هم از بین خواهد رفت.

ایشان، لازمه رفع تهدیدهای نظامی را اقتدار روزافزون نیروهای مسلح دانستند و افزودند: در طول سالهای گذشته گاهی اوقات سخنانی از جانب برخی مسئولان مطرح شده مبنی بر اینکه رفع تهدید نظامی و جنگ به دلیل فلان اقدام بوده است، در حالی که این سخنان صحیح نیست، زیرا تنها عامل رفع تهدید نظامی، «اقتدار دفاعی و نظامی» و «ایجاد ترس و رعب در دشمن» بوده و خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرهای اخیر مبنی بر اینکه علت پیشرفت برخی کشورها، جمع آوری سازمان های نظامی آنها بوده است، تأکید کردند: باور این سخنان از کسانی که به آنها نسبت داده شده، بسیار سخت است، اما اگر چنین سخنانی واقعاً بیان شده باشد، حرف غلطی است.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: کشورهایی که گفته می شود سازمان نظامی خود را جمع آوری کردند، به اختیار خود این کار را نکردند بلکه آنها در جنگ جهانی نابود شده بودند و به آنها اجازه ندادند که سازمان نظامی داشته باشند.

ایشان تأکید کردند: هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی گذارد، بنابراین باید قدرت دفاعی کشور را روز به روز استحکام بخشید.

رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان» را عامل اصلی استحکام توان دفاعی کشور بر شمردند و خاطرنشان کردند: جنگ نامتقارن به همین معنا است و طرف مقابل با وجود داشتن ابزار و تجهیزات پیشرفته، فاقد عامل ایمان است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: نمونه بارز جنگ نامتقارن در عراق روی داد و آن هنگامی بود که نیروهای مردمی عراق که فاقد تجهیزات پیشرفته نظامی هستند اما از ایمان بالایی برخوردارند، توانستند مناطقی را آزاد کنند که نظامیان امریکا و هم‌پیمانان آنها، از ابتدای حضور در عراق نتوانسته بودند آن مناطق را به تسلط خود در آورند.

ایشان در ادامه سخنان خود به موضوع «تحریف اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی» نیز اشاره کردند و گفتند: در کنار حرفهای غلطی که درباره توان دفاعی کشور گفته می شود، برخی غلط‌پردازی‌ها و تحریف ها هم درباره بعضی از مفاهیم انقلاب انجام می شود که خطر آن، از سخنان غلط بیشتر است.

رهبر انقلاب اسلامی، نفی مفهوم «استقلال» و مساوی دانستن آن با انزوا را یکی از این تحریف‌ها برشمردند و افزودند: هدف اصلی از نفی استقلال، پیروی از نظم های ترسیمی قدرتهای سلطه گر است که متأسفانه عده ای دانسته یا ندانسته، در حال تکرار این موضوع هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «استقلال، فرهنگ و اعتقادات» را مایه هویت یک ملت دانستند و تأکید کردند: به چه دلیلی باید از هویت واقعی خود دست کشید و از روش های غلط و مفتضح غربی ها پیروی کرد؟

ایشان، موضوع شرم آور «همجنس گرایی» را یکی از موارد بر خلاف مصلحت و خلقت بشر برشمردند و گفتند: در تبلیغات جهانی به گونه ای فضاسازی و هوچی گری می کنند که اگر کسی منکر این مسائل خلاف شود، احساس انزوا کند و به همین علت حتی برخی مقامات غربی برای رأی آوردن از چنین تفکر غلطی اعلام طرفداری می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نتیجه عدم استقلالی که غربی ها بر آن تأکید می کنند، چنین وضعیتی است، حال آیا ما باید تفکر الهی و نورانی اسلام را رها کنیم و پیرو چنین تفکر مفتضحی شویم؟

حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از تحریف های اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی را، «مساوی دانستن آرمانگرایی با عدم عقلانیت» دانستند و خاطرنشان کردند: آرمانگرایی عین عقلانیت است زیرا اگر ملتی بدون آرمان شود، همانند وضعیت امروز جوامع غربی از درون تهی و پوچ خواهد شد.

ایشان تأکید کردند: آنچه که موجب شوق به پیشرفت و حرکت در ملتها می شود، آرمانها هستند و هرچه این آرمانها والاتر، مجرب تر و نورانی تر باشند، حرکت صحیح تر خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی به یکی دیگر از تحریف ها درخصوص اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی اشاره کردند و گفتند: یکی از عناصر قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، «بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر جهانی» است که امروز مظهر آن امریکا است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم گسترش بی اعتمادی مطلق به امریکا، افزودند: متأسفانه برخی ها حاضر نیستند این بی اعتمادی را قبول کنند و اگرچه به زبان می گویند امریکا دشمن است اما احساس واقعی بی اعتمادی به امریکا، در آنها وجود ندارد.

ایشان خاطرنشان کردند: هنگامی که در انسان احساس دشمنی و بی اعتمادی واقعی به طرف مقابل وجود داشته باشد، در مذاکرات و دیدارها، الزامات آن را رعایت می کند و به گفته های طرف مقابل مطلقاً اعتماد نخواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، بی اعتمادی مطلق به امریکا را نتیجه عقلانیت ناشی از فکر و عمق و تجربه دانستند و گفتند: موضوع دشمنی امریکا را در طول سالهای متمادی بعد از انقلاب و در قضایای اخیر مذاکرات هسته ای و در مسائل دیگر دیده ایم.

حضرت آیت الله خامنه ای به یک نمونه تاریخی اشاره کردند و افزودند: در قضیه مشروطه، هنگامی که به انگلیسی ها اعتماد و راه به سمت سفارت آنها کج شد، ضربه اساسی وارد و نتیجه آن ۷۵ سال عقب ماندن کشور، شد.

ایشان خطاب به برخی کشورهای منطقه خاطرنشان کردند: اگر هوشیار نباشید و ترفند نظام سلطه امریکا را درک نکنید و فریب لبخند آنها را بخورید، شما هم ممکن است ۵۰ یا حتی ۱۰۰ سال عقب بیفتید.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر ما امروز راه را برای مذاکره با امریکاییها و وسوسه های آنها در بخشهای مختلف، باز کنیم، نه فقط زمینه ساز نفوذ آشکار و پنهان آنها شده ایم بلکه پیشرفت مورد نظر کشور هیچ گاه محقق نخواهد شد و عقب ماندگی قطعی خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم هوشیاری و بیداری مسئولان در قبال نفوذ و سلطه دشمن خاطرنشان کردند: امریکاییها اصرار دارند که ما با آنها درباره مسائل منطقه غرب آسیا به‌ویژه سوریه، عراق، لبنان و یمن مذاکره کنیم؛ هدف واقعی آنها از این درخواستهای مذاکره چیست؟ آنها هدفی جز جلوگیری از حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه به عنوان عامل اصلی ناکامی های امریکا، ندارند.

ایشان با اشاره به ترفندهای مذاکراتی امریکاییها و دشمنی های آشکار آنها که نمونه هایی از آن در مذاکرات هسته ای دیده شد، گفتند: عقلانیت اقتضاء می کند، نسبت به کسانی که دشمنی خود را آشکار کرده اند، بی اعتمادی مطلق داشته باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی زمزمه ها برای مذاکره با امریکا درخصوص مسائل منطقه نیز تأکید کردند: مذاکره با امریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد و این موضوع، با استدلال به مسئولان سطوح بالای کشور گفته شده و آنان نیز پاسخی در رد آن نداشتند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مذاکره نه تنها دشمنی ها را کم نمی کند بلکه زمینه را برای نفوذ باز می کند، به امنیت حاکم بر کشور اشاره کردند و افزودند: دشمن تمام تلاش خود را برای بر هم زدن امنیت کشور قرار داده است، بنابراین همه سازمانهای نیروهای مسلح و دستگاههای مربوطه باید از این امنیت به عنوان یک دستاورد مهم در دنیای ناامن امروز، محافظت کنند.

ایشان علاوه بر امنیت محیط زندگی، امنیت فرهنگی و فکری را نیز بسیار مهم برشمردند و تأکید کردند: سپاه باید در همه این موارد نقش آفرینی داشته باشد.

فرمانده کل قوا سپس در بیان چند توصیه خطاب به پاسداران انقلاب اسلامی، محور همه توانایی‌های سپاه را «ایمان و روحیه انقلابی و جهادی» دانستند و افزودند: نباید اجازه داد که روحیه انقلابی با میل و دل بستن به دنیا و وارد شدن در مسابقه تجمل پرستی و اسراف تضعیف شود.

«لزوم حفظ پیوستگی نسلهای جدید سپاه با مفاهیم انقلاب» و «اهمیت مسئله آموزش»، توصیه‌های بعدی رهبر انقلاب اسلامی بود.

ایشان همچنین از «بسیج» به‌عنوان «ظرفیتی ملی» یاد کردند و با اظهار خرسندی از فعالیتهای فراوان در این مجموعه مردمی، بر عمق‌بخشی به فعالیتها تأکید کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به «نقش الگو و آینده‌ساز ملت ایران در تحولات جهانی» خاطرنشان کردند: اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده‌اند و برای آنها الگو خواهند شد.

رهبر انقلاب اسلامی، علت عصبانیت دشمنان از ملت ایران را همین ویژگی الهام‌بخشی جمهوری اسلامی خواندند و افزودند: حرکت ملت ایران با وجود انبوه فشارها، تحریمها و تهدیدها روز به روز شفاف‌تر و شجاعانه‌تر، و نهال پاک و مبارک انقلاب اسلامی هر روز تناورتر شده است.

ایشان با اشاره به تلاش دستگاههای تبلیغاتی تحت سلطه صهیونیستها برای پوشاندن این واقعیات درخشان، استقبالهای مردمی از مسئولان در برخی سفرهای خارجی را دلیل دیگری بر الگو شدن ملت ایران دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی هنوز در ابتدای راه دستیابی به اهداف و آرمانهای والاست اما همین مقدار از حرکت و نشان دادن استقلال، ایستادگی و عزم راسخ نیز دلهای ملتها را به خود جذب کرده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ادامه دادن این راه نورانی با قدرت و آمادگی مادی و معنوی روزافزون، خاطرنشان کردند: درس قرآن به ما این است که در مقابل دشمنی‌ها باید با یاری جستن از خداوند، استقامت و پایداری کرد، زیرا خدا و هدایت الهی همراه ما است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر ما انگیزه، ایمان و عزم راسخ خود را حفظ کنیم و عقل و تدبیر را به‌درستی به کار ببندیم، بر تدابیر همه‌جانبه دشمنان فائق خواهیم آمد و برخلاف تصور برخی که خیال می‌کنند، محاصره شده‌ایم، همه دشمنان را به خاک خواهیم نشاند.

ایشان تأکید کردند: من نسبت به آینده هیچ نگرانی ندارم و معتقدم به توفیق الهی، فردای کشور از امروز آن، بسیار بهتر خواهد بود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تبریک دهه امامت و ولایت، رویکرد فرماندهان و مسئولان سپاه و بسیج را تداوم گفتمان امام و رهبری خواند و گفت: سپاه همه ظرفیت‌های خود را برای عمل به وظایف و مأموریت ها و برافراشته نگه داشتن پرچم تمدن‌ساز انقلاب اسلامی به‌کار خواهد گرفت.

همچنین سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در گزارشی گفت: سپاه برای انجام رسالت خود بر حفظ ظرفیت‌های انقلاب اسلامی، گسترش سطح قدرت در جهان اسلام، کمک به تحقق آرمان‌های انقلاب و مبارزه با مظاهر اشرافی‌گری، فساد، تبعیض و وادادگی تمرکز دارد.
سرلشکر جعفری افزود: اساس راهبرد بازدارندگی سپاه، ارتقای معنویت و حفظ روحیه انقلابی در همه سطوح است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نمی‌گذاریم طرح‌های خباثت‌آلود آمریکا برای نفوذ و استحاله نظام تحقق یابد، تاکید کرد: اطمینان داشته باشید ریشه‌ها و سرشاخه‌های شجره خبیثه‌ای که بخواهد سیاست‌های آمریکا را در کشور نفوذ دهد، قطع خواهد شد و انقلاب اسلامی با حمایت‌ها و هدایت‌های فرمانده کل قوا برای عبور از مرحله سوم تکوین خود پاسداری می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
ابوبکر البغدادی ، هلاکت ابوبکر البغدادی
“ابوبکر البغدادی” سرکرده گروه تروریستی داعش بر اثر عملیات هوایی ائتلاف بین المللی در شهر رقه سوریه کشته شد.
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395
بازدید : 54,179 نفر

تایید مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش

بیانیه ای از سوی داعش مبنی بر تایید مرگ سرکرده این گروه، ابوبکر البغدادی، در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

 

بیانیه داعش


این در حالی است که تاکنون هیچ منبع رسمی این خبر را تائید نکرده است. 

برخی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر این بیانیه را ساختگی توصیف کردند.

عکس منتسب به ابوبکر بغدادی که در بمباران رقه کشته شده و کردهای سوریه آن را لحظاتی پیش روی خبرگزاری های رسمی خویش منتشر کردند.

تصاویر جسد ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی کیست .خلیفه ی خود خوانده ی داعش.؟نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

رییس کل دادگستری استان تهران:

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه جانبازان دفاع مقدس، دلیر مردان عرصه خونین جنگ و حماسه و نبرد بودند، افزود: در پی دیدار دلدار، تن به طوفان دریا سپردند که حکایت‌شان یک تاریخ حادثه را در برابر ما آشکار می‌سازد.

، غلامحسین اسماعیلی در دیدار با دو تن از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، ضمن تبریک دهه مبارک ولایت، عید سعید غدیر خم گفت: بی‌شک رخداد مهم غدیر خم در سال دهم هجری تنها یک حادثه تاریخی نیست، بلکه یک تفکر است و نشانه‌ای از تداوم خط نبوت و روز ولایت است؛ واقعه غدیر خم چشمه‌ای است که تا پایان هستی خواهد جوشید، روز اکمال دین، اتمام نعمت و موجب خشنودی خداست، پیشوند غدیر، رسالت و پسوند آن ولایت و امامت است.

وی افزود: جانبازان بزرگوار سال‌های دفاع مقدس که حکایت شگفت‌آفرینی آنها در میدان‌های عرفان و حماسه تکان‌دهنده بوده است از جایگاه رفیعی در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردارند و ملت ایران همیشه و در همه‌جا در تاریخ بلندش قهرمانان نام‌آوری دارد که همواره به وجود آنان می‌بالد و مباهات می‌نماید؛ چرا که این عزیزان، دلیر مردان عرصه خونین جنگ و حماسه و نبرد بودند که در پی دیدار دلدار، تن به طوفان دریا سپردند که حکایت‌شان یک تاریخ حادثه را در برابر ما آشکار می‌سازد.

غلامحسین اسماعیلی

300
468


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی