به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از العالم، روزنامه "اکونومیک تایمز" روز سه شنبه در گزارشی نوشت، ارتش پاکستان هفته گذشته یک مقر فرماندهی و چند مرکز نظامی ارتش هند در منطقه پونچ را با استفاده از خمپاره گلوله باران کرده بود.

یک مقام نظامی هند توضیح داد: در پاسخ به اقدام پاکستان، ارتش هند مرکز فرماندهی این کشور در کشمیر تحت حاکمیت پاکستان را مورد هدف قرار داد. به گفته شاهدان عینی، به این مرکز آسیب زیادی رسیده است. چندین تصویر از محل برخورد خمپاره های هند منتشر شده است که اظهارات شاهدان را تایید می کنند.

وی افزود: ارتش هند با وجود اقدامات تحریک آمیز فراوان از سوی پاکستان، بردباری زیادی از خود نشان داده است. ارتش هند سعی کرده است تا مناطق غیر نظامی در نزدیکی مرز ها و خط واقعی کنترل آسیب نبینند. پس از "حمله محدود هند" علیه اهداف شبه نظامی در خاک پاکستان، فشار بر ارتش این کشور از طریق هدف گیری دقیق و فعال حفظ شده است.

مقامات هندی ادعا کرده اند که در سال 2017 بیش از 138 پرسنل نظامی پاکستانی در تیراندازی ارتش هند در منطقه کشمیر کشته شده اند. اما این تعداد در سال 2018، پس از درخواست ارتش پاکستان برای آتش بس، کاهش یافته است.

حمله محدود سال 2016 هند به پایگاه های شبه نظامیان در چهار نقطه از خاک پاکستان جهت انتقام کشته شدن 19 سرباز هندی در حمله تروریستی به پایگاه ارتش در شهر اوری واقع در ایالت جامو و کشمیر انجام شد.

به گفته مقامات دفاعی هند در این حمله بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستان کشته شده اند.

بیپین راوات فرمانده ارتش هند در ماه جاری اعلام کرد که هند باید به اقدامات پاکستان با قدرت پاسخ دهد. فرمانده ارتش هند در واکنش به کشته شدن این سرباز هندی اعلام کرد که زمان آن رسیده است تا هند یک حمله محدود دیگر علیه پاکستان انجام دهد و با اسلام آباد رفتاری مشابه با این کشور داشته باشد