جاما ( جبهه اتحاد مردم ایران )
پادشاه باش حتی اگر قلمروات به اندازه عرض شانه هایت باشد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد دامن باغ
نویسندگان

درجایی که ساکنین کشورهای مرفه و پردرآمد جهان درجستجوی دست یابی به آخرین دستاوردهای تکنولوژی و مدرنیته هستند و رویای گذراندن تعطیلاتشان در کشورها و مناطق دور و نزدیک جهان را دارند، عده ای دیگر همچنان دغدغه شان غذا و سرپناه است.
فقیرترین کشورهای جهان را بشناسیدگروه اقتصادی،اختلاف درآمد سرانه بین کشورهای فقیر و ثروتمند جهان روز به روز بیشتر می شود و این تفاوت در کسب درآمد، به خلق دو دنیای متفاوت در میان ساکنین کره زمین می انجامد.

در جایی که ساکنین کشورهای مرفه و پردرآمد جهان درجستجوی دست یابی به آخرین دستاوردهای تکنولوژی و مدرنیته هستند و رویای گذراندن تعطیلاتشان در کشورها و مناطق دور و نزدیک جهان را دارند، عده ای دیگر همچنان دغدغه شان غذا و سرپناه است و هنوز هم درگیری های قومی و قبیله ای دنیا را برایشان به جهنمی زمینی تبدیل می کند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از بازارخبر، فقیرترین کشورهای جهان در سال 2014 باز هم کشورهای سیاه قاره آفریقا را شامل می شود. جایی که درآمد سرانه مردم، درآمد یک روز یک ثروتمند اروپایی است! 


مالاوی
واقع شده در جنوب شرقی آفریقا فقیرترین کشور جهان است این کشور بیابانی بحران زده با 17.1 میلیون نفرجمعیت، کمترین درآمد سرانه را در میان کشورهای دنیا دارد، یعنی 215 دلار برای هر نفر درسال. کشور مالاوی که تا سال 1964 مستعمره بریتانیا بود مشتمل بر 24 ایالت است .جمهوری دموکراتیک کنگو 

در شرق آفریقای مرکزی واقع شده و با جمهوری کنگو در غرب آفریقا تفاوت دارد. این کشور که سالها مستعمره بلژیک بوده با سرانه 241 دلار برای هر نفر دومین کشور فقیر دنیاست. جمهوری دموکراتیک کنگو سال های سال درگیر جنگهای داخلی و دیگر جنگهایی بود که به علت دخالتهای بی حد و حصر همسایگانش آغاز شد. جنگهایی که در این کشور جریان داشته مرگبارترین درگیری جهان پس از پایان جنگ داخلی جین نامیده می شود.


بروندی 
سومین کشور فقیر جهان کشور در مرکز قاره آفریقا است. درآمد سرانه این کشور آفریقایی 298 دلار برآورد شده است. بوروندی از جمله کشورهای قربانی درگیری و خشونتهای قومی در جهان به حساب می آید.


نیجر 
با درآمد سرانه 440 دلار، در رتبه چهارم فقیرترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور بیست و یکمین کشور جهان از لحاظ وسعت جغرافیایی و یکی از بزرگترین کشورهای آفریقا است. این کشور صخره ای با وجود آنکه از فقیرترین کشورهای دنیا محسوب می شود، دارای منابع نفتی و معادن اورانیوم فراوان است.


جمهوری آفریقای مرکزی 
با اختلاف بسیار اندکی با کشور نیجر، در مقام پنجم لیست قرار دارد. این کشور که تا سال 1960 از مستعمرات کشور فرانسه به حساب می آمد درآمد سرانه 444 دلار برای هر نفر در سال را دارد.


ماداگاسکار 
کشور جزیره ای واقع شده در اقیانوس هند است که با درآمد سرانه 458 دلار مقام ششم را در بین فقیرترین کشورهای جهان کسب کرده است.


گامبیا 
در غرب آفریقا واقع شده و با درآمد سرانه 477 دلار در سال پرچمدار رتبه هفتم کشورهای فقیر است. گامبیا کشورحاصلخیزی است و اقتصاد آن برپایه کشاورزی و ماهیگیری بنا شده است.


لیبریا 
سالهای طولانی درگیر جنگهای خانمان برانداز بود. این کشور آفریقایی در سال 1847 توسط بردگان آزاد شده ای که از آمریکا به قاره آفریقا بازگشته بودند بنا شده و از قدیمی ترین جمهوری های قاره آفریقا است. درآمد سرانه این کشور 485 دلار برای هر نفر در سال است و هشتمین کشور فقیر دنیا است.


اتیوپی 
کشوری خشک واقع شده در شاخ آفریقا است،‌ در حدود 85 میلیون نفر جمعیت دارد و درآمد سرانه آن 533 دلار برای هر نفر می باشد. این کشور هرگز مستعمره کشورهای دیگر نبوده و همواره استقلال خود را حفظ کرده است.


اریتره 
به گزارش بازارخبر، دهمین کشور فقیر جهان است . 61 درصد جمعیت کشور را جوانان زیر 24 سال تشکیل می دهد و همین موضوع تولید ثروت برای کشور اریتره را با مشکل مواجه کرده است درآمد سرانه اریتره 543 دلار در سال است 
.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

رهبر انقلاب مساجد را «هسته مقاومت» به‌ویژه مقاومت فرهنگی برشمردند و گفتند: اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود.

؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار ائمه جماعات مساجد استان تهران، مساجد را پایگاه «اجتماع، مشورت، مقاومت، برنامه ریزی و حرکت اجتماعی و فرهنگی» خواندند و با اشاره به ضرورت تقویت ایمان دینی مردم به عنوان تکیه‌گاه اصلی انقلاب و نظام افزودند: برای تشخیص تکلیف در قبال مسائل جاری باید با نگاهی کلان و فرهنگی، روند کلی حرکت جامعه را تحلیل و جریان‌شناسی کرد.

رهبر انقلاب با یادآوری فلسفه تعیین روز جهانی مسجد افزودند: این روزِ اساساً انقلابی، با پافشاری و مطالبه جمهوری اسلامی و به علت آتش زدن مسجدالاقصی به دست صهیونیستها و با هدف مقابله امت اسلام با رژیم صهیونیستی، در سازمان کنفرانس اسلامی تصویب شد و باید با همین نگاه، آن را مورد توجه قرار داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تشکیل مسجد را از ابتکارات اسلام برای شکل دادن به اجتماعات و ارتباطات مردم بر محور «ذکر، نماز و توجه به خداوند» خواندند و افزودند: در تاریخ اسلام، مسجد مرکزی برای مشورت، همکاری و تصمیم‌گیری در مسائل مهم اجتماعی، سیاسی و نظامی بوده است.

رهبر انقلاب از همین زاویه بر اهمیت مسئله نماز تأکید و خاطرنشان کردند: نماز باید با کیفیت و توجه عمیق به خداوند متعال، و به‌دور از آفاتی همچون غفلت و ریا باشد و نقش ائمه جماعات در تبیین و ترویج عملی و زبانی مسئله نماز به عنوان حقیقتی جذاب و شوق‌انگیز بسیار مهم است.

ایشان، مسجد را پایگاهی برای همه کارهای نیک دانستند و گفتند: مسجد باید پایگاه «انسان‌سازی، عمران دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیرت‌افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی» باشد، بنابراین وظیفه امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، «اقامه حق و عدل، تبیین دین و ابلاغ احکام دینی» است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، امام جماعت را «محور مسجد» خواندند و افزودند: امامت مسجد شغلی مهم و اساسی است و نباید با نگاهی حاشیه‌ای به این مأموریت مهم، در حق مسجد کم گذاشت، بلکه باید با «حضور منظم و با طمأنینه، ادای با کیفیتِ نماز، گفت‌وگو با مردم و تشکیل حلقه‌های معرفتی و پاسخ به سؤالات جوانان»، حق مسجد را ادا کرد.

ایشان، محوریت بخشیدن به مساجد را از جمله هنرهای بزرگ امام عظیم‌الشأن از همان روزهای اول انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: مسجد «پایگاه انواع فعالیتهای اجتماعی» است و در تقویت فکری و ترغیب مردم به فعالیتهای گوناگون اجتماعی نقش اساسی دارد.

رهبر انقلاب مساجد را «هسته مقاومت» به‌ویژه مقاومت فرهنگی برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود.

ایشان، تلاش پیچیده و متنوع دشمنان برای نفوذ فرهنگی را گسترده تر از اوایل انقلاب دانستند و افزودند: آماج این حرکت مستمر و چند لایه، ایمان دینی مردم است، یعنی همان عاملی که عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی بوده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، انقلاب اسلامی را زلزله ای شدید در ارکان نظام سلطه خواندند و افزودند: به برکت «اسلام انقلابی» و «انقلاب اسلامی» هدف اصلی زورگویان جهانی یعنی فرمانروایی بر منطقه ناکام مانده و امریکا در منطقه غرب آسیا عملاً زمین‌گیر شده است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اگر ایمان و پایبندی ملت به اسلام نبود، ایران نیز همچون دیگران زیر چتر امریکا و غیرامریکا می رفت و به همین علت است که آنها با ایمان مردم، خصومتی عمیق و پایان ناپذیر دارند.

ایشان، جوانان را در هدف گذاری های دشمنان برای نفوذ فرهنگی و تضعیف ایمان و اعتقادات مردم، یک هدف اصلی دانستند اما افزودند: با وجود همه طرحهای فریبنده، خیلِ عظیم جوانان مؤمن به عنوان یکی از معجزات بزرگ انقلاب، نسل جوان امروز را پیشتازتر از جوانان اول انقلاب قرار داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای نقش مساجد را در افزایش مقاومت و تحکیم هنرمندانه حصار فرهنگی، مهم ارزیابی کردند و افزودند: مسجد پایگاه بزرگ بسیج و حرکت فرهنگی است.

ایشان، ائمه جماعات را به استفاده هر چه بیشتر از شیوه های صحیح کار در مساجد توصیه و به عنوان یک مثال خاطرنشان کردند: جلسات رو در رو با مردم، از دیگر شیوه های تبلیغاتی در رسانه های مختلف، مؤثرتر است.

رهبر انقلاب، در تبیین نکته ای مهم، «فرهنگ و بصیرت فرهنگی» را مبنای کار حقیقی سیاسی خواندند و تأکید کردند: سیاست در معنای واقعی، طرفداری از این یا آن شخص نیست بلکه به معنای برخورداری از نگاه کلان و توان تحلیل حرکت عمومی جامعه است.

رهبر انقلاب افزودند: در نگاه سیاسیِ حقیقی، باید با بررسی حرکت عمومی جامعه، پاسخ چند سؤال اساسی روشن شود: سبک زندگی جاری ما را به کدام سمت و سو می کشاند و آیا در حال حرکت به سمت عدالت اجتماعی، استقلال واقعی و شکل دهی تمدن اسلامی هستیم یا به سمت وابستگی به امریکا و تأثیرپذیری از بافته ها و یافته های غربی حرکت می کنیم؟

ایشان افزودند: البته در خلال این نگاه کلان و جریان شناسی واقعی، تکلیف مسائل جاری و موضع‌گیری انسان در قبال اشخاص، احزاب و گروهها نیز مشخص می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در ذکر مثالی در تبیین اهمیت داشتن نگاه و تحلیل کلان گفتند: در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می گیرند.

رهبر انقلاب افزودند: آنها -البته اگر با نگاه خوشبینانه به ماجرا بنگریم- حرف اینجانب را نفهمیدند و وارد شدند و همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.

ایشان خاطرنشان کردند: برخی می گویند یک حرفی آن موقع زده شده، بگذریم؛ اما باید توجه داشت که اگر در طرفداری از کسی حرفی زده می شود که مخالف سخنان و مواضع اوست، آن شخص باید اعلام مخالفت کند وگرنه به حساب او گذاشته می شود.
رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را در جمع ائمه جماعات استان تهران با بیان چند نکته دیگر ادامه دادند.

«اقامه نماز جماعت در هر سه وقت نماز» و «باز بودن مساجد برای مراجعه مردم و خواندن نماز در طول روز» از جمله این نکات بود.

ایشان با انتقاد از دیدگاهی که پیشنمازی مساجد را فقط در خواندن نماز خلاصه می کند، افزودند: این نگاه جفاآمیز در واقع همان نگاه سکولار است که دین را در عمل شخصی منحصر می کند و از ورود به مسائل اجتماعی- سیاسی باز می دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه خاطرنشان کردند: «اسلام سکولار و محصور در عبادات چه فردی و چه دسته‌جمعی» حتی اگر طرفداران فراوانی داشته باشد، مورد خصومت سلطه‌گران نیست، آنچه زورگویان جهانی با آن دشمنی دارند، «اسلام مقتدر» است که نظام سیاسی- اجتماعی تشکیل می دهد و ملتها را به سمت سعادت حقیقی دنیا و آخرت هدایت می کند.

«توجه خاص به جوانان و قائل بودن جایگاهی خاص برای نسل جوان» نکته دیگری بود که رهبر انقلاب به ائمه جماعات توصیه کردند.

ایشان افزودند: دل جوانان را با ایجاد جاذبه صحیح یعنی «سخن و اقدام آمیخته با معنویت و عرفان واقعی» جذب مساجد کنید تا کشور و جامعه از برکات فراوان حضور نسل جوان در مساجد بهره مند شود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین تدوین سرگذشت مساجد را در قالبهای گوناگون نظیر کتاب، عکس و یا نماهنگ، برای آگاهی جوانان امروز و فردا مهم خواندند.

رهبر انقلاب در پایان سخنان‌شان تأکید کردند: با وجود همه دشمنی‌های گسترده، آشکار، پنهان و پیچیده قدرتهای ظالم و زورگو، کلمه طیبه جمهوری اسلامی روز به روز در حال استحکام و اقتدار بیشتر است و به برکت ایمان و اتحاد مردم این توطئه‌ها همچنان بی‌نتیجه خواهد ماند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در گزارشی با گرامی‌داشت روز جهانی مسجد، گفت: مسجد زمینه‌ساز ارتقای بصیرت مردم ومرکز تربیت مجاهدان و مومنانی در تراز انقلاب اسلامی است.

آقای حاج علی اکبری با بیان اینکه بیش از ۹۷ درصد شهدای کشور از پرورش‌یافتگان مساجد هستند، خاطرنشان کرد: «تعیین چشم‌انداز»، «فرهنگ سازی»، «همکاری ائمه جماعات»، «تشکیل جبهه مشترک و متحد برای گفتمان سازی»، «استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان»، «اداره مسجد با مشارکت مردم» و «استفاده از ظرفیت مسجد برای ساخت جامعه مؤمن»، از مهمترین اهداف و برنامه‌های مساجد است.

 منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبرینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

چرا اجازه سفر به دو دیپلمات به نقطه‌ای که دشمن می‌کوشد عناصر داعش را از آن به داخل نفوذ دهد، می‌دهید؟

"فارس نوشت: 7 نماینده مجلس شورای اسلامی سوال خود از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را با موضوع علت حمایت از دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی که در سفر به مرزهای غرب کشور در حال جاسوسی و عکسبرداری از مراکز نظامی بوده‌اند، تحت عنوان هماهنگ بودن با وزارت خارجه، تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر و جواد کریمی قدوسی نمایندگان مردم مشهد و کلات، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌‌کریم و هاچر چنارانی نماینده مردم نیشابور در شرح سوال خود از محمدجواد ظریف تصریح کردند:

«جناب آقای وزیر خارجه

روز گذشته 26 مرداد 95 رایزن فرهنگی سفارت فرانسه و کاردار دوم دولت خبیث انگلیس بدون هیچ گونه توجیهی به مرزهای امنیتی جمهوری اسلامی در غرب کشور سفر می‌کنند و با دوربین‌های خود از استحکامات نظامی و پادگان‌های سپاه و ارتش عکسبرداری می‌کنند و فرماندهان و مسئولین اطلاعات سپاه، آنها را متوقف و دوربین‌های آنها را که از مراکز امنیتی جمهوری اسلامی عکس گرفته‌اند، ضبط می‌نمایند.

* چرا اجازه سفر به دو دیپلمات به نقطه‌ای که دشمن می‌کوشد عناصر داعش را از آن به داخل نفوذ دهد، می‌دهید؟ *

جناب آقای ظریف

صریحاً به ملت ایران توضیح دهید که چرا به دو دیپلمات از دو کشوری که بیشترین دشمنی را بعد از شیطان بزرگ آمریکا با ملت ایران داشته‌اند، وزارت خارجه اجازه سفر به یک نقطه حساس و امنیتی که دشمن تلاش می‌کند عناصر داعش را از این نقاط به داخل کشور نفوذ دهد، اجازه سفر می‌دهید و در رسانه‌ها زمانی که به اطلاع عموم، برخورد با این دو دیپلمات را می‌دهند، وزارت خارجه بلافاصله عکس‌العمل انجام می‌دهد و می‌گوید این سفر با حمایت و هماهنگی ما بوده است».نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

گلوبال ریسرچ گزارش داد

آمریکا برجام را برای جنگ جدید در منطقه می‌خواهد

شناسه خبر: 897542 سرویس: بین الملل
آمریکا

گلوبال ریسرچ در بررسی توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ با استناد به برخی مسائل گذشته هشدار می‌دهد که این توافق عاملی برای جنگ افروزی بیشتر غرب است و برجام را مقدمه‌ای برای آماده سازی زمینه آن توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گلوبال ریسرچ در مقاله‌ای با اشاره به برخی تحلیل هایش در گذشته می‌نویسد توافق نه برای جلوگیری از بمب هسته‌ای ایران بلکه بخشی از تئوری توطئه‌ای است که زمینه صلح را فراهم نمی‌آورد بلکه باعث تغییر حکومت در ایران خواهد شد. گرچه اکنون رسانه‌های غربی توافق هسته‌ای با ایران را تاریخی می دانند اما توافق، دست مایه اوبامای برنده جایزه صلح نوبل است و برای افرادی که از خدعه آمریکا در بازی‌های سیاسی آگاهی دارند آشکار است که در نهایت به چیزی جز نیرنگ ختم نخواهد شد. افکار عمومی جهان اکنون می‌دانند جنگی که در سوریه به راه افتاده در واقع در دروازه‌های ایران واقع شده است. هدف اصلی این جنگ که به وسیله غرب طراحی، برنامه ریزی و مدیریت شده است و با میلیاردها دلار سرمایه و سلاح قاچاق ناتو و متحدانش به انجام می‌رسد نابود سازی متحد اصلی ایران در منطقه و پس از آن نابودی ایران است، در واقع این یک جنگ نیابتی علیه ایران است.

گلوبال ریسرچ در  ادامه می‌نویسد: اینکه گفته می‌شود توافق هسته‌ای برای مدتی طولانی برنامه ریزی شده است نیز یک نیرنگ است. پیش از این در سال 2013 این نتیجه عنوان شد که هر گونه اقدام نظامی علیه ایران در سرتاسر جهان با مخالفت روبه‌رو می‌شود و به همین جهت نیاز است تا زمینه بین‌المللی مناسب ایجاد شود تا هم پشتیبانی لجستیکی مورد نیاز آن تامین شود و مقاومت در برابر این اقدام به حداقل کاهش یابد. بهترین راه برای کاستن از ناخرسندی جهانی از جنگ و حداکثر رسانی پشتیبانی‌ها (چه با اکراه یا پنهانی) هنگامی اتفاق می‌افتد که به صورت گسترده ایران محکوم شود که یک پیشنهاد فوق العاده را – که تنها مانع دستیابی یک کشور از سلاح هسته‌ای می‌شود- رد می‌کند. در چنین شرایطی ایالات متحده یا اسرا‌ئیل می‌توانند عملیات خود را در شرایط نارضایتی همراه با خشم به تصویر بکشند و جامعه بین‌المللی را به این نتیجه برسانند که ایرانی‌ها با رد کردن چنین توافقی باعث این اوضاع شده‌اند.

در سال 2009 موسسه بروکینگز در صفحه 52 تحقیقی با عنوان "کدام مسیر به سوی ایران؟" به این نکته اشاره کرده است. چند سال قبل اینگونه بیان شد که ایالات متحده، عربستان سعودی و اسرا‌ئیل باید توطئه‌ای را برای تاخت و تاز همسایه ایران و سپس متحدش سوریه انجام دهند. اینکار به وسیله القاعده برای تضعیف جمهوری اسلامی قبل از یک جنگ اجتناب ناپذیر صورت می‌گیرد. این نوشته‌ها به دقت هم شرایط فعلی را توضیح می‌دهد و هم در واژه‌های توافق هسته‌ای ایران آورده شده است.

گلوبال ریسرچ می‌نویسد: غرب قصدی برای عقد قرارداد پایدار با ایران در مورد قابلیت‌های هسته‌ای اش ندارد زیرا ایران هیچ گاه در واقع تهدید وجودی را برای کشورهای غربی یا شرکای منطقه‌ای آنها نداشته است. موضوع غرب با ایران حاکمیت و توانایی آن برای افزایش و گسترش منافع به مناطقی در خاورمیانه است که به طور سنتی حوزه انحصاری آمریکا و انگلیس بوده است. مگر ایران تصمیم گرفته است با استفاده از فناوری هسته‌ای حاکمیت و نفوذ خود را منطقه افزایش بدهد؟ خیانت در توافق هسته‌ای همه چیز این موضوع و از طرفی غیر قابل اجتناب است و به زودی جنگی را به دنبال خواهد داشت. این تحولات باعث فاش شدن دووریی آن‌ها است و نشان می‌دهد تلاش‌های غربی‌ها برای انجام یک توافق به شدت با تلاش آن‌ها برای استفاده از توافق به عنوان اهرمی جهت توجیه عملیات نظامی علیه ایران همراه شده است.

ایران و متحدانش نیز باید آماده باشند حتی بیشتر از آن زمانی که غرب وانمود می‌کند صلح برقرار است. لیبی یک نمونه کامل از این سرنوشت است که در نهایت همراهی این کشور با کشورهای غربی باعث مرگ رهبران آن و نابودی کل کشورشان شد.

انتهای پیام/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

در زیر، تصاویر دیدنی از بلعیدن تمساح توسط مار پیتون‌ را مشاهده می‌کنید.این تصاویر در دریاچه موندارا در کوئینزلند استرالیا توسط گردشگران گرفته شده است.مار پایتون‌ که پیتون نیز تلفظ می‌شود، خانواده‌ای از مارهای بدون زهر است که در آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شود.

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

من الان اعلام مى‌كنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم كه آن وقتى كه آقایان امكانات شخصى دارند، حق ندارند از امكانات دولتى استفاده بكنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل كارتان بیایید؛ ماشین دولتى یعنى چه؟

آقایان! این مردم - همان‌طور كه امام مكرر فرمودند - ولى‌نعمتهاى ما هستند؛ این شوخى نیست.
 من یكى از مسؤولان را در محضرى دیدم كه برخوردش با مردم قدرى متكبرانه بود. من پیغام دادم و گفتم به ایشان بگویید كه اگر مى‌خواهد جبران آن برخورد را بكند، باید در همان‌طور محضرى ظاهر بشود و بگوید: اى مردم! من نوكر شمایم. خلاف كه نگفته؛ آیا دروغ گفته است؟ یك مسؤول كشور چكاره است؟ فلسفه‌ى وجودى ما غیر از خدمت به مردم چیست؟

 امام فرمودند: اگر به من خدمتگزار بگویند، بهتر از این است كه رهبر بگویند. این حرف درستى است؛ چون خدمتگزارى، براى انسانى كه دلش بیدار باشد، مدح بزرگترى است. امام، تمام وجودش بیدار بود؛ شوخى و تعارف هم كه نمى‌كرد. حقیقتاً اگر این ملت شهادت مى‌دادند - كه قطعاً مى‌دادند - كه امام خدمتگزار آنهاست، امام بیشتر خوشحال مى‌شد، تا همه‌ى ملت یكصدا فریاد بزنند كه تو رهبر ما هستى.

 در جبهه‌ها چه كسانى بودند؟ نسبتها را ملاحظه بكنید؛ خیلى از این پولداران، از این مرفهان جامعه، از این بى‌دردها و بى‌احساسها، هشت سال جنگ آمد و رفت، اما اینها جنگ را حس نكردند؛ همان غذا، همان راحتى و همان آرامش! اگر چهار روز هم آن شهر مورد تهاجمى بود، سوار ماشینشان مى‌شدند و به یك‌جاى دیگر مى‌رفتند و راحت استراحت مى‌كردند؛ نفهمیدند كه بر سر این مملكت چه گذشت! اینها آن مردمى نیستند كه دولت و دستگاهها باید براى خدمت به آنها خودكُشان كنند. 

نه، آن كس كه جنگ و بمباران و محاصره‌ى اقتصادى و كم‌آبى و كم‌برقى و گرانى و سایر مشكلات را با همه‌ى وجود در این ده، دوازده سال احساس كرده، در درجه‌ى اول او باید مورد توجه باشد.

مردم كه مى‌گوییم، یعنى اینها؛ همان عامه‌یى كه امیرالمؤمنین(سلام‌اللَّه‌علیه) در آن فرمان تاریخیشان به مالك اشتر فرمودند كه عامه را داشته‌باش، خاصه را رها كن. عامه، یعنى همانهایى كه در جنگ با تو هستند، در مشكلات با تو هستند، سختیها را با تو تقسیم مى‌كنند، غم تو را از دلت مى‌زدایند، خودشان را سپر بلاى تو قرار مى‌دهند و صادقند؛ نه عافیت‌طلبهاى پُرروىِ پُرخورِ پُرخواهى كه هیچ‌وقت هم قانع نمى‌شوند. تا وقتى كه خیرى به آنها برسد، تو را مى‌خواهند؛ به مجرد این‌كه ذره‌یى كم شود، رویشان را برمى‌گردانند.

 ما نمى‌خواهیم فقط كار كنیم؛ ما مى‌خواهیم محرومیت را از بین ببریم و محروم را از محرومیت خارج كنیم؛ هدف این است.

والّا اگر شما بگویید من كار مى‌كنم، ممكن است در یك اداره هم یك نفر بگوید من باید هشت ساعت یا شش ساعت كار كنم، یا ده ساعت كار كرده‌ام و دیگر بس است. این منطق، منطق درستى نیست.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22487/C/13920216_2522487.jpg

 

 شما چگونه مى‌خواهید محبت و اطمینان مردم را جلب كنید؟ مردم باید به من و شما اعتماد داشته باشند. اگر ما دنبال مسایل خودمان رفتیم، به فكر زندگى شخصى خودمان افتادیم، دنبال تجملات و تشریفاتمان رفتیم، در خرج كردن بیت‌المال هیچ حدى براى خودمان قایل نشدیم - مگر حدى كه دردسر قضایى درست بكند! - و هرچه توانستیم خرج كردیم، مگر اعتماد مردم باقى مى‌ماند؟

مگر مردم كورند؟ 

ایرانیان همیشه جزو هوشیارترین ملتها بوده‌اند؛ امروز هم به بركت انقلاب از هوشیارترینهایند؛ از هوشیارها هم هوشیارترند. آقایان! مگر مردم نمى‌بینند كه ما چگونه زندگى مى‌كنیم؟ 


 آن وقتى كه جوان حزب‌اللهى ما به جهاد یا به سپاه یا به فلان وزارتخانه مى‌رفت و به او مى‌گفتند كه چه‌قدر حقوق مى‌خواهى، مى‌گفت این حرفها چیست، مگر من براى حقوق آمده‌ام؟ اصرار مى‌كردند كه بالاخره زندگى خودت و زن و بچه‌ات باید بگردد؛ یك چیزى بگیر. به نظر شما اینها افسانه است؟ به نظرم اگر شما بروید در دنیا این را نقل كنید، چنانچه كسى وضع چند سال قبل ما را ندیده باشد، خواهد گفت كه افسانه است؛ ولى این واقعیت است. این رویداد، در همین ایران و در همین تهران و در همین وزارتخانه‌هاى ما اتفاق افتاد؛ یكى، دو مورد هم نبود. نماینده‌ى مجلس وقتى اول بار به او حقوق دادند، خجالت كشید حقوق را بگیرد! بعضى از دوستان ما در دوره‌ى اول نمایندگى مجلس، شرمشان آمد و ننگشان كرد كه حقوق بگیرند! گفتند ما حقوق بگیریم؟!

 

 برادران! من و شما داریم از آن ذخیره مى‌خوریم؛ فراموش نكنید، آن را مردم دیدند. نمى‌شود ما در زندگى مادّى مثل حیوان بچریم و بغلتیم و بخواهیم مردم به ما به شكل یك اسوه نگاه كنند؛ مردمى كه خیلیشان از اولیات زندگى محرومند.

 در این راه، از خیلى چیزها باید گذشت. نه فقط از شهوات حرام، از شهوات حلال نیز باید گذشت. 

نمى‌گویم مثل پیامبر باشیم، نمى‌گویم مثل امیرالمؤمنین - كه شاگرد پیامبر بود - باشیم؛ كه انسان آن مطالب را كه مى‌خواند، تنش مى‌لرزد. امیرالمؤمنینى كه زهدش در زندگى و دنیا مَثَل سایر است و مسلمان و غیرمسلمان آن را مى‌دانند، درباره‌ى پیامبر مى‌گوید: «قد حقّر الدّنیا و صغّرها و اهون بها و هوّنها»(16)؛ دنیا را تحقیر كرد - یعنى همین لذایذ و بهره‌مندیها و برخورداریهاى دنیا را كوچك كرد - به آنها توهین كرد و سبكشان نمود.


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22785/C/13920314_3522785.jpg

 من و شما همان طلبه یا معلم پیش از انقلابیم. یكى از شماها معلم بود، یكى دانشجو بود، یكى طلبه بود، یكى منبرى بود، همه‌مان این‌طور بودیم؛ اما حالا مثل عروسى اشراف عروسى بگیریم، مثل خانه‌ى اشراف خانه درست كنیم، مثل حركت اشراف در خیابانها حركت كنیم! اشراف مگر چگونه بودند؟ چون آنها فقط ریششان تراشیده بود، ولى ما ریشمان را گذاشته‌ایم، همین كافى است؟! نه، ما هم مترفین مى‌شویم. واللَّه در جامعه‌ى اسلامى هم ممكن است مترف به وجود بیاید. از آیه‌ى شریفه‌ى «واذا اردنا ان نهلك قریة امرنا مترفیها ففسقوا فیها»(17) بترسیم. تُرف، فسق هم دنبال خودش مى‌آورد.

اندازه نگهدارید؛

 اگر مبلغى از مخارج دولت، عبارت از تغییر دكوراسیون اتاق مدیر كل و معاون وزیر و وزیر و فلان مسؤول قضایى و فلان مسؤول در بخشهاى گوناگون دیگر باشد، این جرم و خطاست.

اگر یكى از مخارج دولت این باشد كه فلان تعداد ماشین جدید بیاوریم و بین دستگاهها تقسیم بكنیم، ما حق نداریم این را جزو مخارج دولت حساب كنیم و به حساب آن از سوبسید مردم بزنیم. نه، این خلاف است. براى این كارها حد بگذارید. دستگاهها باید بخشنامه كنند و در مورد این تغییر دكوراسیونها و تغییر خانه‌ها و خرجهاى اضافى حدى معین بكنند. من نمى‌گویم مثل بعضى از تندروها باشیم كه مى‌گویند در مسجد بنشینیم و وزارت كنیم؛ نه، در مسجد نمى‌شود. وزارت كردن، یك ساختمان و چهار تا اتاق و تعدادى مسؤول و یك‌مقدار هم بالاخره امكانات براى زندگى آن آقایى كه مى‌خواهد خدمت بكند، مى‌خواهد؛ اما باید در حدى باشد.

 

 گاهى از جاهایى گزارشهاى نومیدكننده‌یى مى‌رسد و در برخى موارد انسان واقعاً عرق شرم بر پیشانیش مى‌نشیند؛ رعایت كنید. سؤال مى‌كنیم كه چرا ماشین لوكس و نو و مدل بالا؟ مى‌گویند كه اشكال امنیتى داریم! چه اشكال امنیتى؟! آقایان مسؤول در شوراى امنیت كشور یا جاهاى دیگر، بنشینند معین كنند و مسأله را در جایى ببُرند؛ من هم اگر باید دخالت كنم، بگویید در جایى دخالت كنم. این چه وضعى است كه همین‌طور بى‌حساب و كتاب جلوى هر وزارتخانه و اداره‌یى، دهها ماشین به رنگهاى گوناگون متعلق به مسؤولانِ آن‌جا به چشم مى‌خورد؟! چه كسى چنین چیزى را گفته است؟

 

 گزارش آمده كه روحانى عقیدتى، سیاسى در یكى از دستگاهها، خودش ماشین دارد، ولى ماشین دولتى سوار مى‌شود! من نوشتم كه حق ندارد این كار را بكند. براى من جواب آمد كه این كار رویه است و همه مى‌كنند! این آقا خودش یك ماشین دارد، كه براى خودش لازم است؛ یكى هم خانمش دارد و نمى‌شود كه خانمش از این ماشین استفاده‌كند! عجب! این چه حرفى است؟

 

 من الان اعلام مى‌كنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم كه آن وقتى كه آقایان امكانات شخصى دارند، حق ندارند از امكانات دولتى استفاده بكنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل كارتان بیایید؛ ماشین دولتى یعنى چه؟ 

واللَّه اگر من از طرف مردم مورد ملامت قرار نمى‌گرفتم كه مرتب ملاحظه‌ى جهات امنیتى را توصیه مى‌كنند، بنده با ماشین پیكان بیرون مى‌آمدم.

 

 به حد ضرورت اكتفا كنید و اندازه نگه دارید؛ اینها ما را از مردم دور مى‌كند، روحانیون را از مردم دور مى‌كند. روحانیون، به تقوا و ورع و بى‌اعتنایى به دنیا در چشمها شیرین شدند. بدون ورع و بدون دورانداختن دنیا، نمى‌شود در چشمها شیرین ماند. مردم رودربایستى ندارند؛ خدا هم با كسى رودربایستى ندارد.

 البته بسیارى هم هستند كه دندان این چیزها را كشیده‌اند و دور انداخته‌اند و به زندگى ساده ساخته‌اند و وسوسه‌ها اینها را به طرف خودش نكشانده است. من اینها را در میان مسؤولانمان - معممان و غیرمعممان - مى‌شناسم؛ كم هم نیستند. اینى كه من عرض مى‌كنم، جمع و اقلیتى هستند؛ اكثریتى نیستند. واقعاً جمع قابل توجهى هستند كه به این چیزها بى‌اعتنایند و همان‌طورى كه قبل از انقلاب و اول انقلاب زندگى مى‌كردند، همان‌گونه زندگى مى‌كنند؛ این درست است. پس، محبت و اعتماد مردم، از راه بیان صادقانه و صحیح واقعیتها حاصل مى‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - تسنیم نوشت:عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پس از تحریم نیز پولی بازنگشت و سئوالاتی که پیش از برجام مطرح شده بود همچنان پابرجا و مطرح است.

 

حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در نشست سالانه مسئولان بسیج دانشجویی کشور که در محل سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در آیه‌ای که بحث جهاد کبیر مطرح شده چند نکته برای تداوم انقلاب، انقلابی و مبارز ماندن وجود دارد که باید به آن توجه داشت.

وی افزود: مکاتب جبرگرا، مبارزه را منتفی و از مرکز به حاشیه می‌برند، اما در مکتب الهی همه چیز در کف قدرت و مشیت خداوند است و مسئولیت انسان جزئی از این مشیت است، بنابراین مبارز شدن انسان بحثی معقول و مقدس است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون خطر در پیش است گفت: انقلاب عظیم پیامبر اکرم(ص) در دهه پنجم حیات خود قربانی شد و سبب آن وقوع واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) بود.

رحیم‌پور با بیان اینکه دشمنان ما ارزش‌های معنوی را قبول دارند اما مشرک هستند گفت: توحید یعنی عصیان در برابر هر چیز غیر خدا و آثار عملی در ساحت شخصی و اجتماعی دارد که تحقق« لا اله الا الله» از لوازم آن است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شعار «لا اله الا الله» به معنای مبارزه دائمی گفت: حتی مجاهدان اگر به جهاد عادی اکتفا کنند و دست به جهاد کبیر نزنند تحت تاثیر پیروی از دشمن قرار می‌گیرند و دچار انحراف می‌شوند.

وی تصریح کرد: این امر مبین تفاوت اسلام ناب و اسلام آمریکایی است، در واقع ما فقط یک جناح بندی را قبول داریم و آن انقلابی و غیر انقلابی بودن است.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی معصوم نیست و خطاپذیر است، بنابراین باید انتقادپذیر و اصلاح پذیر بود اما برخی می‌خواهند چنین نشان دهند که در ارزش‌ها اشتباه رخ داده است نه در روش‌ها؛ در حالی که روش‌ها محصول کار متولیان است و ارزش‌ها باید مبنا و معیار حرکت باشد.

وی با بیان اینکه افرادی نظیر بنی صدر، بازرگان، منتظری در ابتدا همه انقلابی بودند، گفت: این افراد در مقابله با شاه فعالیت کردند، اما افکارشان تغییر کرد، در واقع افراد فعال در جبهه‌ها تغییر و جابه‌جا می‌شوند‌ اما دو خط انقلابی و غیر انقلابی تغییر نکرده و ثابت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اهرام حکومتی و عزل و نصب گاهی در دست مافیایی است که طیف اعتقادی متفاوتی از مذهبی تا لا مذهب هستند باید چنین افرادی و این نوع تیپ به ظاهر انقلابی را شناخت و سپس اقدام کرد.

وی درباره اینکه چه کسی می‌تواند مبارز بماند گفت: کسی مبارز و مجاهد می‌ماند که آمادگی برای جهاد کبیر داشته باشد و این امر در مقابل نفوذپذیری، تغییر شعارهای انقلاب و اطاعت از دشمن قرار دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ادله دینی ما برای انقلابی ماندن و آسیب شناسی مبارزه براین اساس است که مبارزه با دشمن کاری نمایشی و تشریفاتی نیست و یک واجب الهی است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه مومن غیر انقلابی مومن نیست گفت: قرآن مذهبیون را در دو گروه مجاهدین و قاعدین (سازش‌کاران) تقسیم می‌کند و پاداش مجاهدان و مومنان انقلابی اجری عظیم است.

وی با بیان اینکه در مسیر مبارزه گاهی باید از آبرو، مال، جان و ناموس گذشت گفت: مبارزه یعنی خطرپذیری و طبق آیات قرآن این امر برای مومنان ناخوشایند است اما برای شما خیر و پیروزی به همراه دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: براین اساس مبارزه یک تکلیف است که در راستای انجام آن باید با ناخوشی‌ها ساخت و از برخی خوشایندی‌ها گذشت.

وی با اشاره به اینکه خیر و شر همیشه با خوشامد و ناخوشامد انسان یکسان نیست گفت: خداوند می‌داند در این تکلیف چه آثاری نهفته و نتایج مقاومت و در مقابل آن تبعات وادادگی چیست.

رحیم‌پور ازغدی افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند که بدون مبارزه برای انقلابی ماندن و جهاد کبیر، دین و دنیای شما باقی نمی‌ماند و هر دوی آن را از شما می‌گیرند.

وی تصریح کرد: مبارزه فرهنگی، اقتصادی، علمی، تربیتی و غیره تماماً مصداق جهاد است که اوج آن جهاد مسلحانه و شهادت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ضرورت ایستادگی پای اصول و جهاد گفت: هرکس مبارزه را از روی وادادگی و بی‌انگیزگی رها کند لباس ذلت را خواهد پوشید به گونه‌ای که به یکباره تحقیر می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: براساس فرمایشات حضرت علی (ع)، تسلیم شدن در برابر دشمن و کوتاهی کردن در برابر جهاد سبب وقوع ذلت، بلاها و آزمون‌های متعددی به مراتب سخت‌تر از سختی‌های مقاومت می‌شود.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه هرجا جهاد را ضایع کردند حق از آن جامعه روی گردان می‌شود گفت: وقتی جامعه قدر حقیقت و عدالت را نمی‌داند آلوده و فاسد می‌شود و قلب‌های مردم راه را گم می‌کنند به گونه‌ای که نمی‌دانند چه باید کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: براساس سخنان امام علی(ع) یک جامعه زبون و یک نسل بی‌اراده و ترسو نمی‌تواند در جهان گام بردارد و حتماً دیگران کلاهتان را برمی‌دارند چرا که امروز برای جذب افکار شعارهای زیبایی نظیر حقوق بشر می‌دهند.

وی با اشاره به تعبیر حضرت امیرالمومنین (ع) مبنی بر اینکه ما به پایگاه‌های دشمن در سرزمین دشمن حمله می‌کنیم گفت: انسان خدامحور همیشه انقلابی است و خود محور نمی‌شود؛ کسانی که محافظه کار می‌شوند از مرحله انقلابی به ضد انقلاب می‌رسند ار ابتدا خدا محور نبودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: هرکسی نمی‌تواند انقلابی بماند؛ در واقع به تعبیری باید گفت انقلابی شدن چه سخت و انقلابی ماندن محال است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه اکثر انرژی‌های نظام هنوز آزاد نشده است گفت: ما اگر به خود بچسبیم محافظه کار می‌شویم باید به اصول بچسبید تا انقلابی بمانید.

وی افزود: انقلاب مدام باید به جلو رود؛ این راه تمامی ندارد، در واقع ما مشکلات و اشکالات بسیاری داریم، بنابراین تمام عمر باید مبارز و انقلابی ماند چرا که تا آخر عمر می‌خواهیم مؤمن باشیم.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید بر اینکه طبق روایات دست از شعارها و اصول برداشتن برای رسیدن به پیشرفت و توسعه یافتن دنیا سبب از دست دادن دنیا و آخرت می‌شود گفت: نمونه آن کشورهایی هستند که تسلیم آمریکا و اسرائیل شدند و در حال حاضر جزو فقیرترین کشورها هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: برادر مبارز و انقلابی همیشه بیدار است؛ آنکه بخوابد بداند که دشمن نخوابیده است.

وی درباره نیمه کاره رها کردن مبارزه گفت: ملتی که خود را در اختیار دشمن قرار دهد دشمن آن را خرد می‌کند، ملت ما در دنیا آمریکا را 30 سال بسیار تحقیر کرده و اگر وا دهیم و انقلابیگری را رها کنیم طبق روایات دشمن گوشت را تا استخوان می‌خورد و استخوان ملت را تکه تکه می‌کند و چنین جامعه‌ای ضعیف و عاجز است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: حضرت علی (ع) در جنگ‌های علیه معاویه فرمود ما ضد جنگ هستیم و شب‌های بسیاری فکر کردم که چه کنیم که جنگ نشود اما کوتاه آمدن و تسلیم شدن ما به معنای کوتاه آمدن اسلام در برابر کفر و خیانت به اسلام است.

وی افزود: حضرت امیر(ع) تجزیه جهان اسلام را توسط معاویه که یک شبه مسلمان است و سازش با او را کفر می‌داند، در زمان حال طرف مقابل ما کفر مطلق است و سازش با آن کفر است و سوءتفاهمی وجود ندارد، زیرا دو جبهه جداگانه هستیم.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه خداوند اجازه نمی‌دهد یارانش ظلم و معصیت ببینند و ساکت بنشینند گفت: اگر امروز تسلیم شویم معنی آن این است که تن به غل و زنجیر جهنم داده‌ایم به عبارتی تعبیر حضرت امیر درباره جهاد کبیر این است که یا ادامه نبرد و یا جهنم.

وی با تاکید بر اینکه معضل اصلی عمل به قوانین است و دچار فلج عملی شده‌ایم، گفت: مشکل ندانستن نیست مشکل نخواستن و وا دادن در عمل است.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: ناظران باید پاسخگو باشند، وظیفه قوای سه گانه نظارت است؛ در زمینه بانک‌ها 7000 نفر برای نظارت حقوق می‌گیرند اما نظارتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تمام دنیا ناامن است اما کشور ما از همه امن تر است گفت: دلیل این امنیت این است که نیروی انقلابی در عرصه اطلاعات و مبارزه با تروریسم فعالیت دارند وجزو قوی‌ترین نهادهای دنیا است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تمام منطقه به علت انقلاب ما به هم ریخته است اما ما خودمان سالم هستیم و امنیتی داریم که به لطف خدا و عملکرد انقلابی است.

وی خطاب به دانشجویان بسیجی با بیان اینکه اگر ناظران خوابند بیدارشان کنید، گفت: 30 درصد پوشاک ایران قاچاق است از طرف دیگر خبر ورشکستگی نساجی‌ها اعلام می‌شود؛ در واقع مشکل ما ساختار مبانی و قوانین نیست مشکل افرادی است که به وظایف خود عمل نمی‌کنند و هیچکس پاسخگوی هیچ چیز نیست.

رحیم‌پور با بیان اینکه پس از تحریم نیز پولی بازنگشت و سئوالاتی که پیش از برجام مطرح شده بود همچنان پابرجا و مطرح است گفت: رهبری از برجام حمایت کردند و این تجربه باید انجام می‌شد که البته خساراتی داشت که باید بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: نظام مالیاتی در کشور عادلانه و شفاف نیست، باید دست رشوه از نظام مالیاتی قطع شود؛ دست فاسدان سیستم بانکی و پولی را قطع کنید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

رحیم‌پور ازغدی افزود: برخی مسئولان حکومتی ذاتاً شریف هستند اما مشغول سیاحت اوضاع بوده و اشراف و پیگیری نسبت به مسائلی که رخ می‌دهد ندارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از وجود 50 میلیون حساب بانکی مخدوش و مجهول‌الهویه گفت: یک مسئول ما باید عذرخواهی کند، ما از نخست وزیر ژاپن و سوئد که کمتر نیستیم در واقع اسلام این اصول را می‌گوید و آنها عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکل بانک‌های ما مسئله شرعی و قانونی نیست، گفت: مشکل در اجراست در واقع قانون بانک‌ها ربایی و غیر اسلامی نیست اما مشکل بی‌حساب و کتابی و بی‌نظارتی است‌.

رحیم پور خاطرنشان کرد: فرد دانشگاهی اسلامی باید مطالبه کند و به دنبال اصلاح باشد چرا که تمام مشکلات ما به دلیل متولیان و نحوه اجرای قوانین است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جناح‌بندی اگر به معنای ولایت احزاب و جنگ قدرت باشد، مضر است گفت: اختلاف سلیقه، روش، منافع و سطح اعتقادات افراد طبیعی است اما معیار ما رهبری و ولایت فقیه است تا وقتی در قالب احزاب و گروه‌ها، امر معروف، نهی از منکر، کادرسازی و نهادسازی درست انجام شود مؤثر است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه هزینه رسیدن به پیروزی، رعایت نظم دقت پرکاری و اتحاد است گفت: اگر برای خدا عمل کنید حتی در صورت شکست مادی به پیروزی می‌رسید و حق همیشه پیروز است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در جبهه حق عده‌ای تنبل و ضعیف فعالیت دارند و در عرصه رسانه، مطالعه و مباحثه ضعف دارند اما در جبهه باطل بسیار منسجم عمل می‌کنند که باید این مشکلات را حل کرد.

2929نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: هر زبانی به ویژه در عصر «پسابرجام» سخن از تضعیف ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دفاعی کشور بگوید آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت 31 مردادماه روز" صنعت دفاعی"، قدرت بازدارندگی و بالندگی دفاعی امروز کشور را مرهون مدیریت جهادی و مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر نخبگان و متخصصین عرصه صنایع دفاعی ایران اسلامی دانست.

در ابتدای این بیانیه آمده است: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه پایان استیلای نظام سلطه و استکبار بویژه آمریکا و بیش از چهل هزار مستشار نظامی این کشور بر مقدرات دفاعی ایران و سرآغاز حرکت هوشمندانه، عزتمندانه و اقتدارآفرین مجاهدان عرصه صنعت دفاعی برای  پی ریزی صنایع و سامانه های دفاعی موثر برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی میهن و حراست از آرمان ها ، ارزش ها و دستاوردهای سترگ جمهوری اسلامی به شمار می رود.

این بیانیه افزوده است: روند رشد، نمو و پیشرفت صنعت دفاعی کشور با ویژگی بومی محوری و انطباق با نیازهای عرصه مقابله با تهدیدات دشمنان به گونه ای رقم خورد که پس از 8 سال دفاع مقدس و عبور از سناریوهای تحریم و تهدید در مدت بسیار کوتاهی موجبات حیرت و هراس جبهه دشمنان ایران اسلامی را فراهم و آوازه ی اقتدار دفاعی کشور را جهانی ساخت.

در ادامه این بیانیه با برشماری ویژگی ها ، مزایا و قابلیت های منحصر به فرد ساختار و سامانه های دفاعی کشور و مجاهدت های سرنوشت ساز فعالان عرصه صنعت دفاعی  ونیروهای مسلح جمهوری اسلامی تصریح شده است: واکاوی منصفانه تحولات و دستاوردهای راهبردی داخلی و رخدادهای بین المللی منتهی به توافق هسته ای با کشورهای موسوم به 1+5 و به اصطلاح دوره "پیشابرجام" نشان می دهد از مهمترین دلایلی که قدرت های بزرگ جهانی را به پذیرش حقوق مسلم هسته ای ایران و موضوع "برجام" واداشت در حقیقت "اقتدار دفاعی"، "قدرت بازدارندگی" و دستیابی نیروهای مسلح ایران به "سامانه ها و تجهیزات دفاعی راهبردی " بویژه "موشک های بالستیک" و نیل به توانمندی های برهم زننده امنیت رژیم صهیونیستی می باشد.

این بیانیه اقتدار دفاعی و توان موشکی کشور را مظهر بالندگی و پیش روندگی حوزه صنایع دفاعی جمهوری اسلامی توصیف  و تاکید کرده است: صنعت دفاعی بومی بازدارنده و اقتدارآفرین کشور که هم‌اکنون فراتر از جغرافیای ایران عزیز، یاری بخش عرصه‌های نیاز مقاومت اسلامی برای مقابله با جنگ‌های نیابتی و تروریست تکفیری در منطقه راهبردی غرب آسیا شده است؛ از خطوط قرمز مسلم ملت ایران بوده و اندیشیدن به کندی، ایستایی و توقف در روند آن را تحمل نخواهد کرد هر زبانی که به ویژه در عصر "پسابرجام" سخن از تضعیف ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دفاعی کشور بگوید آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

این بیانیه در پایان با تعظیم به مقام شامخ شهیدان همیشه زنده حوزه صنعت دفاعی کشور به ویژه شهیدان چمران ، فکوری، نامجوی و طهرانی مقدم و تبریک روز صنعت دفاعی به آحاد تلاشگران و متخصصان این عرصه به ویژه مسئولین و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرده است: بی‌تردید ارتش و سپاه به عنوان بازوهای قدرتمند دفاعی ملت ایران و نمایشگران قابلیت‌ها و توانمندی‌های ناشی از جهاد صنعتگران دفاعی کشور، با وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی خود تحت منویات و رهنمودهای حکیمانه مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای عزیز(مدظله العالی) آماده و دست به ماشه مهیای به رخ کشیدن توانایی و کارآیی تعیین‌کننده سلاح‌ها، تجهیزات و فناوری‌های دفاعی میهن اسلامی در مصاف با تهدیدات عملی احتمالی جبهه متحد دشمنان انقلاب و معاندین نظام خواهند بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

دادستان شهرستان آمل از دستگیری ۲۰ دانشجوی دختر و پسر در پارتی شبانه در این شهرستان خبر داد.

"دادستان شهرستان آمل از دستگیری ۲۰ دانشجوی دختر و پسر در پارتی شبانه در این شهرستان خبر داد.

 علی طالبی افزود: این افراد در یک‌منزل مسکونی در خیابان امام خمینی (ره) آمل در ساعت ۲۳ شب گذشته توسط عوامل اجرایی دستگیر شدند.
 
وی اظهار داشت: برای این مجرمان پرونده تشکیل شد و گفت: این افراد برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
 
دادستان آمل در پایان با اشاره به برخورد شدید مجریان قانون با عاملان این اقدامات خاطرنشان کرد: با عواملی که باعث سلب آرامش مردم در این شهرستان شوند به‌شدت برخورد می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تولد نور" از زبان دختر امام جواد(ع)   

حكیمه خاتون عمه امام حسن(ع) می گوید:" روز پنجشنبه نیمه شعبان به منزل برادرم رفتم هنگام مراجعت امام حسن عسگری(ع) فرمود: امشب را نزد ما باش امشب فرزندی كه خدا زمین را به علم و ایمان و هدایت او زنده گرداند متولد می شود.

بالاخره ماندم صبح صادق اضطراب در نرجس خاتون پدید آمد او را در بر گرفتم امام فرمود: سوره قدر را بر او بخوان مشغول خواندن سوره  قدر شدم  و شنیدم آن كودك در رحم مادر در خواندن سوره  قدر همراهی می كند در این موقع پرده ای بین من و آنها افكنده شد دیگر نرجس را نمی دیدم در نرجس نوری مشاهده كردم كه دیده ام را خیره كرد و امام زمان(ع) را دیدم رو به قبله به سجده افتاده سپس دستش را بلند كرد و می گفت:گواهی می دهم به یكتایی خدا واین كه جدم رسول خدا(ص) است و پدرم امیر مؤمنان(ع) وصی رسول خدا است بعد یك یك امامان را شمرده تا به خود رسید.

او را به نزد پدر بردم امام عسگری(ع) تا او را دید به دست گرفت و پس از خواندن آیاتی از قران و انجیل و تورات و زبور این آیه را تلاوت فرمود:

" و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمهو نجعلهم الوارثین و نمكن لهم و نری فرعون و هامان و جنود هما منهم ما كانوا یحزرون"

اراده  ما بر این قرار گرفته است كه به مستضعفین نعمت بخشیم و انها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم حكومتشان را پا بر جا سازیم و به فرعون و هامان و لشكریان انها را بیم داشتند از این گروه نشان دهیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


حضرت مهدی,ظهور حضرت مهدی,امام زمان,ظهور امام زمان

خداوند در عصر ظهور، تمامی تسلیحات پیشرفته را از کارمی اندازد و مردم ناگزیرند در جنگ از همان سلاح‏های ابتدایی استفاده ‏می کنند.

یکی از سوالات مطرح در خصوص مهدویت اینکه، در احادیث آمده است که سلاح حضرت مهدی در هنگام ظهور، شمشیر خواهد بود. با توجّه به این همه پیشرفتی که بشر در زمینة نظامی کرده است چگونه ایشان با شمشیر می خواهند بر این همه سلاح مجهّز و فوق مدرنِ دشمنانش، غلبه کنند؟

جواب:
این كه سلاح حضرت، هنگام ظهور چه خواهد بود، امری است كه حقیقت آن برای ما روشن نیست؛ لذا مشخص كردن دقیق نوع سلاح ایشان، امكان ندارد. به همین دلیل در بین علمای اسلامی در این زمینه نظرات مختلفی وجود دارد که همگی در حدّ احتمال است؛ مهمترین این نظریات عبارتند از:

نظر اول: منظور از شمشیر، خود شمشیر نیست، بلکه حضرت از سلاح های روز استفاده می کنند.

نظر برخی بر آن است که روایاتی كه در آنها به (شمشیر) اشاره شده، لزوماً به معنای آن نیست كه سلاح حضرت، شمشیر است؛ بلكه معنای درست آن، اینست كه قیام امام مهدی  مسلّحانه است. طبق این نظر، سلاحی كه حضرت در قیام خود از آن استفاده می‌كند، سلاح متعارف روز است آنها معتقدند «شمشیر» كنایه از قدرت و نیروی نظامی می باشد، همانگونه كه «قلم» كنایه از علم و فرهنگ است. دلیل این گروه آنست که چون در زمان معصومین، سلاحی جز سلاح سرد (مانند شمشیر) نبود، معنا نداشت كه ائمه برای مردم آن زمان در مورد سلاح-های پیشرفتة امروزی (مانند موشک و ...) سخن بگویند.

نظر دوم: سلاح حضرت، همان شمشیر است نه سلاح های مدرن امروزی

دستة دیگر می گویند حضرت واقعاً از خود شمشیر استفاده می کند نه سلاح های روز. دلیل این افراد اینست که سلاح‌های جنگیِ فعلی ظالمانه هستند و باعث كشته شدن انسان‌های فراوان دیگری كه ممكن است بی‌گناه هم باشند، می‌شوند.

البته این گروه در جواب این سؤال که حضرت چگونه می خواهد با شمشیر در مقابل این همه سلاح های قدرتمند مبارزه کند، احتمال های مختلفی را مطرح کرده اند كه همگی آنها نیز در حدّ احتمال است نه به صورت قطعی:

1ـ احتمال اول: اگر چه حضرت با شمشیر قیام می‏کند؛ ولی خداوند در آن شمشیر، قدرت و اعجازی نهفته که تمامی سلاح‏های موجود را مغلوب نیروی خود می‏سازد. آری! همانگونه كه خداوند با یك قطعه چوب (عصا)

حضرت موسی را بر فرعون و لشکریانش پیروز گردانید؛ قادر است كه

امام زمان  را با شمشیر بر همة دشمنانش پیروز گرداند. (إنَّ الهَف قادِرٌ عَلی کُلِّ شَیْءٍ)

2ـ احتمال دوم: خداوند در عصر ظهور، تمامی تسلیحات پیشرفته را از کارمی اندازد و مردم ناگزیرند در جنگ از همان سلاح‏های ابتدایی (یعنی شمشیر و مانند آن) استفاده ‏کنند؛ بنابراین حضرت نیز با همان شمشیر می‏جنگد.

3ـ احتمال سوم: از کجا که در زمان ظهور، این اسلحه های مهیب در اختیار بشر باقی باشد، چرا که ممکن است که در اثر جنگ های خانمانسوزِ جهانی که پیش از ظهور واقع می شود، بسیاری از این سلاح های مدرن معدوم گردد.

4ـ احتمال چهارم: پیروزی اصلی حضرت، بوسیلة افتادن رعب و وحشت در دل دشمنان است، به گونه‌ای كه آنها نمی‌توانند از ابزار خود بهره ببرند. در حدیث آمده است (او با شمشیر و ایجاد رعب و وحشت یاری می‌شود.)  بدیهی است که شرط اولیة استفاده از توان و تجهیزات پیشرفته، داشتن روحیه است. وقتی كسی بترسد، هیچ كاری نمی‌تواند انجام دهد.

3ـ احتمال پنجم: امكان دارد سپاهیان دشمن وقتی كلام دلنشین امام را شنیده و معجزات ایشان را ببینند، از فرماندهان ظالم خود سرپیچی كرده و از این سلاح‌ها استفاده نكنند.

به راستی اگر بیست سال قبل از شروع انقلاب اسلامی کسی خبر می داد که امام خمینی بدون هیچ سلاحی در برابر شاه و ارتشِ تا دندان مسلح او پیروز می شود، برای مردم قابل پذیرش بود! ولی همگان دیدید که ارتش و نیروهای مسلّح طاغوت، از فرمان فرماندهان خود سرپیچی کرده و سلاح ها را علیه مردم و انقلابیون بکار نگرفتند.

مشابه این مطلب نیز در طول تاریخ مکرّر دیده شده است؛ نمونة کوچک آن واقعة نماز باران مرحوم آیت الله خوانساری است:

قم گرفتار بی بارانی شده بود. مردم تصمیم ‏گرفتند برای نماز به مصلّی بروند. مرحوم آیت الله خوانساری امامت جماعت را پذیرا شد و فرمود: من حاضرم برای نماز استسقاء ‏بروم. بسیاری از مردم هم به راه افتادند؛ رودخانة شهر خشک شده بود؛ یک عده داخل رودخانه راه می‏رفتند و یک ‏عده جوان خام هم متلک می‏گفتند، آنها می‏گفتند: «توی رودخانه نروید، آب شما را می‏برد!» اما اینها اعتنا نکردند و رفتند. ‏این جریان در موقع جنگ جهانی بود. پایگاه نظامی‏های آمریکا در «خاکفرج» بود؛ آمریکاییها دیدند که جمعیت می‏آید، ‏خیال کردند می‏خواهند به پایگاهشان حمله کنند، تمام مسلسل ها را سوار کردند که مردم را بکوبند، اما رئیس شهربانی نزد ‏آمریکائیها رفت و گفت: «مردم می‏خواهند نماز بخوانند و دعا کنند. به شما کاری ندارند.» بالاخره مردم آمدند، آمریکاییها هم نگاه ‏می‏کردند.

مرحوم سید محمد تقی خوانساری آمد دعا خواند، نماز خواند، با فاصلة ‏کم، باران عجیبی آمد. وقتی باران آمد آمریکاییها شوکه شده بودند و بلافاصله بوسیلة رئیس شهربانی از مرحوم سید محمد تقی ‏خوانساری وقت گرفتند، اُمراء و فرماندهان بزرگ آمریکایی آمدند مقابل آیت الله خوانساری زانو زدند، گریه کردند، التماس کردند، مترجم گفت ‏اینها می‏گویند: «آقا تو مسیح زمانی! تو مستجاب الدّعوه‏ای! تو که دعا کردی باران آمد، دعا کن، جنگ تمام شود، ما ‏پیش زن و بچه‏مان برویم!»

آنها با دیدن کرامتی کوچک  از آن عارف، این گونه به او دل بستند؛ حال اگر خود امام زمان  که حجت بزرگ الهی است بیاید چه خواهند کردنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

پیام امارات برای مواجهه با ایران

کشور های عربی حوزه خلیج [فارس] برای مواجهه با ایران توسط معارضان سوریه باید از آنان حمایت کنند تا به مقاومت خود ادامه دهند.
اتاق خبر 24

به نقل از وبسایت "مصر العربیه"، عبد الخالق عبدالله مشاور ولیعهد ابوظبی طی پیامی در توییتر به کشور های عربی حوزه خلیج [فارس] فراخوان داد تا از معارضان سوریه برای مواجهه با ایران از آنها حمایت کنند.
 
بنا بر این گزارش، عبد الخالق عبدالله در توییتر نوشت: کشور های عربی حوزه خلیج [فارس] برای مواجهه با ایران توسط معارضان سوریه باید از آنان حمایت کنند تا به مقاومت خود ادامه دهند.
 
مشاور ولیعهد ابوظبی ادامه داد: در پی افزایش حمایت ایران از بشار اسد، کشور های حوزه خلیج [فارس] هم باید حمایت های خود را بیشتر کنند و این حمایت ها را ادامه دهند و این تنها گزینه برای حمایت همه جانبه از مردم سوریه است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

رحمانی فضلی اضافه کرد: با بازدیدها و نشست‌های مکرر ضعف‌ها و کاستی‌ها را به خوبی مورد ارزیابی قرار دادیم و سعی و تلاشمان بر این است تا در بازگشت به تهران نسبت به رفع بسیاری از موانع و مشکلات در سر راه تولید، اشتغال، کارآفرینی و مسیر توسعه استان اردبیل گام‌های جدی‌تر و عملیاتی را برداریم.

"عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل جزو سه استان امن و آرام کشور در همه زمینه‌هاست به‌طوری‌که نرخ جرایم،‌ بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه ما در کشور با معضل جدی بیکاری جوانانمان روبه‌رو هستیم که به عنوان دغدغه اصلی خانواده‌ها مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌ استخدام‌های دولتی نباید جوانان و خانواده‌های آنها چشم انتظار استخدام‌های دولتی باشند بلکه راهبرد اصلی در این بخش توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی در ایجاد اشتغال روزآمد و کارآمد است.

وزیر کابینه یازدهم با بیان اینکه مقام معظم رهبری با تاکید مکرر بر تحقق اقتصاد مقاومتی راه و مسیر را برای ما باز کرده و جز تحقق اهداف و برنامه‌ها در این حوزه در توسعه شهرها و روستاها چاره‌ای نداریم، گفت: تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی به توزیع عادلانه امکانات و ثروت، ایجاد فرصت‌های اشتغال، رونق تولید، کاهش آسیب‌های اجتماعی و... منجر می‌شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ما با تشکیل جلسات مکرر سعی و تلاشمان بر این است تا در استان‌ها موضوع اقتصاد مقاومتی را به جد پیگیری کرده و راهبرد اصلی را در این بخش دنبال کنیم، افزود: استان اردبیل جزو سه استانی است که بنده به عنوان وزیر معین در بخش اقتصاد مقاومتی پیگیر طرح‌ها و برنامه‌های آن هستم که با توجه به ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی این استان در فضای وحدت و همگرایی بیشتر می‌توان در این بخش گام‌های عملی و جدی‌تری را برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هم و غم رئیس دولت یازدهم و وزرا بر این است تا در پایان سال شرمنده مقام معظم رهبری و ملت در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نشویم که در سفری که به استان اردبیل داشتیم طی دیروز و امروز سعی کردیم با فعالان بخش‌های مختلف نشست‌هایی را داشته و ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی را تبیین کنیم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: با بازدیدها و نشست‌های مکرر ضعف‌ها و کاستی‌ها را به خوبی مورد ارزیابی قرار دادیم و سعی و تلاشمان بر این است تا در بازگشت به تهران نسبت به رفع بسیاری از موانع و مشکلات در سر راه تولید، اشتغال، کارآفرینی و مسیر توسعه استان اردبیل گام‌های جدی‌تر و عملیاتی را برداریم.

وزیر کشور نسبت به پیگیری مطالبات مردم استان اردبیل به ویژه تکمیل راه آهن اردبیل، احیای گمرک اصلاندوز و همچنین انجام وعده‌های سفر رئیس جمهور به استان اردبیل قول مساعد داده و ضرورت پیگیری‌ها و رسیدگی در این زمینه را به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و مردم استان اردبیل قول داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
www.hawzah.net › Question › View › عل...
 - علائم ظهور حضرت مهدی (عج) بر دو دسته تقسیم می شوند: الف: علائم حتمی و قطعی؛. ب: علائم غیر حتمی و غیر قطعی که البته در ...


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

پیشینه تاریخی این بحث و تببین این موضوع به همان اولین روزهای آغاز نهضت میرسد وعمری به درازای خود انقلاب دارد.

بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، بارها در پیامهای مکتوب و سخنرانی هایشان چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از انقلاب، به این موضوع اشاره داشته اند.

ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای نیز به عنوان ناخدای کشتی انقلاب به اشکال گوناگون در این مورد سخنانی ایراد کرده اند. علما و دانشمندان جهان اسلام خصوصا  جهان تشیع نیز به بیان های گوناگون در این زمینه بیانات مهم و موثری داشته اند که وارد شدن به این موضوع فرصت زیادی می طلبد.

موضوع این مقال، پرداختن به این قضیه از زبان افتخار عالم تشیع در عصر حاضر علامه ذو فنون "حضرت آیت الله حسن زاده آملی " است

جایگاه علمی و عظمت شخصیت عرفانی این وجود گرانقدر شناخته شده تر از آن است که نیاز به پرداختن به آن باشد و اهمیت این مطلب این است که از طرف چنین عالم وارسته و محقق والا مقامی بیان شده است ؛

بیش از این شما عاشقان دلباخته یوسف فاطمه را منتظر نمیگذارم و به نقل این مطلب از زبان ایشان میپردازم:

لازم به ذکر است که بیان این مطلب از طرف استاد به حدود 10  سال پیش بر میگردد و به خاطر اهمیت موضوع و اقتضاء فضای اجتماعی سیاسی این دوران، برای اولین بار بصورت مکتوب عرضه میشود:

اوائل روزهای سال 1380 (ه.ش) بود که بعد از حضور در مناطق جنگی دفاع مقدس با جمعی از دوستان عازم شهر مقدس قم شدیم؛ فیض زیارت حضرت معصومه و دیدار با برادران فاضل و محقق حوزه علمیه لحظات به یاد ماندنی را برای جمع ما به یادگار گذاشت. در ایام حضور در قم با محقق بزرگواری آشنا شدیم که در مورد ظهور و نشانه های آن تحقیقات گسترده ای انجام داده بود و با استدلالهای روائی جالب معتقد بود که ظهور بسیار نزدیک است . نکات علمی سخنان ایشان، هر شنونده ای را به تفکر وامیداشت و قضیه فراتر از یک ادعای احساسی و بی بنیان بود تا این که در همان ایام توفیق، یارِ جمع دوستان شد و در صبح یک روز بهاری موفق به حضور در بیت علامه حسن زاده آملی (حفظه الله تعالی) شدیم و از نزدیک این دانشمند گرانقدر را زیارت کردیم. داستان چگونگی حضور در محضر ایشان و ساعتی که در خدمت معظم له بودیم خود جریانی شیرین و درس آموز است که وقت مستقلی برای بیان میخواهد که در این مقال مختصر نمیگنجد؛

 

اما آنچه باعث شد آن جلسه برای این حقیر به یاد ماندنی و سرنوشت ساز شود مطرح شدن ماجرای تحقیق برادر محققمان درمورد ماجرای ظهور ونشانه های آن بود.

آن طلبه فاضل به تفصیل موضوع را برای حضرت علامه شرح دادند و ایشان با ادب و حوصله مثال زدنی به دقت به سخنان ایشان گوش دادند؛ همه دوستان حاضر در جلسه لحظه شماری میکردند تا عکس العمل علامه حسن زاده را در قبال مسائل مطرح شده مشاهده کنند، بعد از پایان سخنان برادر بزرگوار، استاد لحظه ای تامل کردند و سپس با خنده شیرین و معنا داری به جمع نگاه کرده و با آن لهجه شیرین فرمودند " خلاصه عرائض حضرات این است که میخواهید بفرمایید که ظهور حضرت نزدیک است؟"

با تایید دوستان ایشان فرمودند (توجه: دقیقا این جمله را فرمودند) : اگر بگویم ظهور اتفاق افتاده چه؟

همه جا خوردیم. اصلا انتظار چنین مطلبی را از ایشان نداشتیم همه مات و متحیر این سخن ایشان بودیم و نمیدانستیم چه بگوییم.

علامه که متوجه تحیر جمع شده بود با بیانی حکیمانه این گونه مطلب را توضیح دادند (( برای توضیح مطلب باید مثالی بیان شود: پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت حکمتهایی  استفاده کند، یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات میباشد؛ فی المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است. اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد میشود و هیچ موجود زنده ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم میریزد.

خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه ی نظم خود ادامه دهد.

نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است ))

علامه بزرگوار در توضیح این مطلب فرمودند (( امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت ( که به مثابه طلوع و غروب خورشید است) بطور دفعی و بدون هیچ زمینه ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت.

 

بدین علت حکمت الهی مقتضی  تدریجی بودن این اتفاق عظیم است؛ با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت در میابیم که این اتفاق (تدریجی بودن) درمورد غیبت حضرت واقع شده است.

{ غیر از اینکه حیات سه امام همام قبل از امام عصر(عج) تقریبا به حالت غیبت بوده و نوعی تمرین برای شیعیان برای زندگی مومنانه بدون ارتباط فیزیکی با امام بود }

غیبت حضرت به دو مرحله غیبت صغری و کبری تقسیم میشود، مرحله غیبت صغری به مثابه آماده کردن مردم برای غیبت اصلی و طولانی حضرت بوده است.

همین حکمت در دوران ظهور حضرت هم رعایت خواهد شد؛ بشری که در طول صد ها سال در دل ظلمت زندگیِ بدون حاکمیت فرهنگ توحیدی-ولایی نشو و نما پیدا کرده، ظرفیت تحمل ناگهانی نور وجودی که به تعبیر قرآن زمین را اشراق میکند "اشرقت الارض بنور ربها..." را ندارد؛ لذا باید واسطه در این بین وجود داشته باشد؛ بدین معنا که مجالی برای تجلی نور ایشان در وسعت های محدود بوجود آید، که مردم بتوانند خود را برای حضور آن مقام رفیع آماده کنند))

سپس آن عارف روشن ضمیر تاملی کرده و با قاطعیت، جملاتی فرمودند که باعث شد جمع حاضر به وجد آمده و طوفانی از شادی و سرور در دل و جان حضار پدید آید:

و آن از این قرار بود (( قرائن و شواهد نشان میدهد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "ظهور صغرای حضرت بقیه الله الاعظم" و بین الطلوعین حکومت جهانی امام زمان ارواحنا فداه میباشد ))

آنگاه این مژده بزرگ را بیان مثال هایی شرح دادند (البته برای حقانیت این مطلب صدها و شاید هزاران مثال میتوان بیان کرد مخصوصا با محاسبه ده سال افتخارات نظام اسلامی که بعد از بیان این مطلب واقع شده، اما برای رعایت امانت فقط نمونه هایی که ایشان فرمودند ذکر میشود که خللی بر مستند بودن گزارش آن جلسه تاریخی وارد نشود)

ایشان فرمودند (( مثلا این مراسمات عبادی و معنوی را ببینید؛ روزی در همین شهر قم، اگر چند طلبه بصورت انفرادی و با هزینه شخصی چند روزی اعتکاف میکردند، میگفتیم الحمد الله معنویت در حوزه پیشرفت کرده ولی اکنون میبینیم چند هفته قبل از ایام اعتکاف شاهد جوانانی هستیم که چندین شبانه روز و در سخت ترین شرایط و با کم ترین امکانات در مساجد و حرمها معتکف میشوند و عمده هدف خود را خود سازی برای آمادگی ظهور اعلام میکنند ، مگر در ایام رژیم گذشته عموم مردم از معارف اهل بیت و ادعیه ایشان اینقدر اطلاع داشتند!؟ در روز عرفه در غیر صحرای عرفه شاید خواصی پیدا میشدند که دعای عرفه سید الشهدا را با آن مضامین بلند و عرشی را قرائت میکردند؛ اما اکنون چه؟ از ظهر تا عصر عرفه، مساجد ، حرمها و خیابانهای اطراف و رسانه ها بسیج میشوند تا میلیونها انسان اعم از نوجوان و جوان و پیر و زن و مرد و عامی و عالم در کنار هم نشسته و با ناله و تضرع، این دعای به این حجم را قرائت میکنند! اینها فرج امام زمان نیست، پس چیست؟ زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا میشد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند؛ تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن. اما اکنون میبینیم که درسراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده اند که بدنبال درک حقائق قرآن و عمل به آنها هستند آیا اینها جلوه های ظهور نیست؟ نماز جمعه ها، راهپیمایی ها، جهادها و شهادت ها، احیاء مهدیه ها و جمکران، اقبال مردم به دعای ندبه و... همه و همه نشان از یک خیزش عظیم و تحولی بی سابقه در تاریخ تشیع و همه جلوه هایی از ظهور صغری است ، انقلاب اسلامی ایران، ظهور برنامه ای، شخصیتی و حقوقی حضرت مهدی موعود(عج) بوده و ظهور جهانی و اصلی حضرت، ظهور شخصی و حقیقی ایشان میباشد؛ هر کس هر کاری میخواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند چون وقتش فرا رسیده و زمینه اش از هر جهت آماده است))

جلسه پایان یافت و همراه با دوستان با دامانی پر از گلهای معارف و حکمتهای ناب بوستان معطر و رنگارنگ علامه حسن زاده آملی با ایشان وداع کردیم و سرمست از شعور مژده ظهور به شهر خود بازگشتیم؛

هر روز که از آن مژده میگذشت، حقیر به حقانیت و عظمت مطلب بیش از بیش پی برده و جلوه های متشعشع از نور ظهور را مشاهده میکردم . اکنون ده سال از آن تاریح میگذرد بخوبی فلسفه شکوه روز افزون انقلاب اسلامی در آینه بیداری اسلامی منطقه و بیداری انسانی جهانی را در مشرق و غرب عالم مشاهده میکنم و بر یقینم، نسبت به اتصال این انقلاب به ظهور کبری امام زمان(عج) افزوده میشود.

 

در این میان باید به حال افرادی تاسف خورد که بحث ظهور صغری را با این استدلال های حکیمانه که از طرف انسانهای بزرگوار و عالمی همچون علامه حسن زاده آملی و چند مرجع بزگوار دیگر بیان شده را فقط به بهانه اینکه در روایات نیامده، غیر علمی اعلام کردند. که البته در جای خود جواب امثال این شبهات غیر علمی داده شده است.

به امید آنروز که چشمانمان به جمال جهان آرای امام عصر(عج) روشن شود و بین الطلوعین ظهور حضرت به حضور آفتاب وجودش در میان آسمان حیات بشری منتقل شود و در رکاب رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای پرچم انقلاب را به حضرتش بسپاریم و مرحله نهایی انقلاب جهانی امام عصر(عج) را نظاره گر باشیم .

پرودگارا! همان گونه که بر ما منت نهاده و دوران و ظهور صغرای حضرت را به ما نمایاندی، توفیق درک دوران ظهور و کبرای آن منجی آخرین را نیز به ما عنایت بفرما!

بارالها! ما را از مجاهدان در رکابش و از شهیدان در مکتبش قرار بدهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی